Помилка Ваше Підключення Чи не Захищено - Що Робити?

Останнім часом все частіше в браузері Google Chrome, який я використовую в якості основного, з'являється помилка, коли неможливо відкрити який-небудь сайт, наприклад Авито, і при цьому відкривається повідомлення такого змісту: «Ваше підключення не захищене». Також воно супроводжується загрозливим коментарем, що «Зловмисники можуть намагатися викрасти ваші дані з сайту (наприклад, паролі, повідомлення або номери банківських карт)».

У підкованого користувача комп'ютера може защіміть серце від думки, що його можуть зламати, на компі оселився вірус або взагалі його пора відносити на смітник. Я звичайно ж утрирую, але реально, проблема існує і завдає турбот при щоденному відвідуванні інтернету.

Замість читабельною тексту ще може відображатися код помилки: «ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID», «ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITM» або «ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID».

ваше підключення не захищене

Справа в тому, що сайти на яких потрібно якась авторизація в особистому кабінеті, наприклад, соцмереж або інтернет-магазинів, поступово переходять до роботи по захищеному протоколу SSL - їх відмітна ознака в тому, що адреса починається з https. Якщо на веб-ресурсі використовується старий добрий http, то попередження «Ваше підключення не захищене" не з'являється.

Причина ж виникнення проблеми з відкриттям криється в помилці при перевірці сертифіката шифрування, яким захищаються подібні ресурси - оскільки на них як правило потрібно вводити якісь особисті дані, браузер вважає себе розумнішим вас і намагається захистити від можливого перехоплення ваших конфіденційних даних.

При цьому дане повідомлення з'являється тільки в браузерах, заснованих на ядрі Chromium, таких як Google Chrome, яндекс.браузер, Opera, Супутник, Аміго та інших.

Що ж робити і як все-таки потрапити на потрібну сторінку?

Найпростіше натиснути на посилання «Додаткові» і далі «Перейти на сайт».

підключення не захищене

Чесно кажучи, я саме так і роблю, але вам цього порадити не можу, так як що якщо програма не помиляється і сайт дійсно небезпечний ..? Крім того, часто цього посилання і зовсім немає.

Проблема в сайті або безкоштовному WiFi

Насправді, причина може банально ховатися в неполадках в роботі самого сайту. Якщо це так, то єдине, що залишається, це закрити сторінку і повернутися на неї пізніше, коли все буде виправлено.

Окремо хотів би згадати виникнення помилки незахищеного підключення при спробі зайти в інтернет через безкоштовний wifi в метро і взагалі в громадських безкоштовних точках доступу - зокрема, я з нею в основному саме тут і стикаюся. Для обходу блокування досить просто ввести в адресний рядок сайт, який точно не використовує протокол https - наприклад, адреса нашого блогу wifika.ru. Після цього вас гарантовано перекинеться на сторінку авторизації в мережі і ви зможете скористатися інтернетом.

Але проблема також може бути і в браузері або налаштуваннях системи, а оскільки знати напевно, винен сайт або комп'ютер, ми не можемо, то спробуємо зробити кілька кроків, які можуть допомогти впоратися з несправністю.

Ваше підключення не захищене в хром

Перш за все потрібно визначити, сайт не працює тільки на одному браузері, або на всіх. Напевно у вас є вбудований Internet Explorer або його більш новий побратим Microsoft Edge, за замовчуванням вбудований в систему Windows. Відкрийте сайт в ньому - якщо працює, то досить просто почистити кеш і куки в тому браузері, в якому сторінка не відкривається.

Щоб зробити це в Google Chrome, йдемо в меню настройки, розділ «Історія».

очищення історії незахищених підключень

Тут заходимо за посиланням «Очистити історію»

історія підключень в браузері

У віконці, що з'явилося ставимо галочки на

 • Файли cookie та інші дані із сайтів
 • Зображення та інші файли, збережені в кеші

А в випадаючому списку вибираємо період «За весь час», після чого тиснемо на кнопку «Видалити дані»

історія хром

Для вірності можна ще відключити розширення (додаткові плагіни для браузера) - вони також можуть заважати нормальному функціонуванню. Для цього йдемо також в меню в рубрику «Додаткові інструменти - Розширення»

настройки незахищеного підключення

І прибираємо всі галочки з встановлених розширень

захист з'єднання

Якщо у вас інший браузер, то очищення куків і кеша відбувається аналогічно описаним алгоритмом. Крім того, для цього можна скористатися однією з безлічі програм очищення системного сміття, наприклад CCleaner, Wise Registry Cleaner або будь-який інший.

У тому випадку, якщо все це не допомогло, на крайняк спробуйте знести браузер цілком і перевстановити.

Сторінки не відкриваються на всіх браузерах

Якщо ж повідомлення «Ваше підключення не захищене» з'являється абсолютно на будь-який браузері, то причини, як ви розумієте, криються в самій системі і їх може бути кілька - розглянемо основні.

 • Антивірус - перша і найчастіша з них. Деякі антивірусні комплекси або файрволи, керуючись своїми алгоритмами, можуть блокувати абсолютно нешкідливі веб-ресурси. Якщо ви впевнені в безпеці відкривається сайту, то просто внесіть його в білий список.
 • Наступним кроком проаналізуйте, не встановлювали ви недавно нові програми? Буває, що при інсталяції установник вносить зміни в мережеві конфігурації Windows, через що інтернет перестає коректно працювати. Зверніть особливу увагу додатковим утилітам, які часто встановлюються автоматично, «прісасиваясь» до якоїсь основної безкоштовній програмі - типу Бара Mail.Ru і йому подібних. Спробуйте видалити таку програму і почистити реєстр - можливо, проблема вирішиться.
 • Некоректна робота DNS серверів провайдера також може вплинути на те, що деякі сайти будуть не відкриватися. Для того, чтобюи цього уникнути, змінити їх на DNS від Google або Яндекс - на самому комп'ютері, або відразу для всієї мережі на роутері.
 • Робота через VPN - ще одна можлива причина помилки. Вимкніть його - можливо, допоможе. Або навпаки, встановіть VPN клієнт для браузера і спробуйте переглянути сайт, зайшовши в якості відвідувача з іншої країни
 • Перевірте конфігурацію мережевого підключення Windows, зокрема Проксі-сервер. Для входу в його налаштування викличте форму пошуку Windows, клікнувши на іконку лупи, і введіть в поле «настройка проксі сервера».

  настройки проксі сервера

  Увійдіть у новостворену в результаті пошуку інструмент, зайдіть в «Налаштування мережі» у вкладці «Підключення» і переконайтеся, що прапорець варто тільки на «автоматичному визначенні параметрів»

  проксі windows

 • Нарешті, як це не банально, але причиною помилки «Підключення не захищене» можуть бути звичайні віруси. Зокрема, типово, коли шахраї вносять зміни в файл hosts у внутрішній системній папці Windows, обмежуючи тим самим роботу тих чи інших сайтів. Проженете комп'ютер безкоштовною лечащей утилітою Cure It від Dr.Web або Kaspersky Virus Removal Tool