Драйвери Для Роутера TP-Link, D-Link, Zyxel, Asus

Тема сьогоднішньої розмови - драйвери для роутера. Часто доводиться бачити на різних FAQ-сервісах подібне питання - де і як завантажити драйвер для роутера TP-Link, D-Link, Asus, МТС, Білайн, Ростелеком і так далі. Дивно, але хтось відповідає на це і навіть дає якісь посилання. Сьогодні ми поставимо всі крапки над «i» в даному питанні.

Драйвер для роутера завантажити неможливо!

Друзі, ніяких драйверів для роутера НЕ ІСНУЄ в природі!

Їх просто немає і не може бути! WiFi роутер - це окреме незалежне ні від чого і ні від кого пристрій, який оснащено власною мікропрограмою, міні-операційною системою, якщо хочете. Для того, щоб встановити і налаштувати роутер не потрібно завантажувати ніякої драйвер.

Все робиться дуже просто:

  1. Підключаємо його до комп'ютера кручений парою
  2. Заходимо по IP адресою в панель адміністратора
  3. Вводимо дані для авторизації
  4. Потрапляємо в кабінет управління і налаштовуємо

На нашому сайті ви знайдете масу докладних інструкцій з налаштування маршрутизаторів різних фірм: TP-Link, Asus, D-Link, Zyxel і інших, але вони ніяк не пов'язані ні з якими драйверами для роутера. Те ж саме стосується і пристроїв від інтернет-провайдерів - МТС, Ростелеком, Білайн та інших. Цей той же самий роутер, тільки з вшитой в нього конфігурацією підключення до певного оператора, який налаштовується так само, як і будь-який інший.

А ось для мережевого адаптера, який підключається до комп'ютера, щоб виходити в інтернет по wifi, дійсно потрібні драйвера. Вони найчастіше вже є в системі, але іноді є необхідність завантажити їх окремо.

Як завантажити драйвер для роутера?

У мене є і ще одна думка, що ті, хто питає, як завантажити драйвер для роутера, мають на увазі оновлення прошивки - в цьому випадку рекомендую ознайомитися з наступними статтями, присвяченими оновленню маршрутизаторів: TP-Link, Asus, Zyxel Keenetic, D- Link.

В цілому ж, прошивки, або «драйвери» для роутера викачуються з офіційних ресурсів розробників - просто заходимо на сайт виробника свого маршрутизатора, шукаємо на ньому опис його моделі і серед іншої інформації обов'язково є окремий розділ з оновленнями, звідки можна скачати файл прошивки і встановити її з адмінки.

Викачуємо драйвери для роутера TP-Link

Техпідтримка компанії TP-Link непогано подбала про своїх клієнтів. На з офіційному ресурсі є цілий розділ з завантаженнями різного програмного забезпечення, прошивок, інструкцій і інших корисних речей. Багато власників маршрутизаторів ТП-лінк під словом «драйвер» мають на увазі спеціальну програму на диску, з якої можна встановити бездротову мережу. На нашому блозі роботі з цією програмою присвячена ціла окрема стаття.

Завантаження драйвера для Asus

Ось, наприклад, як виглядає сайт з «драйвером» для роутера Asus RT-N14U:

викачуємо прошивку для роутера Asus

Драйвери Zyxel Keenetic

А ось драйвер для роутера Zyxel Keenetic:

скачати прошивку zyxel keenetic

Підіб'ємо невеликий підсумок - ніякого чарівного драйвера для роутера не існує і завантажити його неможливо за визначенням. Підключити ж його можна до абсолютно будь-якого комп'ютера або телефону по кабелю або бездротовим способом, після чого увійти в його веб-інтерфейс через звичайний браузер і налаштувати. Завантажити можна лише оновлення прошивки, яка завантажується з сайту фірми-виробника обладнання.