Що Таке Екранне Час iOS і Як Відключити на iPhone?

Екранний час - це новий головний біль, яка виникла у власників айфонів. А з'явилася вона з черговим оновленням мобільної операційної системи від Apple - iOS 12. Ні, сама то функція дуже корисна, а ось оповіщення від неї вискакують в самий незручний час і часто дратують користувача. Так наприклад, у мене вдома екранний час на iPhone вирішило, що по неділях не слід занадто довго ніжитися в ліжку. І кожного тижня рівно о 9 ранку будило своїм спливаючих повідомленням зі статистикою. Тривало це до тих пір, поки нарешті я не вирішив розібратися, що це таке і як його відключити.

Що таке екранне час в iOS?

Отже, екранний час - це нова функція iOS, яка відстежує час, проведений за використанням тих чи інших програм. Тепер ви точно будете знати, скільки годин, хвилин і секунд ви сиділи на своєму айфоне ВКонтакте. А також дивилися фотки в Інстаграм або вивчали відео на нашому каналі YouTube.

Для того, щоб встановити на екрані час, йдемо в iOS 12 до відповідного розділу «Настройок»

екранний час ios 12

На головній сторінці відображається, скільки було витрачено часу в яких типах додатків. Головною зручною фішкою функції є можливість відключити роботу тих чи інших програм на певний відрізок часу. Наприклад, коли ви працюєте і не хочете відволікатися на свій телефон.

iphone

Для цього є відразу кілька режимів.

 • У спокої - тут ви вказуєте, в які саме годинник не будуть працювати додатки, не включені в білий список. Ви не будете отримувати жодних повідомлень, крім телефонних викликів.

  екранний час на айфоне

 • Ліміти програм - тут проводиться вибір програм за категоріями, для яких буде застосовуватися позначене раніше обмеження. Наприклад, соцмережі, ігри, розваги і т.д.

  ліміт програм

  додатки

 • Дозволені завжди - білий список додатків, які будуть працювати навіть в режимі спокою.

  дозволені програми ios 12

Як відключити екранний час на айфоне?

Однак так воно це все треба? Особисто мені взагалі немає, більше того, воно створювало згадані вище незручності. Тому його вирішено було відключити. Для цього прокрутити сторінку налаштувань функції до самого низу і тиснемо на «Вимкнути екранний час»

відключити екранний час

Після чого підтверджуємо свою дію

підтвердження на iphone

Все - тепер ніякі оповіщення від нього приходити не будуть. Щоб активувати його назад, тиснемо на посилання «Включити»

увімкнути

Як відключити екранний час, якщо забув пароль?

Для захисту налаштувань екранного часу існує також функція захисту змін за допомогою код-пароля.

Однак, як водиться, він забувається відразу. Ну або через 5-10 хвилин після створення. Що ж робити, якщо ви забули пароль, але хочете відключити екранний час? Або просто внести якісь зміни в його параметри?

Дивно, але розробники абсолютно не подбали про будь-якому легальному відновленні цього ключа безпеки. Офіційно для його скидання необхідно повністю обнулити айфон. При цьому дана дія призведе до втрати всіх даних.

Але добре, що світ не без добрих людей. Ентузіасти з групи GitHub розробили спеціальну програму, яка витягує з резервної копії код-пароль від екранного часу.

Для цього завантажуємо програму на комп'ютер і встановлюємо - вона безкоштовна, є версії як для Windows, так і для MacOS.

забув пароль

Далі підключаємо айфон до ПК і запускаємо iTunes. Тут міняємо місце зберігання резервної копії на «Цей комп'ютер»

резервна копія itunes

Створюємо резервну копію через iTunes і запускаємо програму від GitHub. Після деякого часу, витраченого на пошук, вона відкриє сторінку, в якій буде вказано поточний код-пароль від екранного часу iOS 12.

github

Залишилося тільки прописати його на iPhone і увійти в налаштування.