Як Відновити Налаштування Роутера Після Прошивки У 2 Кліка?

Необхідність відновити настройки роутера TP-Link після невдалої прошивки з резервної копії може статися не тільки у новачків. Користувачі зі стажем також не застраховані від помилок - хіба мало що може трапитися при роботі будь-якого складного обладнання. Ситуації, при яких злітають всі зміни, ретельно вивірені протягом терміну використання, відбуваються дуже часто. І це стосується як роутерів TP-Link, так і будь-яких інших фірм.

Для чого зберігати налаштування маршрутизатора в резервну копію?

Насправді, непередбачених обставин буває дуже багато. Ось перше, що мені прийшло в голову і з чим доводиться стикатися найчастіше і для чого буває потрібна резервна копія роутера:

  • На випадок скидання налаштувань через помилки в роботі
  • На випадок відновлення після невдалої прошивки
  • Для перенесення настройки з одного роутера на інший при зміні обладнання або провайдера

Були випадки, коли при стрибку напруги електрики він скидав всю конфігурацію заводські налаштування. Тим більше це буде важким ударом для не дуже просунутого користувача, якому можливо колись все підключення налаштував фахівець від провайдера. Тоді взагалі вся ця ситуація обернеться втратою часу, нерв, і грошей.

Але уникнути такої неприємності насправді дуже легко - необхідно всього лише в кілька кліків мишею зробити резервну копію налаштувань роутера TP-Link і зберегти їх в окремий файл, щоб потім можна було їх відновити за все за два кліка - подібна функція реалізована в будь-який навіть самому бюджетної моделі.

Якщо у вас сьогодні все стабільно працює, то завжди непогано мати резервну копію налаштувань роутера, яка зможе послужити хорошу службу в ході експлуатації

Давайте розбиратися, як безпечно зберегти і потім відновити настройки маршрутизатора TP-Link.

Як зберегти налаштування роутера TP-Link в резервну копію?

Оскільки сьогодні найпопулярнішим виробником роутерів в Росії є TP-Link, я почнемо з нього на прикладі однієї з його моделей - це буде корисно і зрозуміло максимальній кількості читачів.

Перед відновленням налаштувань роутера TP-Link потрібно увійти в особистий кабінет роутера за адресою //192.168.0.1 (логін і пароль за замовчуванням - «admin») і відкрити розділ «Системні інструменти> Резервна копія та відновлення»

резервна копія роутера

Тут натискаємо на кнопку «Резервна копія» - автоматично на комп'ютер в папку завантажень браузера збережеться файл «config.bin». Знаходимо його там і переміщаємо в окрему папку, де буде зберігатися на чорний день.

Якщо у вас більш сучасна модель, то админка роутера TP-Link виглядає трохи інакше, хоча суть залишається незмінною. Для створення резервної копії налаштувань заходимо у вкладку «Додаткові настройки», відкриваємо пункт «Системні інструменти - Резервна копія та відновлення». Для збереження поточної конфігурації тиснемо на кнопку «Резервна копія» і зберігаємо файл на комп'ютер.

резервне-копіювання налаштувань роутера

Тепер можна поекспериментувати з налаштуваннями або прошивкою роутера і завжди після цього повернутися до початкової вже обкатаній конфігурації.

Як налаштувати роутер TP-Link після прошивки і відновити конфігурації?

В процесі відновлення налаштувань роутера TP-Link можна виключати ні його, ні комп'ютер!

Також рекомендую робити це, підключивши маршрутизатор до ПК по кабелю.

Для настройки TP-Link з резервної копії заходимо знову ж в цей розділ, тиснемо кнопку «Вибрати файл», вибираємо наш збережений файл для відновлення

зберегти настройки роутера

і тиснемо кнопку «Відновити».

restore router

Для відновлення на застарілої версії ПЗ, також потрібно

  1. натиснути на кнопку «Огляд»,
  2. вибрати файл конфігурації з компа,
  3. натиснути на кнопку «Відкрити» у вікні Windows,
  4. і потім на кнопку «Відновити» в панелі управління маршрутизатора.

відновлення tp-link з резервної копії