Як Підключити USB до Комп'ютера ПРАВИЛЬНО?

Всім привіт! Сьогодні ми розглянемо відразу кілька питань на тему, як підключити USB до комп'ютера. По-перше, ми навчимося підключати будь-які пристрої до ПК або ноутбука. А по-друге, я розповім, яким чином можна підключити до комп'ютера додаткові USB порти, якщо вам їх не вистачає для всіх пристроїв. Отже, поїхали!

Як підключити USB кабель до комп'ютера?

USB порт на сьогоднішній день найпоширеніший тип підключення пристроїв до комп'ютера або ноутбука. Даних роз'єм буває трьох - 1.0, 2.0 і 3.0. Якщо перший зараз можна зустріти тільки на самих старих компах, то другий і третій використовуються в наші дні. За своєю суттю вони відрізняються швидкістю передачі даних. А за зовнішнім виглядом, що для нас зараз важливіше - кольором. USB 2.0 має чорний колір роз'єму і вилки, USB 3.0 - синій. Більш докладно про специфікації і відмінності стандартів можете почитати тут.

Перед тим, як підключити USB провід до комп'ютера, подивіться на вилку свого гаджета - якщо синій роз'єм підключити в чорний порт, то пристрій не використовуватиме всі свої швидкісні характеристики по максимуму. Якщо ж чорну вилку увіткнути в синю, то не станеться абсолютно нічого - просто порт USB 3.0 буде відпрацьовувати на тій швидкості, яка максимальна для 2.0.

Отже, дивимося на задню панель свого комп'ютера, знаходимо порт USB того ж кольору, що і вилка, і підключаємо.

Після цього пристрій або визначиться саме в системі, якщо це клавіатура, миша, веб-камера або який-небудь ще простенький і поширений девайс, на який в Windows вже є драйвер. Або для роботи необхідно буде встановити програмне забезпечення, яке додається до пристрою на CD.

Як підключити додаткові USB порти до комп'ютера?

На будь-якій сучасній материнській платі вже є вбудований USB порти - як 2.0, так і 3.0. Однак зазвичай ми підключаємо стільки всякої різної перефирии, що їх запросто може не вистачати, наприклад, для того, щоб підключити флешку або зовнішній диск і перекинути на нього свіжі фотографії.

Підключення USB планки на задню панель

Що робити? Є два шляхи. Перший, кращий - докупити окрему планку з USB портами і вставити її в додаткові слоти, наявні на задній панелі корпусу - в ті ж, куди ми кріпимо відео або звукову карту, бездротової адаптер, і інші комплектуючі, які підключаються безпосередньо до плати. Виглядає це наступним чином:

Для того, щоб досягти цієї важливої ​​мети, потрібно, щоб материнська плата підтримувала підключення додаткових портів USB. Визначити це можна за наявністю на системній платі роз'ємів, маркованих USB або USB 3.

Роз'єми для USB 3.0 великі, мають багато контактів і розраховані на підключення відразу двох портів в одній вилці.

USB 2.0 менше і в кожен з них можна підключити по 2 порту поотдельности.

Відповідно, дивимося на наявність таких роз'ємів на материнке, купуємо відповідні планки, закріплюємо їх у задній частині корпусу і підключаємо в свої роз'єми.

Підключення блоку з USB портами замість флопіка

Ще один різновид такого способу збільшення кількості портів - спеціальний блок з USB, який вставляється в передній частині корпусу замість старого діскетніка - флопіка 3.5

Варіантів виконання такого блоку безліч. Наприклад, поєднаний для підключення USB 2.0 і 3.0

А в наступному прикладі порти USB 2.0 суміщені з роз'ємами для підключення мікрофону і навушників

Підключення такого блоку відбувається точно так само, як і вищеописаної планки - до відповідних роз'ємів на материнській платі.

Зовнішній USB-хаб

Нарешті, ще один варіант збільшення кількості портів - купити зовнішній USB-хаб. Однак тут є ряд мінусів, через які я б не став з'єднувати через нього якесь серйозне обладнання, а використовував би його тільки для флешок або, на крайній випадок, миші.

Оскільки це хаб, все навантаження з кількох його портів йде на один єдиний комп'ютерний, до якого він сам підключений. Через цю перенавантаження ті чи інші пристрої можуть періодично відвалюватися, що не їсти гут. Якщо ж підключити до USB хабу жорсткий диск, то подається через нього електроенергії може не вистачити для його роботи. Тому даний спосіб залишаємо тільки для легкого фастфуду - флешок.