Apple iPhone Як Новий - Як Відрізнити Відновлений Айфон Від Оригіналу?

Все частіше в каталозі вітчизняних інтернет-магазинів я знаходжу таку позицію, як iPhone як новий. Причому відмічено, що частіше за все з таким ярликом сьогодні виставляється модель 6S, 6S Plus і 7 і 7 Plus.

Що значить «як новий» - це новий телефон або що взагалі?

Насправді це оригінальний iPhone, але тільки відновлений, тобто відремонтований до стану нового.

Тема покупки відновлених телефонів стала особливо популярною після обвалу курсу валют, коли дійсно нові офіційно поставлений до нас телефони стали коштувати позамежних грошей. А ось купити Айфон 6s, 7 або Plus як новий, але відновлений, може дозволити собі майже кожен, так як він буде коштувати так само, як коштували нові до кризи.

Ціни на iPhone 5S на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%

iphone як новий

iPhone як новий - які бувають?

Відновлені айфони (рефи) бувають двох типів.

На офіційному заводі Apple

Це апарати, у яких в ході передпродажної підготовки або в перший рік експлуатації були виявлені недоліки та їх замінили по гарантії власникам. Такі телефони відправляються назад на завод Apple, де проводиться їх ремонт, після чого вони надходять назад в продаж під маркуванням «Apple Certified», але зі значною знижкою. При цьому вони комплектуються так само оригінальними аксесуарами і нічим від нових не відрізняються, крім одного - коробки. Упаковка відновленого телефону виконана в білому кольорі без картинок - на лицьовій стороні лише назва моделі.

iphone 5s як новий

У неофіційних фірмах

Крім офіційно відкликаних та відремонтованих на заводі Apple, є телефони, які задешево скуповували в неробочому стані однієї з безлічі китайських фірм. Вони також проводять ремонт, після чого перепродують iPhone як новий з позначкою «Refurbished». Купуючи такий апарат, потрібно бути особливо уважним, адже не кожна фірма зробить ремонт якісно і немає ніяких гарантій, що через місяць він не перетвориться в цегла.

При придбанні такого телефону оригінальним в ньому часто залишається тільки материнська плата з процесором і touch ID - все інше в тій чи іншій мірі в залежності від працездатності замінюється на неоригінальні компоненти. Найчастіше замінюється екран, корпус і батарея. Також неоригінальними будуть всі аксесуари (зарядка, кабель, навушники, скріпка) і коробка, виконані в тій чи іншій мірі ідентично рідним.

apple iphone як новий

Методом проб і помилок знайшов надійного продавця, у якого купував кілька айфонів своїм родичам і рекомендую друзям - Comwingo Electronics. Дана компанія досить велика і відрізняється тим, що завжди має в наявності моделі, які гарантовано працюють з російськими LTE мережами 4G. А саме в цій здатності часто криється підступ - купили б.у. телефон з Європи або США, а він з нашими стільниковими операторами не працює. Детально про те, як правильно вибрати айфон я вже розповідав в іншій статті - прочитайте.

Як відрізнити справжній айфон від відновленого або підробки?

З покупкою в Китаї, думаю, все вже розібралися по попередній статті - вибирайте надійного продавця і все буде ОК. Але деякі все одно бояться це робити і вважають за краще купити неновий або «як новий» Apple iPhone з рук або на тому ж Авито. І тут ймовірності потрапити на шахрайство вже набагато більше. Якщо китайці чесно пишуть про те, що їх апарати не нові, то з рук вам можуть втюхати б.у. телефон (не кажучи вже про підробки) за ціною нового. Щоб такого не сталося, давайте визначимося, на які деталі потрібно особливо звертати увагу, щоб зрозуміти, що саме знаходиться у вас перед очима.

Комплектація і Аксесуари

Хоча найважливіше, звичайно, це сам телефон, вже по його комплектації і з аксесуарів можна здогадатися, це реально новий або б.у. телефон без поломок, або все-таки апарат, який пройшов через ремонт. В ідеалі купувати повний комплект з документами і коробкою. Але чеки зараз дуже легко підробити - на одному відомому форумі навіть лежать заготовки чеків, товарних чеків і гарантій від різних продавцем, які кожен може підправити, роздрукувати і видати за свої власні. Тому їх наявність - плюс, але 100% визначити чистоту телефону по ним не завжди виходить.

Зверніть увагу на навушники - якщо вони як новенькі, а телефон б.у., то це повинно навести на сумніви - невже колишній власник ними не користувався? Також подивіться уважно на їх зовнішній вигляд і на пластикову коробочку - все зазори між деталями повинні бути рівними, а на фірмовому пластиковому чохлі знизу має бути видавлено яблуко. Підробки часто зроблені неакуратно і відсутній логотип.

apple iphone гарнітура

Також зверніть увагу на форму зарядки. Якщо телефон з США чи Британії (про те, як визначити країну продажу, мова піде нижче), а комплектується виделкою для євророзеткою, значить це не оригінал, а реф. Те ж стосується коробки - відрізнити її від фірмової неможливо, але у телефонів із Сполученого Королівства через триконтактною вилки коробка трохи вище. Також відрізняється і форма підкладки через відмінності вилок для різних країн.

apple iphone 5s як новий

Також часто підроблені зарядки під європейські розетки роблять за формою ідентичними американським, хоча оригінал виглядає по-іншому

неоригінальна зарядка

Ще одна відмінна риса всіх підробок - більш яскраві букви в порівнянні з оригіналом.

iphone як новий відгуки

Серійні номери оригінального iPhone

Наступним кроком буде включення телефону і перевірка айфона на справжність за серійними номерами. Зрозуміло, перед цим необхідно включити телефон і переконатися, що він не прив'язаний до чужого Apple ID - в іншому випадку ви ніяк вже не зможете його активувати і користуватися. Отже, якщо телефон реально відв'язано, то заходимо в розділ «Налаштування> Основні> Інформація про пристрій» і шукаємо там Модель, серійний номер IMEI. Також не зайвим буде перевірити ємність накопичувача (16GB, 32GB, 64GB, 128Gb).

imei iphone

Далі шукаємо той же самі дані на корпусі телефону

IMEI iPhone 5

І на коробці - все вони повинні збігатися.

серійний номер і imei на iphone

Уже на цьому етапі можна також дізнатися, для якої країни був випущений телефон. У номері моделі дві букви перед слешем визначають країну продажу - ME308LL / A (в кінці статті привожу список основних позначень ринків, для яких випускаються телефони). Якщо вас запевняють, що телефон Ростест, а код країни говорить про зворотне, значить вас обманюють. Дізнавшись країну, можна також порівняти її з доданим в наборі зарядним пристроєм і зробити висновок.

Перевірка iPhone на справжність по IMEI на сайті

Наступний крок визначення автентичності нашого iPhone - скористатися одним з онлайн сервісів перевірки по IMEI. Я користуюся двома - вітчизняним iphoneimei.info і буржуазним imeidata.net.

Перший дуже простий у використанні і при цьому видає всю основну інформацію про апарат. Вводимо в пошуковий рядок IMEI і отримуємо дані:

перевірка iphone по imei

  • Колір і ємність - порівняйте їх з пропонованим вам телефоном. Якщо він був у ремонті, то на сайті корпус може значитися чорним, а телефон в реалі бути білим, тобто був замінений його корпус.
  • Серійний номер (Serial Number) - повинен збігатися з тими, що були в телефоні, на корпусі і коробці
  • Find My iPhone - функція захисту телефону від крадіжки. Якщо вона включена - привід задуматися.
  • Дата першої активації (First Activation Date) - день, коли айфон був вперше активований, тобто день його продажу. Якщо вам кажуть, що телефон тільки з магазину і виглядає iphone як новий, а дата його продажу - кілька років тому, то на ньому як мінімум змінювався корпус і екран.
  • Остання активну сімку (Last SIM Activated) - визначає, сім-карта какго оператора була в останній раз активована на телефоні
  • Telephone Technical Support, Repairs & Service Coverage - техпідтримка гарантія. Якщо вони минули, а вам кажуть, що телефон новий - на обличчя обман.
  • Країна призначення (Country purchased) - країна, для которй був випущений телефон - звірте з номером моделі
  • Разлочка (SIM Lock) - значення має бути «Unlocked», тобто телефон працює з усіма СІМ-картами.

Схожу інформацію надає і другий сайт. У нього є одна додаткова можливість - перевірити 1 раз без реєстрації, чи не знаходиться телефон в чорному списку стільникових операторів (Free check Blacklist) - представлені основні західні оператори.

перевірка iphone по чорному списку

Перевірка працездатності

Ну і зрозуміло, після звірки всіх номерів необхідно перевірити роботу окремих компонентів телефону - кнопок, динаміків, мікрофону, WiFi, GPS, датчика нахилу і компаса. Особливо легко прогледіти останній, так як його робота не так очевидна, як тієї ж камери. Відомий випадок, коли людині прийшов повністю справний телефон, але з неробочим компасом - виявлялося це в тому, що на рівній горизонтальній поверхні стрілка його хаотично оберталася, наче перебував у магнітно-аномальній зоні.

Ось і все - будьте уважні і не потрапляйте на виверти шахраїв. На закуску, як обіцяв, літерні коди країн продажу нових iPhone.

AB - Саудівська Аравія, ОАЕ, Катар, Йорданія, Єгипет

AE - Саудівська Аравія, ОАЕ, Катар

B - Великобританія і Ірландія

BZ - Бразилія

З - Канада

CH - КНР

CM - Угорщина

CS - Словаччина, Чехія

Сz - Чехія

D - Німеччина

DN - Австрія, Німеччина, Нідерланди

E - Мексика

EE - Естонія

EL - Латвія

ER -Ірландія

F - Франція

FB - Франція, Люксембург

FD - Австрія, Ліхтенштейн, Швейцарія

GB - Греція

GR - Греція

HB - Ізраїль

HN - Індія

IP - Італія

J - Японія

IP - Португалія, Італія

ID - Індонезія

KH - Південна Корея, КНР

KN - Данія і Норвегія

KS - Фінляндія і Швеція

LA - Гватемала, Гондурас, Колумбія, Перу, Сальвадор, Еквадор

LE - Аргентина

LL - США

LP - Польща

LТ - Литва

LV - Латвія

LZ - Парагвай, Чилі, Уругвай

MG - Угорщина

MY - Малайзія

NF - Бельгія, Франція

PA - Індонезія

PL - Польща

PO - Португалія

PP - Філіппіни

RO - Румунія

RR - Росія, Молдова

RS - Росія

SL - Словаччина

SO - ПАР

T - Італія

TA - Тайвань

TH - Таїланд

TU - Туреччина

X - Австралія, Нова Зеландія

Y - Іспанія

ZA - Сінгапур

ZP - Гонконг і Макао