Огляд 4G-LTE Роутера Zyxel LTE7240-M403 і Інструкція по Настройці WiFi

Тема вибору обладнання для роздачі мобільного інтернету по wifi сьогодні стоїть вже не так гостро, як кілька років тому. На ринку з'явилося багато комбінованих систем, за допомогою яких можна без проблем організувати доступ в інтернет за містом. Тепер же швидше питання в якості подібного обладнання. Сьогодні у нас на огляді якраз один з досить дорогих wifi роутерів з підтримкою стільникового зв'язку 4G-LTE і можливістю установки на вулиці - Zyxel LTE7240-M403. Для відкликання нам його надав офіційне представництво компанії, за що скажемо їм велике спасибі!

Огляд зовнішнього вигляду і комплектації Zyxel LTE7240-M403

Детальні технічні характеристики ви можете прочитати на сторінці моделі. Ми ж відразу перейдемо до розпакуванні і огляду маршрутизатора. Коробка зовні абсолютно не приваблива, що відразу говорить про утилітарності пристрою.

Zyxel LTE7240-M403

Роутер призначений для «промислових» масштабів роботи і упаковка служить чисто для його захисту від пошкоджень при транспортуванні, а не для красованія на вітрині магазину. Швидше за все навіть ті, хто замовляє подібні роутери, побачать все в уже підключеному і налаштованому вигляді у себе вдома або в офісі. А ось для тих, хто буде безпосередньо його встановлювати, в наборі з Zyxel LTE7240-M403 йде все, що для цього потрібно - кабель, адаптер живлення, інструкція і набір для кріплення на стіні.

Варто відзначити, що пристрій має досить пристойний вага через потужний металевого екрану, встановленого всередині корпусу. Він покликаний захистити від сторонніх перешкод для забезпечення більш стабільного зв'язку.

комплектація

4G-LTE роутер захищений за стандартом IP56, а значить може сміливо розміщуватися на вулиці в будь-яких погодних умовах. Це необхідно для стабільного прийому стільникового сигналу. До речі, підтримуються СІМ-карти будь-яких вітчизняних операторів. Максимальна підтримувана швидкість по 4G - до 150 Мбіт / с (LTE Cat.4), що навіть більше, ніж у більшості «звичайних» тарифів у провайдерів кабельного підключення.

Така висока швидкість забезпечується в тому числі і двома вбудованими антенами з посиленням по 7 dBi кожна. Це особливо актуально, так як при розміщенні поза домом основні клієнти будуть відокремлені від джерела wifi зовнішньою стіною, а значить потрібна хороша «пробивальність» сигналу. Ну і зрозуміло, тут йде підтримка самого швидкісного типу бездротового підключення - в діапазоні 5 GHz. З його допомогою можна легко забезпечити відтворення відео з роздільною здатністю 4K або роботу вимогливих до стійкого і швидкого інтернету онлайн ігор.

роутер Zyxel LTE7240-M403

Для гнучкості в підключенні і виборі місця установки харчування на Zyxel LTE7240-M403 подається за технологією PoE, тобто через адаптер по звичайному кабелю живлення Ethernet. Таким чином він не обов'язково повинен знаходитися поблизу електророзетки. Вона може бути де завгодно на відстані довжини проводу.

відгук

Він же може одночасно служити і для подачі кабельного інтернету зі швидкістю до 1 Гбіт / c. При його активації мобільний джерело сигналу LTE буде використовуватися в якості резервного WAN. При цьому кінцевий користувач навіть не відчує ніякого розриву в з'єднанні.

4g lte роутер

На зовнішній стороні корпусу роутера є всі необхідні лише світлові індикатори режимів роботи. Всі роз'єми і кнопки приховані під пластиковою кришкою, конструкція кріплення якої забезпечує водонепроникність. Провід заводиться всередину також через прогумовану вологостійку прокладку.

огляд

Під нею розташована розетка Ethernet для підключення харчування та інтернету, слот для мікро SIM карти, і дві кнопки - скидання налаштувань і примусового відключення бездротового сигналу. Ззаду є незнімне кріплення для вертикального підвісу. Будь-які ніжки, які передбачають розміщення на столі або поличці, відсутні.

Відео огляд 4G роутера Zyxel

Інструкція по підключенню Zyxel LTE7240-M403 до інтернету

Як я вже сказав, підключити інтернет на роутер Zyxel LTE7240-M403 можна двома способами.

4G-LTE

Найпростіший - мобільний. Для цього просто потрібно вставити SIM-ку в відповідний слот. І інтернет відразу запрацює - можна підключатися до маршрутизатора по WiFi і користуватися.

роз'єми

Для роботи попередньо необхідно вставити патчкорд з комплекту в розетку на корпусі роутера. А інший кінець вставити в роз'єм адаптера, позначені як PoE.

підключення

Ethernet

Якщо ж мобільний сигнал буде використовуватися в якості резервного джерела, а основним буде кабельне підключення до інтернету, то вставляємо кабель від провайдера в порт LAN на PoE-адаптер.

Після чого переходимо до налаштувань мережі.

Налаштування WiFi мережі на роутері Zyxel LTE7240-M403

Для входу в панель управління Zyxel LTE7240-M403 необхідно спочатку підключитися до однієї з wifi мереж, які за умовчанням ретранслює роутер. Їх дві - на 2.4 і 5 ГГц, назва і пароль від кожної з них вказані на наклейці на корпусі.

підключення до zyxel

Після чого переходимо за адресою 192.168.1.1 і використовуємо для входу логін / пароль admin / 1234. Якщо вони не підходять, то зробіть скидання налаштувань до заводських.

логін

Відразу після авторизації нас попросять задати новий більш надійний пароль для входу в адмінку.

Зміна пароля

Далі вибираємо часовий пояс

часовий пояс

і задаємо власну назву і ключ для бездротової мережі

настройка wifi

Після чого маршрутизатор перезавантажиться і нам потрібно буде перепідключитися до нього з використанням нових даних про бездротовому сигналі. І потім вже можна буде потрапити на головну сторінку адміністраторського розділу, де виконати більш детальні настройки, які ми звикли бачити в інших моделях Zyxel.

панель управління zyxel

режим моста

Крім основного режиму «роутера» Zyxel LTE7240-M403 моеджт використовуватися в якості моста. Наприклад, якщо у вас вже є готова налаштована за допомогою іншого маршрутизатора локальна мережа, то можна задіяти його чисто на прийом мобільного зв'язку для забезпечення резервного джерела інтернету. Це доцільно на випадок, якщо у вас не дуже стабільне кабельне підключення, а постійний і безперервний швидкісний інтернет вкрай необхідний для роботи.

Швидкість через LTE c SIM-картою Теле-2

Не знаю, наскільки має сенс робити виміри швидкості. Справа в тому, що в даному випадку цей показник мега-суб'єктивний і безпосередньо залежить від якості прийому сигналу від стільникового оператора. У мене вдома зв'язок не дуже, тому вийшло ось що:

швидкість мобільного інтернету

Якщо підвести підсумок вищесказаного, то Zyxel LTE7240-M403 є універсальним wifi маршрутизатором, який покликаний забезпечити бездротовим інтернетом як офісне приміщення, так і квартиру або заміський будинок. У тому числі в зоні нестабільного прийому сигналу з можливістю отримання зв'язку по двох каналах. Тим, кому вкрай важливо постійно мати доступ в інтернет, і при цьому, щоб він був стабільним і високошвидкісним, однозначно слід звернути увагу на цю модель.

Комплектація 8 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 9 Дальність WiFi 8

Якість виконання 10 Ціна 5 Набір функцій 8 Зручність настройки 7 Стабільність 8 Разом 7.9 * на думку редакції WiFiKA.RU