Система Розумний Дім - Xiaomi Aqara Smart Home Kit

Система розумний будинок є одним із трендів останніх років. Сьогодні вже ми можемо знайти на ринку кілька схожих за складом наборів від різних виробників. Нам теж стало цікаво познайомитися з ними ближче. В результаті чого вибір припав на набір від популярної фірми - Xiaomi Aqara Smart Home Kit, у якій модель інтелектуального управління приладами та оповіщення про події втілена найбільш повно.

З чого складається розумний будинок Xiaomi Aqara?

Власне, основний набір розумного будинку Xiaomi Aqara Smart Home Kit складається з головного пристрою управління і декількох датчиків - руху, дверей і вимикача.

xiaomi smart home

Основних переваг розумного будинку Сяомей кілька

 • По-перше він працює по WiFi, тобто керувати ним можна безпосередньо з мобільного телефону. Причому, оскільки при налаштуванні він прив'язується до вашого Xiaomi Mi аккаунту, це можна робити з будь-якого місця, де є інтернет, а не тільки з тієї ж локальної мережі, до якої підключений Розумний будинок.
 • По-друге, що в Aqara Smart Home Kit можна додати ще кілька пристроїв, що продаються окремо - розумну розетку, камеру спостереження, кондиціонер, освіжувач повітря, світильник і ін.

xiaomi yi ip камера

У системи розумний будинок є два основних призначення роботи:

 1. коли ви знаходитесь вдома
 2. або коли вас немає

У першому варіанті є можливість задати для компонентів ту чи іншу дію по спрацьовуванню датчиків в різних конфігураціях. Наприклад, при русі в кімнаті або відкритті дверей буде загорятися світло на блоці управління, або окремий нічник. А при натисканні на дзвінок - лунати звуковий сигнал з динаміка або включатися ip камера.

Крім того окремо можна включити систему в режим охоронної сигналізації, коли при спрацьовуванні датчиків буде включатися сирена і камера.

Зовнішній вигляд і комплектація Xiaomi Aqara Smart Home

Набір упакований в фірмову «дубову» коробку бежевого кольору.

mi smart home

Усередині крім елегантно розміщеного самого набору пристроїв знаходимо також невелику інструкцію в картинках з китайськими анотаціями, комплект двосторонніх наклейок і скріпку в стилі iPhone - з її допомогою можна скинути настройки датчиків.

xiaomi smart home kit

mi скріпка

Блок управління системою Aqara

Головний блок управління (Gateway) - це кругле пристрій, що поєднує в собі блок керування системою, звуковий динамік і джерело світла.

xiaomi gateway

Живиться від електромережі через вилку австралійського типу - для підключення до нашої розетку потрібно перехідник, який нам китайці дбайливо доклали до посилці.

mi gateway

Передня панель має отвори динаміка, а з елементів управління тільки невелика плоска кнопка на верхній частині. По колу йде матове скло світильника.

gateway

Датчик руху

Датчик руху має циліндричну форму з вирізом під датчик, який займає сектор пріперно в 1/3 від загальної поверхні бічної окружності. Є отвір для обнулення налаштувань.

датчик руху

датчик дверей

Датчик дверей складається з двох елементів, забезпечених магнітами. На основному є також отвір під скріпку і маленький світлоіндикатор підключення.

датчик дверей

кнопка

І нарешті, вимикач - теж круглий, має плоску форму.

вимикач

На задній кришці є перемикач режимів роботи. Його можна використовувати або як дверний дзвінок, або як перемикач режимів роботи датчиків.

switch

Додавання в додаток Xiaomi Aqara Smart Home

Що ж, давайте тепер розбиратися, як розумний будинок налаштовується і працює (для функціонування комплекту потрібна наявність бездротової мережі). Управління системою розумного будинку відбувається зі смартфона через однойменне мобільний додаток Xiaomi Smart Home. Його можна завантажити з Apple Store або PlayMarket через пошук, або відсканувавши QR код з інструкції.

qr mi home

Нам вже давно це додаток відомо по роботі з ip камерою, роутером і wifi репитером Xiaomi. Після запуску потрібно завести собі усетную запис в Сяомей, або авторизуватись в уже існуючій. У мене в кабінет вже було додано в кабінет кілька девайсів, які відображаються в списку.

додавання пристрою

Для з'єднання з розумним будинком тиснемо на «плюсик» і вибираємо Mi Smart Home. Відкриється вікно програми, в якому нас попросять вставити в розетку основний блок управління. Виконуємо прохання і тиснемо «Next».

xiaomi smart home kit

Лампа замигает жовтим кольором, а програма попросить визначити режим миготіння - найчастіше буде перший.

xiaomi-smart-home-kit-2

Активуємо його галочкою і переходимо на наступний крок, де потрібно буде ввести логін і пароль від вашого wifi - телефон і розумний будинок повинні бути в одній мережі.

xiaomi-smart-home-kit-3

Після цього чекаємо, поки головний пристрій сконнектіться з роутером і всіма іншими датчиками.

виконано додавання розумного будинку

Після чого Mi Home Kit з'явиться в списку в програмі. Кликнемо по ньому і потрапимо в основну панель управління нашим розумним будинком.

розумний будинок

Основний блок налаштувань Xiaomi Aqara

Перш за все подивимося на налаштування основного блоку - вони ховаються в пункті «Gateway». У першому блоці настройки світла - можна детально відрегулювати тон і яскравість

настройки gateway

Далі йдуть основні функції:

 • Будильник. Тут все просто, задаємо час і дні тижня. Особливість в тому, що весь комплекс живе по Пекінському часу, тому при установці враховуємо різницю в часових поясах з Китаєм. Також є налаштування способу його відключення - по датчикам або вручну

  будильник

 • Нічник. Тут настроюється датчик, за яким буде спрацьовувати лампа і тривалість підсвічування. Також є можливість задати розклад його роботи по днях і годинах

  нічник

 • Сигналізація. Режим тривожної сирени можна активувати по спрацьовуванню одного або декількох датчиків і налаштувати розклад його активації. Також доступний вибір звуку оповіщення і гучність

  alarm

 • Дверний дзвінок. З налаштувань є призначення вимикача в якості дверного дзвінка, можна включити оповіщення спливаючих повідомленням на смартфоні. Також є можливість призначити мелодію і гучність виклику.

  дверний дзвінок

Налаштування сценаріїв датчиків

Тепер повернемося до головного меню розумного будинку і пройдемося по датчикам. Їх налаштування схожі за винятком деяких властивих їм особливостей. А конкретно, в кожному з них можна налаштувати скрипти роботи - при спрацьовуванні датчика вибираємо, яку дію на доступних пристроях буде виконуватися.

сценарії

Тут є вже встановлені плюс можна створити свої власні. У мене для підключення до скрипту доступний головний блок і камера. Для них можна призначити завдання - всі вони, на жаль, написані по-китайськи, тому я пробував все методом «тику». Але для вас вже готовий переклад наших китайських друзів.

сценарії

сцени 2

меню датчика дверей

Крім того, для деяких завдань можна задати час, в період якого він буде виконуватися - наприклад нічник буде включатися тільки вночі в будні по руху.

новий сценарій

Після створення скрипта він з'явиться на сторінці налаштування датчика - його можна повзунком активувати або вимкнути.

До системи можна додати додатково такі ж датчики, вибравши відповідний пункт меню в розділі «Gateway» - «Add subdevice». Для цього дістаємо з набору скріпку і натискаємо на кнопку в маленькому отворі - датчик сам з'єднається з блоком управління.

додавання датчика

Тепер подивимося додаткове нижнє меню.

Нижнє меню

У ньому окремою кнопкою можна включити нічник (він також включається кнопкою на корпусі) і режим постановки на охорону. Активація останнього відбувається протягом хвилини, щоб ви могли встигнути покинути приміщення. На основному пульті починає блимати червоний колір, а за 10 секунд лунає звуковий сигнал.

сигналізація

Ось такий вийшов досить детальний огляд. В цілому ж я покористувався набором деякий час і прийшов до висновку, що якщо докупити до нього ще кілька датчиків руху і дверей, він відмінно підійде для приватного будинку з присадибними будівлями. Якщо поставити їх на всій території, то ваше господарство буде під постійним контролем і захистом від проникнення непроханих гостей в будь-який час доби.

За наданий зразок дякуємо інтернет-магазин TomTop - тут посилання на набір в їх каталозі.

Відео огляд Xiaomi Aqara Smart Home

Ціни на Xiaomi Smart Home Kit на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%