Налаштування WiFi Роутера Nexx WT3020F - Підключення та Прошивка

Ця стаття буде продовженням знайомства з портативним wifi роутером Nexx WT3020F. Сьогодні я покажу, як його підключити до інтернету і налаштувати через комп'ютер на ретрансляцію WiFi сигналу. Детальна інструкція для новачків - як ви любите!

Як підключити та налаштувати роутер Nexx?

Давайте підключимо Nexx WT3020F до комп'ютера і подивимося, як його налаштувати. Для входу в панель управління роутером Nexx WT3020F потрібно подивитися на наклейку - тут вказані такі дані:

 • IP нестандартний - особистий кабінет Nexx знаходиться за адресою 192.168.8.1
 • Логін і пароль від веб-інтерфейсу - звичайні, admin / admin

Nexx WT3020F наклейка

192.168.8.1 nexx

Після потрапляння в панель управління нам пропонується вибрати, який режим роутера необхідно налаштувати.

 • 3G / 4G Router - роздача інтернету з підключеного до USB порту мобільного модему
 • Access Point - точка доступу
 • WiFi NAS - бездротове сховище даних
 • WiFi Repeater - повторювач бездротового сигналу від іншого маршрутизатора
 • Home and Dorm - звичний нам основний режим «роутера»

При першому погляді здається, що потрібно вибрати один з них, але насправді кардинально відрізняються лише «Home and Dorm» і «WiFi Repeater» - всі інші пункти меню є додатковими настройками для основного режиму роутера.

nexx особистий кабінет роутера

Основні настройки Nexx WT3020F

Для початкового налаштування маршрутизатора Nexx заходимо в «Home and Dorm» і вибираємо свій тип підключення до інтернету. Тут в стокової прошивці Nexx є три варіанти:

 • Dynamic IP
 • Static IP
 • PPPoE (ADSL)

тип підключення nexx

Як бачимо, L2TP і PPTP немає, тому не впевнений, чи буде він працювати з провайдером Білайн і іншими, що підтримують ці типи. Перевірити, на жаль, теж не можу, але зате для роутера Nexx WT3020F є альтернативні прошивки від Padavan і OpenWRT, де це реалізовано.

На наступному кроці потрібно налаштувати ім'я для WiFi мережі і пароль для підключення

nexx настройка wifi

На цьому основна настройка роутера Nexx WT3020F завершена.

Додаткові настройки роутера Nexx WT3020F

Для більш детальної конфігурації натискаємо по меню «Advanced» в правому верхньому кутку і потрапляємо в налаштування LAN - тут можна поміняти IP роутера, діапазон адрес, вимкнути DHCP сервер.

nexx-настройки LAN

Окремим пунктом винесено клонування MAC адреси з комп'ютера

nexx mac адресу

У розділі «Wireless Setting» задаються параметри для бездротового з'єднання. Це базові настройки

nexx wireless

і параметри безпеки

nexx пароль

У «System Tools» розташовані системні настройки маршрутизатора Nexx. Так, тут можна змінити пароль адміністратора, час і мову (поки доступний тільки англійську і китайську)

nexx системні настройки

Резервна копія та відновлення роутера, а також скидання до заводських налаштувань

nexx резервна копія

Тепер повернемося до стартовій сторінці веб-інтерфейсу особистого кабінету Nexx і подивимося на два додаткових розділу.

налаштування NAS

Перший це WiFi NAS - тут можна активувати роботу FTP, DLNA і Samba серверів на основі підключеного до роутера накопичувача. За замовчуванням всі пункти активні, тобто відразу встромляємо USB шнур від зовнішнього жорсткого диска або флешку в порт і сервер починає працювати.

nexx wifi nas

Для підключення до SMB і FTP-сервера використовуються ті ж логін і пароль, що і для входу в роутер. За практикою використання можу сказати, що користі в ньому мало, так як порт USB стандарту 2.0 геть вбиває саму ідею створення медіа-сервера на базі роутера - через недостатню швидкості для трансляції сучасних відео високої роздільної здатності картинка сильно гальмує і дивитися це просто неможливо. Поставили б USB 3.0, і ціни б йому не було.

3G-4G модем

Другий додатковий розділ налаштувань - конфігурація підключення до стільникового оператора через 3G / 4G модем, підключений в USB порт. На жаль, список підтримуваних моделей мені знайти так і не вдалося. Також тут немає жодних вшитих налаштувань для наших операторів, тому дані для зв'язку доведеться вводити вручну. Про те, які саме значення потрібно прописувати для якого оператора я докладно писав у статті про роботу 3G модема через роутер - почитайте.

nexx 3g

режим репитера

Нарешті, останній режим роботи роутера Nexx WT3020F - WiFi Repeater, або повторювач. Тут все просто - вибираємо ту wifi мережу, яку потрібно розширити і вводимо дані для підключення до неї. Після перезавантаження маршрутизатор почне посилювати сигнал від основної точки доступу.

Прошивки для Nexx WT3020F

Якщо говорити про кастомних прошивках для роутера Nexx WT3020F, то сенс їх ставити має в тому випадку, якщо у вас підключення до провайдера, який не підтримується офіційною, або якщо ви точно знаєте, для чого це вам потрібно, так як в принципі, в офіційній є все, що в більшості випадків необхідно для щоденного використання і для непрофесіонала сенсу її змінювати немає. З доступних ж на сьогоднішній день альтернативних варіантів ми маємо:

 • Padavan - це популярна прошивка, яка підходить для дуже багатьох моделей роутерів. Нажаль, крім як для роутерів Asus, вона в готовому вигляді не доступна для скачування, тому збирати її доведеться самостійно за допомогою різних програм.
 • Open WRT - ще одна популярна версія програмного забезпечення. Дізнатися, яка саме актуальна версія підходить для нашої моделі, ви можете тут.