192.168.88.1 - Вхід в Налаштування Роутера Mikrotik Lite і RouterOS

192.168.88.1 - так виглядає стандартна адреса для входу в настройки роутера Mikrotik. Маршрутизатор даної фірми відрізняються високою продуктивністю і надійністю, однак через дуже насиченою адмінки, яка працює під управлінням операційної системи RouterOS, вони не набули широкої популярності серед домашнього використання, а зайняли офісну нішу серед професіоналів. Давайте разом зайдемо за адресою //192.168.88.1 і подивимося, як підключити роутер Mikrotik до інтернету.

Як зайти в особистий кабінет маршрутизатора Mikrotik?

Спочатку відтворюємо стандартний при підключенні будь-якого роутера ритуал:

  • Підключаємо роутер кабелем LAN до комп'ютера
  • В роз'єм WAN вставляємо шнур від провайдера
  • На комп'ютері виставляємо настройки IP і DNS для підключення по локальній мережі на автомат

Останній пункт я раджу обов'язково зробити, оскільки в конфігурації мережевої карти комп'ютера можуть зберігатися якісь значення від попередніх налаштувань, які будуть заважати входу в роутер. Зокрема, там може бути вказаний як шлюзу відрізняється від 192.168.88.1 адреса, через що зайти в панель управління буде неможливо.

Однак, попередньо я завжди рекомендую переписати їх кудись на папір, так як вони можуть стати в нагоді вже безпосередньо під час налаштування самого Mikrotik.

Вхід в роутер 192.168.88.1

Далі відкриваємо браузер і вводимо в адресному рядку його айпішник, заданий за замовчуванням - 192.168.88.1 - і попадаємо в веб-інтерфейс управління системою Router OS. Примітно, що ніякого пароля для входу не потрібно, хоча його можна встановити в подальшому.

У новачка очі можуть розбігтися від безлічі обрушилася не його в один момент інформації - усі основні параметри зосереджені на головній сторінці. Плюс ще бентежить, що всі на інгліш.

Але панікувати не варто - якщо придивитися, то тут все до болю знайоме, тільки не розділене на тематичні розділи, а виведене на одну сторінку - конфігурації для роботи WiFi, настройка підключення до інтернету, безпеку мережі і так далі.

Якщо ви намагаєтеся потрапити в налаштування за адресою 192.168.88.1, а браузер туди не заходить, значить є ймовірність, що дані для входу за замовчуванням були скинуті попереднім користувачем. Це легко виправити, скориставшись кнопкою «Reset» на корпусі