Чому Швидко розряджається Телефон і Що Робити, Якщо Сів Акумулятор?

Питання «Чому швидко розряджається акумулятор телефону» останнім часом стає все більш актуальною. Причому, це навіть не залежить від встановленої на смартфон операційної системи - на кожному кроці ми чуємо, що розряджається Айфон або акумулятор Андроїд сів в нуль. З появою нових потужних і ресурсномістких моделей телефон сідати набагато швидше, ніж раніше, і заряджати його доводиться все частіше.

Однією з відмінних рис стрімкого зростання прогресу стала поява пристроїв мобільного зв'язку на заході 20 століття. Але з приходом нового століття мобільні телефони перестали бути яскравим нововведенням і перетворилися в об'єкт повсякденного використання. Громіздкі апарати змінилися маленькими компактними кнопковими пристроями, а їх, у свою чергу, швидко замінили телефони з сенсорним екраном з якістю картинки, близьким до ідеалу.

Однак технологічні інновації породелі певний вид залежності - від електрики. Адже майже всі сучасні пристрої, починаючи від міксера закінчуючи автомобілем, харчуються від електрики. І що грає не останню роль, акумулятор телефону вкрай недовговічний і з часом починає швидко розряджатися, телефон сідає і все частіше лежить на столі з підключеним проводом до акумулятора або розетки.

Купуючи новий гаджет, всі ми зазвичай звертаємо увагу на ємність його акумулятора, або, якщо говорить простіше, на те, скільки телефон здатний працювати без підзарядки. Однак ні для кого не секрет, що навіть найпотужніша і дорога батарея з часом починає сідати. Якщо ви візьмете абсолютно новий телефон з новим акумулятором, то він швидше за все пропрацює у вас в руках кілька днів, навіть якщо ви будите постійно грати на ньому і сидіти в інтернеті. Але через кілька місяців ми обов'язково зауважимо, що при тому ж рівні використання, телефон став розряджатися значно швидше. З чим же це пов'язано?

Чому розряджається акумулятор телефону?

Для початку потрібно зрозуміти, що будь-який телефон працює від акумулятора, а акумулятор - це батарея. Але якщо звичайна батарея зберігає в собі заряд, який поступово витрачається і не піддається відновленню, то заряд в акумуляторі відновити можна. Робиться це через джерело живлення, елементарним прикладом якого є всім нам знайома розетка.

Однак можливість відновлення заряду не означає, що ми зможемо заряджати один і той же акумулятор вічно, і що він кожен раз буде вміщати однакову кількість заряду. Якщо ви візьмете аркуш паперу, складіть навпіл і випрямити, то лист все одно залишиться з переломом. Чим більше ви будите його складати, тим більше переломів буде на ньому. Така ж ситуація і з акумулятором. Для ще більш простий приклад уявіть банку. Банку повністю заповнена водою. Ви виливаєте цю воду, після чого додаєте в банку трохи землі, після чого знову заповнюєте банку водою. Однак тепер у неї увійде трохи менше води, оскільки частина простору зайнята землею. З кожним наступним оновленням в банку буде ставати все більше землі, а води все менше. Банку - етобатарейка, а вода - заряд.Чим більше ви заряджаєте телефон (тобто заповнюєте спорожнілу банку), тим менше місця для заряду в ньому буде залишатися.

Звичайно існує безліч різних акумуляторів з різними властивостями роботи. Одні тримають заряд роками і при цьому заповнюються тижнями, інші розміром з нігтик. У побутовій електроніці застосовується три типи акумуляторів, але далі мова піде тільки про одне - літій-іонному (Li-ion). Саме такі застосовуються на всіх наших телефонах, планшетах і ноутбуках. Даний тип з'явився на світло порівняно недавно (в 1991 році), але відразу ж став одним з найпопулярніших і затребуваних.

Як і всі акумулятори, Li-ion працюють за рахунок різниці напруги між двома металевими пластинами, зануреними в розчин електроліту. Так, це все знаходиться всередині тієї невеликої пластини, яка покоїться за задньою панеллю вашого телефону. Якщо бути точним, то так добре знайомий нам блок телефонного акумулятора це два довгих листка з графіту і з оксиду літію з кобальтом. Вони змащуються електролітом і згортаються в рулон. Більше ніяких маніпуляцій не потрібно. Літій-іонний акумулятор готовий.

Як зробити, щоб телефон не сідав?

Але відійдемо від технічної сторони питання до практичної. Акумулятори ми збирати не будемо, наше завдання куди простіше. А саме розібратися в тому, як максимально зберегти тривалість його роботи, щоб телефон розрядився якомога пізніше.

Давайте розглянемо декілька простих, але дієвих способу.

Original text


 1. Як вимкнути телефон і режим літака. Цей метод, мабуть, відомий кожному школяреві. Якщо телефон не працює, то акумулятора вистачатиме розряджається.

  Деякі смартфони часом показують справжні чудеса, підвищуючи рівень заряду після виключення. Але повірте, це не диво. Літій-іонні акумулятори досить ніжні і прискіпливі. Температура повітря може безпосередньо впливати на показник заряду (про це дуже добре знають власники iPhone). Тому чудо є нічим іншим, як впливом навколишнього середовища на фізико-хімічні властивості акумулятора. Головне, що потрібно розуміти: телефон справді не розряджається, коли вимкнений. Але при цьому енерговитрати на включення перевищують звичайний часовий витрата в «сплячому» режимі. Тому якщо ви будите вимикати і включати ваш апарат щопівгодини з розрахунком заощадити енергію, ваші зусилля марні. Так він сяде тільки швидше. Компромісне рішення - «Режим літака».

 2. Функція переходу в режим польоту. Справа в тому, що навіть в стані очікування, смартфон постійно тримає зв'язок з вишками стільникового оператора. Якщо ще до того ж у вас активований режим LTE, а ондаже в великих містах є не скрізь, то телефон постійно знаходиться в пошуку цього 4G, через що поступово сідає. До цього ще додається витрата енергії на пошук мереж WiFi або підключення по Bluetooth, якщо ці режими також активовані. Виходом із ситуації є включення режиму літака на смартфоні, коли відключається будь-який зв'язок. Так, ви не отримаєте вхідних повідомлень і дзвінків, але зате заощадите заряд акумулятора.
 3. Відключення зайвих додатків. Ще один простий і дієвий спосіб. Як показують результати опитувань, кожен другий користувач не стежить за роботою додатка на нього телефоні. Wi-Fi, Мобільний інтернет, Bluetooth - у деяких власників мобільних пристроїв вони працюють в режимі 24/7. При цьому тільки лише через цих трьох функцій акумулятор розрядитися в 2 рази швидше. І не варто забувати про інші додатки, які виробляють автоматичне завантаження (за замовчуванням це всі програми). Вони теж споживають зайву енергію, нехай і зовсім невелика кількість. Однак їх відключення не змінить абсолютно нічого, оскільки при запуску програми ви все-одно будите натискати на іконку.

  Така функція, як «О'кей Google» або «Привіт, Siri» з'їдає чверть вашого добового заряду, так що якщо ви не користуєтеся заповітної фразою, краще вимкніть її в налаштуваннях вашого телефону.

  Якщо ж у вас є зайві додатки, якими ви не користуєтеся, краще видаліть їх. Це не тільки збільшить обсяг пам'яті, але і вплине на енерговитрати телефону.

 4. Вимикайте синхронізацію і геолокацію. Ці функції також можна віднести до додатків, однак варто виділити їх окремо, оскільки їх реалізація відбувається саме всередині програми (тобто при їх запуску і роботі). А споживання енергії при їх активації ставати просто колосальним! Тому включайте визначення місцеположення тільки при необхідності, а після обов'язково вимикайте. За рахунок цієї нехитрої маніпуляції ваш телефон може почати розряджатися в 3 рази повільніше.
 5. Зменшуйте яскравість дисплея, не використовуйте «живі шпалери». Зайвих пояснень по цьому пункту робити не варто, однак варто рекомендувати його лише тим, у кого ємність акумулятора вже під кінець, або хто постійно відчуває труднощі з зарядкою телефону. В інших випадках це кілька перебільшені заходи, адже не варто перетворювати свій телефон в безликий сірий цегла тільки через потребу зменшити витрату енергії.
 6. Не заряджайте телефон на 100% щодня. Рівно так само як і не давайте йому розряджатися в нуль. Справа в тому, що акумулятори розраховані на певну кількість повних зарядок, відповідно чим менше ви повністю заряджаєте свій апарат, тим більше він буде «жити». Багато заряджають телефони ночами. За кілька годин телефон заряджається в порожню, тим самим акумулятора лише наноситися шкоди.

  Найефективніший спосіб зберегти довговічність вашого акумулятора - заряджати його щодня на 80% -90%, а до 100% заряджати лише раз на тиждень-два, після того як повністю розрядите ваш телефон. Так ви збільшите термін служби акумулятора в 2 рази.

 7. Сподіваюся, ці способи вбережуть ваші девайси від проблем з розрядженим акумулятором і телефон буде сідати набагато рідше. Ну і під кінець просто бережіть ваші гаджети. Нехай зараз це звичайнісінька річ, яка рясніє скрізь, але телефон, за яким ведеться акуратний догляд, завжди буде служити своєму господареві вірою, правдою і хорошою зв'язком. І не важливо що це - стара Nokia або новий iPhone - будь-який телефон буде працювати добре, якщо користуватися ним з розумом.