ДЕТАЛЬНО про AHD Камери - Відеоспостереження UControl ПРЕМІУМ 8A

Сьогодні я розповім і покажу, як будь-який новачок, який абсолютно нічого не розуміє в техніці, може своїми руками встановити і налаштувати повноцінну систему відеоспостереження з високою якістю зображення. А допоможе мені в цьому комплект системи відеоспостереження, наданий фірмою UControl - сьогодні нашій увазі представлено принципово нове рішення. Йдеться про новий стандарт в аналоговому мовленні під назвою AHD, тобто Analog High Definition - аналогове відео високої чіткості.

Що таке AHD відеоспостереження?

На практиці використання AHD камер має на увазі, що при порівнянній зі звичайним аналоговим обладнанням вартості, і при тому ж самому типі підключення за допомогою звичайного коаксіального кабелю, ми отримуємо картинку в дозволі HD або Full HD, тобто в чудовій якості без втрати кольору і мерехтінь, характерних для звичайного аналогового мовлення.

ahd відеоспостереження

Сьогодні ми маємо можливість познайомитися саме з двома такими камерами. Це ПРО 720А і ВАРИО 720А. Обидві вони дозволяють знімати в режимі HD, і для того щоб порівняти якість HD камер зі звичайною аналоговою камерою, нам надали на тест модель ПРО 900 - одну з найкращих в сегменті звичайних аналогових камер. Докладні їх технічні характеристики цих ви можете подивитися на сайті UControl.

ahd ucontrol

відеорекордер UControl

Але поки давайте камери відставити трохи в сторону і подивимося на головний пристрій системи. В даному випадку це рекордер ПРЕМІУМ 8A. Як випливає з назви, це рекордер преміум класу. Зовні нічим особливим не відрізняється від своїх побратимів - на передній панелі знаходиться управління рекордером: світлодіоди, кнопки, навігації по меню і т.д.

ucontrol рекордер

Ззаду розташовано 16 портів для підключення камер, тобто 16 камер сюди можна підчепити. Далі, вхід HDMI, тобто вихід на монітор, також є вихід VGA, для підключення мережевого кабелю порт LAN - для підключення до роутера даного рекордера, USB-слот для підключення миші, вхід для джерела живлення і аудіо-вхід.

ahd відеореєстратор

Дана модель теж підтримує стандарт AHD, але, більш того, вона є гібридної, тобто сюди ми можемо підключити як камери AHD, так і звичайні аналогові камери. Це означає те, що ми цей рекордер можемо вбудувати в уже існуючу систему відеоспостереження з перспективою заміни звичайних аналогових камер на камери стандарту AHD.

ahd камери відеоспостереження

Рекордер автоматично визначає тип камери, яка підключається до нього, і виставляє для неї максимальна роздільна здатність - або 960х576 для звичайної камери, або 1280х720 для AHD.

При цьому підключаються камери попарно, тобто ми можемо одночасно сюди увіткнути і звичайні аналогові камери, і AHD. Для цього ми використовуємо парні слоти, тобто якщо в перший слот вставляємо камеру AHD, то в другій також потрібно вставити AHD.

комплект ucontrol

При підключимо камери до рекордеру максимальна довжина коаксіального кабелю дорівнює 180 метрів. Якщо ви купуєте готовий комплект Ucontrol, то в ньому вже йде повністю зібраний кабель з потрібними коннекторами, тобто не потрібно буде нічого додатково обжимати - все вже готово для того, щоб тільки зібрати.

Підключення AHD камер до реєстратора настільки просте, що впорається навіть дитина - докладно весь процес показаний в відео.

Навіть не вдаючись у деталі, ми можемо спостерігати те, що у камер AHD (Camera 1 і 2) більш природні кольори. Якщо ми дивимося на звичайну аналогову камеру, то там все трохи віддає в жовтий відтінок (Camera 3).

and camera

Якщо наблизити картинку і звернути увагу на дрібні деталі, то по ним можна буде зрозуміти, наскільки камера якісно і детально відображає реальність. На аналогової ж ми спостерігаємо брижі по екрану з характерною втратою кольору, а також, дрібні деталі зливаються в одне ціле. Видно, що деталізація набагато менше, хоча кут огляду в даній моделі побільше. Але це вже залежить від конкретної моделі тієї чи іншої камери.

У AHD камері ВАРИО 720A, яка найдорожча в нашому тесті, кут огляду регулюється, за допомогою спеціального ключа можна це налаштувати, і ми можемо спостерігати те, що деталізація предметів тут ще більш хороша. Варто відзначити, що чим менший кут огляду буде на ній встановлений, тим краще буде видно деталі на великій відстані.

Підключення до інтернету

Розповідь про реєстраторів UControl був би не повним, якби я не показав, як вести відео спостереження через інтернет - адже це зробити не менше просто, ніж зібрати сам комплект. Підключення до реєстратора через інтернет відбувається за технологією P2P, тобто нам не потрібно ні отримувати у провайдера «білий» IP-адреса, або використовувати сервіс динамічних IP-адрес, ні налаштовувати кидок портів на роутері.

Для початку нам потрібно буде завантажити спеціальний додаток Q-See QT View на свій мобільний телефон. Тут можна все параметри ввести вручну, але набагато цікавіше і зручніше використовувати спеціальний QR-код, який нанесений на наклейці на реєстраторі.

У програмі в меню ми натискаємо на значок QR-коду, відкривається сканер, і ми його наводимо на сам QR-код. Після цього потрапляємо на картинку з камерами з нашого відеореєстратора.

q-see-view

Суть полягає в тому, що в даному QR-коді прихований MAC-адресу саме цього реєстратора, і логін і пароль для підключення до нього. Тому якщо раптом ви не можете за допомогою QR-коду зайти в налаштування, то при старті програми для авторизації використовуйте MAC-адресу рекордера, вказаний на тій же самій наклейці - його потрібно буде вписати в розділ SN (або Server). Далі - ввести логін admin і пароль 123456. Після цього, вручну вписавши всі ці дані, ви так само підключаєтеся до своєї системи відеоспостереження.

qt qsee view

Зрозуміло, підключитися до наших камерам можна як з локальної мережі, так і через інтернет з комп'ютера, але більш докладно тут я зупинятися на цьому не буду, тому що попередня стаття, присвячена реєстраторам UControl, наочно показує, як це зробити.