Як Створити Гостьову Мережа WiFi На роутер Tenda?

У багатьох роутерах Tenda є можливість створити гостьову мережу - це окремий WiFi до якої користувачі можуть підключитися і користуватися інтернетом, але у них не буде доступу до внутрішніх ресурсів, які налаштовані на основній мережі. І таким чином їх пристрої не зможуть "спілкуватися" з вашими домашніми комп'ютерами, смартфонами, принтерами і іншими девайсами, підключеними до того ж роутера.

Гостьова мережу wifi через роутер Tenda

Все робиться дуже просто - в адмінці Tenda окремим пунктом меню винесено розділ «Гостьова мережа». Зайшовши туди потрібно просто активувати перемикач і задати налаштування для підключення до WiFi - вони такі ж, як і у будь-якого іншого

  • Ім'я бездротової мережі
  • пароль
  • Термін дії
  • Смуга пропускання, тобто максимальна швидкість

Як бачимо, тут додатково реалізована можливість обмежити швидкість інтернету в гостьовому доступі, щоб можна було скористатися інтернетом, але не нехтувати гостинністю, завантажуючи важкі файли.

У мене на тесті використовується модель Tenda AC6, який підтримує роботу в двох діапазонах - 2.4 і 5 ГГц, тому тут відразу створюються дві гостьових мережі, які працюють одночасно.

Нажаль, поточна версія прошивки не дозволяє створити тільки одну мережу з гостьовим доступом в одному діапазоні або кілька різних в одному діапазоні - якщо ви активували цю функцію, то Тенда роздаватиме інтернет відразу на обох частотах, навіть якщо вам потрібна тільки одна. Хоча по ідеї зайвий раз напружувати роутер без потреби не є добре - сподіваюся, пізніше це буде виправлено.

Зате бачимо, що є можливість виставити час роботи гостьової мережі Тенда і обмежити в ній швидкість підключення до інтернету.

Налаштування гостьовий wifi мережі на роутері Тенда з телефону через додаток

Ті ж самі функції ми можемо налаштувати і з мобільного телефону, якщо на ньому встановлено додаток Tenda WiFi.

меню гостьова мережа tenda

Управління знаходиться в меню «Інструменти - Гостьова мережа»

гостьова мережа tenda wifi

Для настройки доступний вибір пропускної здатності і часу роботи гостьового wifi

час роботи гостьового досутпа tendaпропускна здатність гостьовій мережі tenda

Більш того, після реєстрації в хмарному сервісі або авторизації під обліковим записом в одній з соцмереж управляти настройками гостьовій мережі можна буде через віддалене підключення до роутера Tenda через інтернет без фактичного знаходження в зоні дії сигналу.