Що Таке Ім'я SSID WiFi і Як Дізнатися Назва Мережі На роутер?

Ім'я wifi мережі, або SSID (Service Set Identifier) ​​- всі ми під час налаштування бездротового сигналу на роутері або телевізорі колись стикаємося з цим поняттям. Що таке SSID WiFi? Як дізнатися ім'я мережі і визначити її зі списку з'єднань на маршрутизаторах TP-Link, D-Link, Asus, Zyxel, Keenetic, Huawei, Upvel, D-Link, Mercusys, Tenda і інших? Про все це розповім у даній статті.

Як перекладається назва SSID Wi-Fi?

Слово SSID в оригіналі звучить як «Service Set Identifier». Як уже випливає з назви, це сервісний ідентифікатор мережі, або її індекс.Еслі мережа не прихована (unknown), то її ім'я відображається, коли ми вибираємо її для підключення.

Що таке ім'я SSID мережі wifi в настройках роутера або телевізора?

SSID - це ім'я бездротової мережі, яке означає назва wifi від роутера. Воно відображається на телевізорі, в Windows або на Android / iPhone при підключенні до сигналу вай-фай. Перейменувати SSID можна в налаштуваннях маршрутизатора через комп'ютер або з телефону з мобільного додатку.

За замовчуванням, коли ви вмикаєте маршрутизатор в розетку, він автоматично починає роздавати бездротовий сигнал і у нього вже є якесь ім'я WiFi мережі. Однак коли ви включите бездротовий модуль на ноутбуці, телефоні або телевізорі і спробуєте підключитися, серед безлічі доступних SSID можуть бути кілька з однотипними назвами.

Наприклад, «TP-LINK_1234», або «TP-LINK_1234_5G», якщо вона працює на частоті 5 ГГц. Це як раз ваші сусіди, які не встигли поміняти SSID мережі на своїх Wi-Fi роутерах.

Де подивитися SSID мережі на роутері?

Дізнатися серед всіх доступних бездротових підключень SSID свого WiFi можна з наклейки, яка знаходиться на корпусі маршрутизатора. Там вказано ім'я і пароль для авторизації, якщо мережа спочатку захищена.

TP-Link

SSID на роутері TP-Link

наклейка tp link archer ax10 Asus

SSID мережі Asus

asus наклейка D-link

Ім'я мережі D-Link

d-link наклеійка Keenetic

WiFi SSID Keenetic

наклейка keenetic start Tenda

Назва мережі Tenda

підключення tenda ac8 Mercusys

Mercusys

наклейте? ка mercusys n300 Totolink

Totolink

ssid totolink a702r

З метою безпеки назву мережі обов'язково потрібно перейменовувати відразу при первинній налаштуванні роутера.

Мережа з прихованим назвою - Hide SSID

Для захисту своєї wifi мережі від несанкціонованого доступу в якості одного із заходів часто застосовується метод приховування імені wifi мережі. В англійському перекладі такий тип з'єднання називається Hide SSID і активується він також в панелі управління роутера.

невидимий ssid zyxel

Називається вона так тому, що не відображається в списку для підключення, який видно при вході в налаштування мережевого адаптера wifi. Як в тому анекдоті - ти її не бачиш, а вона є. Якщо мережа видна, то для злому досить підібрати ключ. Якщо ж її не видно, то задача значно ускладнюється.

прихована мережа windows

Для підключення до такого wifi необхідно не тільки знати пароль, а й SSID, тобто ім'я мережі. Їх потрібно вказати при підключенні.

прихований ssid мережі

Як дізнатися назву SSID свого wifi роутера, якщо він не транслюється?

Якщо маршрутизатор вже був у вжитку, то його ім'я було змінене на інше, відмінне від зазначеного на етикетці. І можливо навіть було приховано. Де ж тепер взяти цей самий SSID - як його дізнатися? Для того, щоб подивитися назву своєї мережі WiFi, потрібно для початку зайти в адмінку роутера і знайти там настройки бездротового сигналу.

ssid keenetic

У різних моделях можуть відрізнятися розділи меню, де ховаються ці зміни. Тут головне зрозуміти принцип. В налаштуваннях wifi з'єднання на маршрутизаторі передбачена дізнатися SSID.

ssid мережі mercusys

ssid keenetic

d-link ssid

ім'я ssid tp-link

У цьому ж самому розділі ми можемо і поміняти ім'я мережі WiFi. І призначити для неї свій індивідуальний, не схожий ні на кого SSID.

Як дізнатися SSID wifi на комп'ютері або в телефоні?

Крім того, дізнатися ім'я своєї мережі можна в налаштуваннях бездротового модуля свого комп'ютера, ноутбука або телефону.

Ось як виглядає SSID на Windows

мережу wifi mercusys

Так на макбуков

мережу wifi модему huawei

на Android

вибір wifi мережі android

Мережі WiFi ESSID і BSSID - що це таке?

ESSID і BSSID - це вже не ім'я, а типи бездротових мереж. Як випливає з назви, BSSID - це ідентифікатор мережі BSS, яка вдає із себе звичну нам домашню систему, де всі пристрої підключаються до одного і того ж роутера. BSSID вдає із себе MAC адреса роутера і є скоріше службовою інформацією для гаджетів, ніж чимось корисним для нас з вами.

ESSID - це індекс ESS, яка є об'єднанням відразу декількох wifi мереж. Він присвоюється кожному з роутерів для позначення його в системі і точно також необхідний тільки для настройки обладнання меду собою.

Що таке MBSSID в wifi роутера?

MBSSID перекладається як «Multi Broadcast Service Set Identifier», тобто мережа з декількома SSID. Простіше кажучи, це коли крім основного домашнього wifi роутер ретранслює кілька додаткових гостьових мереж. Якщо ви налаштували на своєму маршрутизаторі файловий або медіа сервер для роздачі документів, фільмів або музики на інші пристрої по локальній сітці, то доступ до них клієнтам, підключеним до гостьового з'єднанню, буде обмежений. Режим MBSSID присутній сьогодні на переважній більшості навіть самих бюджетних моделей маршрутизаторів.

гостьова мережа tp-link

гостьова мережа Asus