Як Підключити Яндекс DNS на роутері Asus?

У сучасне ПО роутерів Asus підтримка серверів Yandex DNS була включена за замовчуванням. Це зробило функцію налаштування фільтрації контенту в мережі дуже зручною і гнучкою. Якщо раніше для блокування реклами і шкідливих ресурсів потрібно було прописувати сервера вручну, то сьогодні це можна зробити буквально в два кліка в панелі управління маршрутизатора Асус. Взагалі, приємно, що все більше виробників мережевого устаткування починають створювати для своїх пристроїв прошивки, максимально адаптовані для початківця користувача. У цій статті розглянемо функцію фільтрації сайтів в інтернеті через сервера Яндекс DNS уважніше.

Як включити фільтр Яндекс DNS на маршрутизаторі Asus

Налаштування інтернет-фільтра Яндекс ДНС в роутері Asus знаходиться в розділі «Батьківський контроль» у вкладці «Яндекс DNS». Для активації необхідно перевести віртуальний тумблер у включений стан, після чого вибрати з стовпчика «Клієнтські пристрої» той комп'ютер, до якого ми хочемо застосувати той чи інший режим фільтрації.

Їх три:

  • Базовий - без будь-яких обмежень, але з пропискою DNS серверів від Яндекс для забезпечення стабільного виходу в інтернет
  • Сімейний - для заборони перегляду сторінок з вмістом для дорослих
  • Безпечний - для блокування потенційно небезпечних сайтів шахраїв, які займаються крадіжками особистих даних або поширюють віруси.

Задати це саме правило потрібно із запропонованого списку «Режим захисту», після чого натиснути на значок «+» і зберегти налаштування.

Новий комп'ютер, до якого застосовано обмеження з'явиться в загальному списку.

Налаштування Yandex DNS на маршрутизаторі Asus без вбудованої підтримки

У більш ранніх версіях Яндекс DNS ні вбудований в офіційну прошивку. Наприклад, наявний у мене Asus RT-N10U так і завис на версії 2015 року та оновлень не передбачається. Але це не означає, що цей сервіс можна на ньому використовувати - просто потрібно прописати адреси серверів вручну в налаштуваннях інтернет-підключення.

Для цього слід зайти в адмінку роутера в розділ з настройками DNS серверів - цей спосіб актуальний абсолютно для будь-якого маршрутизатора з або без вбудованої підтримки Yandex DNS. У роутерах Asus вона знаходиться в розділі «Інтернет», вкладка «Підключення». Тут нам треба встановити галочку «Ні» в розділі «Підключитися до DNS-сервера автоматично»

І в графі «DNS-сервер 1» і «DNS-сервер 2» вказати два із запропонованих сервісом адрес.

  • 77.88.8.8 і 77.88.8.1 - без фільтрації
  • 77.88.8.88 і 77.88.8.2 - фільтрація небезпечних сайтів
  • 77.88.8.7 і 77.88.8.3 - фільтрація небезпечних сайтів і сайтів для дорослих

Після цього зберігаємо налаштування і роутер почне блокувати небезпечні сайти захищаючи відразу всю локальну мережу, тобто ні з одного пристрою, будь то комп'ютер, ТВ або смартфон, ви не зможете потрапити на сайти, що потрапили під роздачу обмеження. В цьому криється головний недолік використання другого способу, так як немає можливості конфігурувати правила тільки для якогось одного пристрою, наприклад, комп'ютера дитини, - тільки для всіх одночасно.