Як Налаштувати Гостьову Мережа WiFi на роутер Zyxel Keenetic?

Якщо хто ще не знає, гостьова мережа на роутері Zyxel Keenetic - це таке підключення, при яких пристроїв дозволяється виходити через нього в інтернет. Але при цьому вони не бачать інше мережеве обладнання - USB накопичувачі, комп'ютери, принтери та інші, які під'єднані до нього ж, але по кабелю або через основний WiFi. Таким чином ваші гості можуть бути онлайн, але не будуть «замах» на основну домашню або офісну локальну мережу.

Гостьова мережу Zyxel Keenetic

Функція настройки гостьовій мережі на роутері Zyxel Keenetic знаходиться в розділі «Мережа Wi-Fi» (в нижнє меню - це іконка у вигляді графіка прийому бездротового сигналу) у вкладці «Гостьова мережа».

Для включення необхідно поставити галочку на «Дозволити гостьовий доступ». Після цього задаємо:

 • Ім'я мережі (SSID) - за замовчуванням тут написано Guest, але можете поміняти на своє, яке буде відображатися в списку мереж при підключенні телеaона або ноутбука
 • Захист мережі - тут вибираємо тип шифрування WPA2 / PSK, це найнадійніший на сьогодні спосіб, який важко зламати.
 • Ключ мережі wifi - пароль з 8 символів, який ви скажіть своїм друзям або колегам.

Для зручності і швидкості підключення нових гаджетів до гостьової мережі на роутері Zyxel Keenetic є можливість додатково активувати підключення за технологією WPS і з авторизацією за допомогою пароля.

Після внесення всіх змін тиснемо на кнопку «Застосувати», після чого пройшли ідентифікацію запрацює без додаткової перезавантаження роутера і він з'явиться в списку WiFi, доступних для підключення.

В даний момент в прошивці немає можливості зробити обмеження швидкості.

Помилка - немає доступу в інтернет в гостьовій мережі

На практиці іноді трапляється така помилка, що в гостьовому WiFi Zyxel Keenetic немає доступу в інтернет. Тобто пристрої бачать WiFi, коннект до нього, але не можуть відкрити жоден сайт.

Це трапляється в тому випадку, якщо ми намагаємося до нього підключитися з комп'ютера, до якого вже прив'язаний постійний IP адресу в основній мережі. Це особливість даних маршрутизаторів, яка вирішується простим відключенням статичної адреси для даного пристрою. Це робиться в розділі «Домашня мережа». Там же в налаштуваннях необхідно зняти галочку з пункту «Заблокувати доступ в інтернет», якщо вона була встановлена.

зареєструється в мережі

Ще однією причиною помилки, коли в гостьовій мережі немає інтернету, це активована функція профілю «Без доступу в інтернет» для всіх нових пристроїв. В даному режимі всіх клієнтів потрібно вручну реєструвати в гостьовій мережі, щоб вони могли вийти в інтернет. Для уникнення цього просто змініть профіль на «Основний»

профіль гостьового доступу keenetic

Налаштування гостьового сегмента на маршрутизаторі Keenetic

Тепер поговоримо про те, як включити гостьовий wifi на нових роутерах Keenetic зі світлою адмінкой. Тут ця функція знаходиться в меню «Мої мережі і WiFi». Для активації необхідно пересунути віртуальний тумблер, після чого задати назву (SSID) і пароль.

гостьова мережа wifi keenetic

 • Розклад є можливість налаштувати графік, за яким гостьова мережа Keenetic буде включатися і вимикатися.

  розклад гостевоі? мережі keenetic

 • За посиланням «Додаткові настройки» відкриється вікно з розширеними параметрами, такими, як канал wifi, потужність сигналу, підключення по WPS і інші.

  додаткові настрої? ки гостьового доступу keenetic

 • Безшовний роумінг - ще одна цікава фішка, за допомогою якої можна об'єднати кілька роутерів Keenetic в єдину mesh систему.

  бесшовниі? роумінг keenetic

 • Роз'єми сегмента і VLAN - теж особливість серії Keenetic, яка полягає в тому, що комп'ютери, підключені по кабелю, можна вивести в сегмент гостьовій мережі, відокремивши від основної домашньої. Це дозволяє зробити більш гнучку угруповання пристроїв. Щоб перенести ПК з одного сегмента в інший, вибираємо відповідний порт, до якого він підчеплений, і переносимо з Домашньої в Гостьову і навпаки.

  keenetic роз'єми сегмента

 • Параметри IP - ручна настройка DHCP сервера для роздачі адрес всередині гостьової мережі Keenetic

  параметри ip гостьового сегмента keenetic

 • Обмеження для пристроїв сегмента - теж кілька налаштувань. По-перше, можна задати максимальну дозволену швидкість. Потім, можна ізолювати друг від друга комп'ютери, з'єднані з маршрутизатором по дроту, від бездротових гаджетів - щоб вони не бачили один одного і не могли обмінюватися даними. Нарешті, можна заборонити гостям користуватися ресурсами основний локальної мережі.

  обмеження гостьових устрої? ств

 • Профіль доступу для незареєстрованих пристроїв - тут вибираємо, чи будуть незареєстровані вручну пристрої з гостьової мережі мати за замовчуванням доступ в інтернет

  Режим доступу гостевоі? мережі

 • IGMP Proxy - дозвіл гостьовим пристроям працювати з IPTV

  igmp proxy

 • Пропускати PPPoE-з'єднання - можливість девайсів з гостьового сегмента мережі зв'язуватися із зовнішнім сервером через PPPoE.

  pppoe з'єднання

 • Captive portal - активація підключення клієнтів через авторизацію по СМС для організації публічного WiFi відповідно до поточних законами про надання подібних послуг.

Якщо звернули увагу, то вгорі поруч зі вкладкою «Гостьова мережа» є ще «+» - це означає, що можна створити відразу кілька гостьових або домашніх мереж з різним рівнем доступу.

нова мережа wifi

Що за адреса 10.1.30.1? Налаштування сегмента мережі

Оскільки основним призначенням гостьовій мережі на роутері є розмежування прав доступу в інтернет і локальних ресурсів «для своїх» і «для чужих» клієнтів, Zyxel Keenetic для гостьового доступу створює окрему мережу. Вона абсолютно ніяк не пов'язана з домашньої і у неї свій власний пул адрес. Через це і береться адреса 10.1.30.1 - це її стартовий IP.

Налаштування сегмента гостьовій мережі проводиться в блоці «Параметри IP». Тут ми також можемо вибрати статус автоматичної роздачі адрес по DHCP - він буде виключений, включений або отримання IP буде прозводить від іншого маршрутизатора (Relay).

параметри ip keenetic

Якщо натиснути на «Показати налаштування DHCP», то тут ми зможемо також вказати:

 • Розмір пулу адрес - максимальне жопустімое кількість одночасно підключених користувачів до гостьової мережі Keenetic
 • Час оренди - на який час буде видаватися IP адреса
 • Адреса шлюзу - за замовчуванням використовується стартовий IP 10.1.30.1
 • DNS сервера - за бажанням можна прописати інші, але дефолту також буде використовуватися основну адресу роутера

настрої? ка сегмента мережі keenetic

Обмеження швидкості інтернету в гостьовій мережі Zyxel Keenetic

Ще однією зручною функцією, реалізованої в гостьовій мережі на роутері Zyxel Keenetic, є можливість обмеження швидкості інтернету. Вона потрібна для того, щоб не надто напружувати пристрій і не відволікати його ресурси на виконання основних завдань в домашній мережі WiFi. Вона виставляється в блоці «Обмеження для пристроїв сегмента». Крім того, що ми можемо вказати конкретну максимальну швидкість, тут також присутній настройка ізоляції гостьових клієнтів один від одного. Щоб вони не бачили один одного. Плюс можна захистити їх ще і від додатків в основній мережі.

обмеження швидкості keenetic

Налаштування гостьовій мережі Keenetic зі смартфона

Можливість налаштувати гостьову мережу на роутері Keenetic існує також і в віддаленому режимі за допомогою звичайного телефону (для цього на ньому має бути встановлено додаток my keenetic).

Кількома на головній сторінці на значок «WiFi»

my keenetic wifi

і заходимо в «Гостьовий Wi-Fi»

гостевоі? wi-fi keenetic

Тут активуємо мережу і даємо їй назву і призначаємо пароль. Також можна обмежити швидкість і включити функцію швидкого підключення по WPS. Цікава фішка - QR код, за допомогою якого можна поділитися даними від даного бездротового сигналу з іншим смартфоном

гостевоі? доступ my keenetic

Відео з налаштування гостьовий мережі Keenetic