Контролер Ethernet - Що Це і Де Завантажити Драйвера для Windows?

Днями, переглядаючи комп'ютерні форми, виявив, що багато користувачів ПК задають питання, що таке Ethernet контролер Windows? Питання це виникає, тому що нерідкі слечае, коли система при спробі виходу в інтернет просить встановити драйвер на цей контролер. Насправді незрозумілу назву Ethernet контролер Windows - це не що інше, як мережева карта комп'ютера. Тобто якщо система запитує драйвер для контролера Windows, значить потрібні дрова від мережевої карти - пристрої, через яке комп'ютер підключається до інтернету.

Драйвера для контролера Ethernet

Драйвера ж могли злетіти в результаті невдалої установки нових програм на комп'ютер. Або може бути ви підчепили вірус - в будь-якому випадку, попередньо перед тим, як завантажити драйвер на контролер, було б непогано для профілактики прогнати систему антивірусом - якщо комп'ютер був все ж заражений, то після лікування можуть втратити ще якісь дрова, і краще перевстановити все одним махом.

Отже, якщо ви підключені до інтернету кабелем, значить треба шукати драйвери на Ethernet контролер, якщо по WiFi, значить на бездротовий модуль.

Мережеві контролери Ethernet бувають двох типів - інтегровані, або вбудовані в материнську плату і дискретні, тобто окремо підключені в слот PCI на тій же системній платі. Визначити, який саме встановлений у вас не складе труднощів - мережевий роз'єм вбудованого знаходиться на задній частині корпусу ПК - там же, де інші роз'єми для підключення до матері зовнішніх пристроїв

контролер windows

Зовнішній - нижче, де вставляються додаткові планки.

Завантажити драйвер контролера

Відповідно, якщо у вас втроенний контролер Ethernet, то треба знайти диск з драйверами від материнської плати, якщо окремий, то диск в ПО від нього самого.

Драйвера для бездротового модуля WiFi

Те ж саме стосується і модуля бездротового з'єднання WiFi.

У тому випадку, якщо диски загублені, то для початку знадобиться дізнатися виробника і модель контролера. Для цього можна использвать кілька способів, про які я вже розповідав на сторінках цього блогу.

  • Якщо модель контролера визначається в системі (як дізнатися?), То через сервіс Driver.ru
  • Але буває, що модель контролера Windows визначити не вдається

контролер ethernet

Тоді визначити і завантажити драйвера на контролер Ethernet Windows за допомогою таких дій:

  • за параметрами VEN і DEV
  • за допомогою програми AIDA32
  • за допомогою автоматичного установника драйверів

Про першій-ліпшій нагоді докладно написано в цій статті.

Ось і все - якщо розібратися, то в тому, щоб завантажити і встановити драйвер Ethernet контролера Windows немає нічого складного. Бажаю удачі!