Як Створити Віртуальний Жорсткий Диск Windows через Програму Daemon Tools?

Сьогодні розмова піде про те, що таке віртуальний образ диска і як створити віртуальний жорсткий диск Windows за допомогою програми Daemon Tools. Однією з поширених заковик читачів після завантаження мого відеокурсу був файл з розширенням .ISO, в якому зроблений. А відкрити його можна саме за допомогою монтажу даного способу на реальну машину в якості віртуального диска Windows. Давайте розбиратися докладніше, що до чого.

Що таке віртуальний жорсткий диск Windows?

Що таке CD або DVD диск, пояснювати не потрібно. Це фізичний носій із записаною на нього інформації. Однак з будь-якого подібного диска засобами Windows або за допомогою окремої програми можна створити віртуальний образ - файл з розширенням .ISO, який як би є цифровим замінників реального жорсткого диска.

Потім його можна записати на інший носій або змонтувати в якості віртуального жорсткого диска в Windows за допомогою спеціальної програми. Тобто файл «ICO» буде знаходиться на жорсткому диску, а програма буде обманювати Windows таким чином, щоб системі здавалося, що на комп'ютері присутній ще один привід.

Як створити віртуальний диск Windows?

Програма для створення віртуального диска називається Daemon Tools. Нам підійде версія Lite - вона безкоштовна для домашнього некомерційного використання. Качаємо її і встановлюємо. Я буду показувати, як зробити віртуальний диск Windows 7, але це підійде для всіх версій системи.

Отже, запускаємо прогу, і в правому нижньому кутку на панелі стану з'являється значок блискавки.

Кількома тепер по ньому один раз правою кнопкою миші. З'явиться швидке меню - в ньому ми виберемо розділ «Віртуальні приводи> Додати новий»

На моєму скріншоті вже є два віртуальних диска, а точніше, віртуальних приводу, бо програма створює саме додаткові CD / DVD-приводи. Тиснемо на пункт «Додати віртуальний SCSI привід» і задаємо йому бажану букву. Після цього заходимо в «Пуск> Комп'ютер» і спостерігаємо два новий привід на своєму компі.

Тепер треба асоціювати цей диск з нашим образом диска ISO, наприклад, з видеокурсом «WordPress Express».

Заходимо тим же чином в меню програми і наводимо миша на один з дисків. Далі вибираємо «Монтувати образ».

Інший спосіб - натиснути на значок Daemon Tools лівою кнопкою два рази - відкриється ще одне меню. У ньому ви побачите список всіх коли-небудь монтованих файлів, список віртуальних дисків і панель меню. Натиснемо на пункт, де намальований диск з плюсом і додамо сюди відеокурс.

Після цього треба вибрати привід і змонтувати образ диска, натиснувши на кнопку Play.

Після цього повертаємося в розділ «Комп'ютер» в Windows і спостерігаємо, що в нашому щойно створеному віртуальному диску тепер розташований відеокурс.

Як я вже говорив, комп'ютер сприймає його, як DVD, вставлений в привід, тобто тепер можна відкрити його і користуватися як будь-яким звичайним диском.

Ось так досить просто можна створити в Windows віртуальний диск з образу за допомогою спеціальної програми Daemon Tools, яку досить безкоштовно скачати в мережі.