Как Настроить Универсальный Пульт Управления — Broadlink RM 2 PRO

Универсальный пульт управления электроникой — мечта любого современного человека, мир которого невозможно себе представить без телевизора, медиа-приставок, видеокамер, кондиционеров и прочих приборов, которые делают его комфортнее. Ведь к каждому из них прилагается собственный пульт управления, который в самый нужный момент вечно куда-то исчезает. А эта гора, которая лежит в ящике — иногда можно запутаться, какой из них для чего предназначен! Но теперь эта проблема решена. Я покажу, как настроить универсальный пульт управления Broadlink, чтобы со всеми этими гаджетами можно было работать с одного единственного устройства — вашего телефона.

універсальний пульт

Универсальный дистанционный пульт Broadlink RM 2 Pro

Як ви вже здогадалися, сьогодні у нас на огляді універсальний пульт управління електронікою. Моделей стає поступово все більше, але однією з першими на ринок вийшла компанія Broadlink - сьогодні нашій увазі представлена ​​вже друга модифікація пульта управління Broadlink RM 2 Pro, який я замовив спеціально для огляду на AliExpress (посилання на продавця).

пульт керування

Це одне з найбільш доступних на ринку пристроїв для реалізації системи, яку називають «розумним будинком». Broadlink другого покоління має можливість управляти по WiFi пристроями, які з рідних пультів працювали через інфрачервоний порт (IR) або за допомогою радіохвиль (RF) з частотою 315 і 433 МГц. В універсальний пульт вшиті тисячі команд для сотень різних моделей різних типів пристроїв - від телевізора до душової кабіни.

broadlink rm 2

У стильній чорній коробці з неоновим текстом лежить наступне:

  • Дистанційний пульт управління Broadlink
  • Кабель мікро-USB
  • Адаптер живлення
  • Інструкція

broadlink rm pro комплект

Розміром Broadlink невеликий (межі по 10 см і 3.5 см у висоту), а сучасний зовнішній вигляд нітрохи не зіпсує дизайну інтер'єру. З елементів управління на одній з граней розташована кнопка «Reset» для скидання налаштувань в дефолтні і роз'єм мікро-USB для підключення кабелю живлення.

розумний будинок broadlink pro

На іншій стороні пульта управління - індикація підключення до мережі.

розумний пульт broadlink

Підключення універсального пульта управління Broadlink

Схема налаштування універсального пульта Broadlink вкрай проста. Він підключається до розетки і встановлюється десь ближче до роутера. Якщо ж ви будете працювати без роутера, то краще поставити його десь по центру квартири, щоб сигнал стабільно діставав до всіх підключених до нього пристроїв.

розміщення пульта broadlink в квартирі

Далі підключаємо свій смартфон до домашнього WiFi роутера і викачуємо на нього фірмовий додаток E-Control. Є версія як для Apple, так і для Android. Його можна знайти або в магазині додатків, або відсканувати QR код з інструкції. Для зручності також нижче розміщу коди для кожної з операційних систем.

скачати програму e-control

Запускаємо програму. На першому кроці нам пропонують зареєструватися у них в базі, але ми можемо поки ця дія пропустити і попсть на наступний крок, де потрібно буде ввести пароль від нашого WiFi.

універсальний пульт управління

Після цього натискаємо кнопку «Старт» і жем деякий час, поки телефон з'єднається з Broadlink і передасть параметри мережі WiFi, після чого універсальний пульт підключиться до нашого роутера.

Є також режим точки доступу «AP mode» - задіяти його можна в тому випадку, якщо у вас відсутній налаштована через роутер бездротова мережа і потрібно, щоб телефон підключився до пульту безпосередньо.

broadlink ap mode

Для активації цього режиму натискаємо тонким гострим предметом утоплену всередину кнопку «Reset» на пульті ДУ і чекаємо, поки швидко не замигает світлодіод на корпусі.

пульт ДУ

Після цього повторюємо дію - світлодіод починає блимати повільно.

І далі підключаємося з телефону до нової мережі з ім'ям « BroadlinkProv «.

Як налаштувати універсальний пульт дистанційного керування Broadlink?

Після підключення розумного пульта до смартфону можна налаштувати основні параметри - перейменувати пристрій, задати на нього пароль для обмеження входу в настройки, дозволити відправляти повідомлення при якомусь подію і т.д.

Тепер можна повернутися на головну сторінку панелі управління і додати новий пульт. Для цього натискаємо на «плюсик» в правому куті екрану і вибираємо відповідний пункт.

додати пульт управління

Тут вже є шаблони з преднастройка на найпопулярніші типи пристроїв

шаблони пультів управління

Але крім цього можна створити і свій унікальний пульт. Для цього вибираємо пункт «Користувацький», при цьому є можливість призначити для нього унікальну іконку з галереї.

Але для початку спробуємо додати пульт від телевізора. Для цього тиснемо на іконку «TV» - відкриється інтерфейс пульта управління ТВ.

універсальний пульт ТВ

Далі натискаємо кнопку включення на екрані телефону. Відкриється нове вікно, що сигналізує про те, що Broadlink готовий до програмування цієї кнопки.

програмування розумного пульта

Підносимо оригінальний ТВ пульт до інфрачервоного порту Broadlink і натискаємо ту ж саму по функціоналу кнопку - включення. Пристрій запам'ятовує команду - те ж саме робимо з усіма іншими клавішами.

Якщо тепер повернутися в головне меню, то в списку доданих пультів з'явиться наш ТВ. Тепер з ним можна зробити додаткові конфігурації - створити сценарій розкладу роботи, запрограмувати дію на прихід або відхід з кімнати. Як варіант - можна налаштувати включення ТБ або медіацентру в певний час замість будильника.

сценарії роботи універсального пульта

Детальніше про створення сценаріїв дивіться відео.

Аналогічно підключаються і настроюються інші пристрої. За час тестів я підключав такі пристрої, як ТБ, DVD плеєр, музичний центр, кондиціонер - все вони без проблем працювали. До речі, модель кондиціонера розпізнати на льоту і навіть не довелося призначати окремо кожну клавішу - всі вони заробили відразу після підключення.

broadlink як пульт від кондиціонера

Через це ж додаток можна додатково підключити ще один пульт, контролер повітря, вимикач світла або розумну розетку BroadLink для створення повноцінної системи розумного будинку.

broadlink контролери

Але це вже тема окремої статті. Якщо вам цікаво дізнатися про всі пристрої, які можна включити за допомогою універсального пульта управління в загальну розумну систему, то діліться цією статтею з друзями і залишайте коментарі - по ним я зрозумію, що вам ця тема цікава!