4 перевірених способів Збільшити Швидкість 3G-4G Модем

Питання, як збільшити швидкість 3G-4G інтернету через USB модем Huawei, є вельми гострим. Підключення до мережі Білайн, МТС, Мегафон, Йота, Теле 2 є самим мобільним засобом виходу в інтернет як в домашніх умовах - на дачі або відпочинку, - так і в транспорті або на роботі. Однак, найчастіше у нього є одна вагома проблема - погана якість з'єднання і, як наслідок, низька швидкість завантаження документів. Якщо ваша квартира або заміський будинок знаходиться в зоні слабкого прийому, то необхідно серйозно задуматися, яким чином посилити сигнал, і тим самим збільшити швидкість 3G / 4G модему і мобільного інтернету в домашніх умовах.

У чому проблема швидкості мобільного інтернету через модем?

 1. По-перше, у підключення через USB модем швидкість в мережах 3G / 4G (LTE) сама по собі нижче, ніж у кабельного.
 2. По-друге, прийом від стільникових веж не завжди стабільний. При це не важливо, хто провайдер, Megafon, Beeline, MTS, Yota або Tele 2. З досвіду користування телефоном, відомо що слабкий сигнал сильно позначається на якості мобільного інтернету.

Так як же можна посилити 3G-4G сигнал і поліпшити якість прийому USB модемом?

Як збільшити швидкість USB модему і 4G інтернету Білайн, МТС, Мегафон, Yota, Теле 2?

Для того, щоб збільшити швидкість інтернету Білайн, МТС, Мегафон, Yota, Теле 2 через USB модем Huawei або будь-якого іншого виробника, можна використовувати досить банальний спосіб:

 • придбати USB кабель подовжувач,
 • підключити до нього 4G модем
 • і підвісити на найвищу доступну точку

Якщо ви в приміщенні, то оптимально його прикріпити ближче до вікна, наприклад, перекинувши через карниз фіранок.

Як збільшити швидкість 3g модему

Думаю, що такий провід знайдеться в кожному будинку, тому можете спробувати зробити те ж саме і потім перевірити швидкість 3G, 4G модему через усіма нами улюблений сайт Speedtest.

Якщо трохи заглибитися в суть питання, то на стабільність і швидкість передачі даних також впливає якість USB кабелю. Якщо купити шнурок дорожче, то точно не прогадаєте.

Тут діє просте правило - чим він тонше і довше, тим гірше швидкість.

Для наочності, привожу таблицю класифікації кабелів:

По довжині:

 • 28 AWG - до 0,81 метрів
 • 26 AWG до 1,31 метрів
 • 24 AWG до 2,08 метрів
 • 22 AWG до 3,33 метрів
 • 20 AWG до 5 метрів

За товщиною:

 • 28 AWG - 0,3211 мм
 • 26 AWG - 0,4049 мм
 • 24 AWG - 0,5106 мм
 • 22 AWG - 0,6439 мм
 • 20 AWG - 0,8119 мм

Але це, скажімо так, колгосп. Мабуть, найефективніший спосіб підвищити швидкість 3G / 4G LTE модему при відносно недорогий вартості - це використовувати спеціальні антени, які продаються в кожному магазе з цифровою технікою.

Для підключення зовнішньої антени до модему Huawei або іншого бренду не потрібна наявність будь-якого спеціального роз'єму. Установка проводиться через стандартний порт USB.

Портативна антена для 3G-4G модему Huawei

Існують невеликі портативні антени, які великого посилення не створюють, але роблять прийом більш стабільним в тій зоні, де він і так в принципі нормальний. Однак як і при роботі одного модему, в зв'язці з цією антеною, він ловить всі навколишні його радіосигнали, в тому числі від телевізора і мікрохвильовки, що значно погіршує якість прийому.

Спрямована 3G-4G антена

Для того, щоб цього уникнути, потрібна спрямована антена для 3G модему. З її допомогою прийом буде сфокусований саме в ту сторону, де знаходиться джерело мобільного зв'язку. У таких антен є також кілька модифікацій. Найпростіша - кімнатна 3g антена, яку можна підвісити біля вікна і направити в сторону, де розташована найближча вишка оператора. Схема роботи така - модем вставляється в роз'єм USB на антені, а від неї кабель простягається і з'єднується з ПК або ноутбуком.

Сьогодні в будь-якому магазині можна придбати відносно недорогий домашній комплект «Connect», що забезпечує посилення швидкості для 3g або 4g модем. Оскільки місця він багато не займає, його навіть можна взяти з собою в подорож для поліпшення якості прийому стільникового сигналу.

Більш докладно подивіться відео про цей продукт:

Зовнішня 3G-4G (LTE) антена

Ще більш серйозний варіант - зовнішня 3G антена, яку вже можна прикріпити зовні будинку і за допомогою протягненого в кімнату кабелю USB з'єднати з комп'ютером або роутером. Така антена не боїться поганої погоди і може значно збільшити швидкість 3G-4G інтернету через модем.

Репитер сигналу 3G / 4G

Ще один спосіб, пов'язаний зі швидкістю, - це спеціальний набір для посилення прийому сигналу стільникового оператора. Є ще одна назва - 3G репитер або повторювач. З його допомогою ви посилити сам прийом в будинку, що позитивно позначиться як на швидкості роботи інтернету через модем, так і покращиться прийом мобільного телефону.

Схема підключення наступна:

 • До зовнішньої 3G антени за допомогою кабелю підключається 3g ретрансляція.
 • Від нього по кабелях сигнал передається на одну або кілька внутрішніх антен.
 • А вони вже передають його безпосередньо до кінцевого користувача - модему або стільникового телефону.

Швидкість через 3g ретрансляція

Така схема дуже ефективна, але вимагає витрат на додаткове обладнання (внутрішні та зовнішню антени), а також прокладки кабелю і пов'язаних з цим робіт, які можуть порушити естетичність дизайну приміщення.

Але наука не стоїть на місці і нещодавно було винайдено новий комплект, що дозволяє приймати і підсилювати швидкість 4g від Білайн, МТС, Мегафон, Yota, Теле 2 без будь-яких проводів. Модель комплекту називається Nextivity Cel-Fi RS2. Подивіться відео про це

Який вибрати спосіб посилення 4G інтернету для USB модему - через репитер або роутер?

Питання це виникає тому, що багато моделей антен, що мають USB порт, підтримують не тільки 3g / 4g модеми, але також і звичайні wifi роутери. Про посилення їх сигналу через антену розповідь йде в іншій статті. У зв'язку з цим постає питання - яку схему підключення використовувати?

 1. Підсилювальна антена + 3g / 4g ретрансляція + внутрішня антена + 3g / 4g модем
 2. Підсилює антена + wifi роутер з підключеним USB модемом

Погляньте на ці два малюнки, щоб зрозуміти, що до чого:

Репитер або роутер?

Для будинку краще використовувати схему з роутером - для нього досить одного USB модему, а значить одного тарифного плану, який буде вже вести роздачу інтернету іншим пристроям.

Для офісу, або кафе, або будь-якого іншого громадського місця, де багато окремих не пов'язаних один з одним користувачів, краще варіант посилення сигналу 4G модему через репитер. З його допомогою ви тільки підсилюєте сигнал стільникового оператора, а для підключення кожного потрібно мати власний модем. Але цей спосіб зате дозволяє транслювати на свої пристрої не тільки інтернет, але і звичайну мобільний зв'язок.

Вибір, що краще, залишається за Вами!

Ось такі цікаві способи посилення 3G і 4G LTE сигналу - користуйтеся ними для збільшення швидкості інтернету через USB модем, щоб у вас завжди був стабільний прийом.