Прошивка Роутера TP-LINK - Як Завантажити і Оновити Своїми Руками?

Як прошити роутер TP-LINK? Це питання досить часто можна побачити на тематичних форумах, присвячених бездротових мереж. Для рядового користувача все, що стосується оновлення прошивки роутера ТП-лінк своїми руками, будь влізання в його нутрощі є темним лісом і часто викликає у користувачів помилковий страх - «А раптом я зроблю щось не так і він перестане працювати?» Краще просто включити кнопку, налаштувати і забути.

Насправді щодо маршрутизатора при установці офіційного заводського програмного забезпечення ніяких проблем, як правило, не трапляється, тому боятися тут абсолютно нічого. Зате після прошивки ТП-лінк можна отримати величезну кількість плюсів у вигляді додаткових можливостей, які закладені в потенціалі пристрою за рахунок оновленої версії ПО. Так, наприклад, після прошивки TP-Link Archer AX10 в ньому з'явилася підтримка функції об'єднання пристроїв в безшовну мережу OneMesh.

Дана покрокова інструкція підійде для більшості моделей TP-Link. Якщо у вас злетіла рідна прошивка на TL-WR841nd, TL-WR741nd, TL-WR740n або від одного з провайдерів, наприклад, Білайн або Київстар, то вона точно для вас.

Як завантажити прошивку для роутера TP-Link?

Що потрібно знати перед тим, як завантажити прошивку для TP-Link? Та все те ж саме, що і у будь-якого іншого:

  1. модель роутера
  2. Номер ревізії моделі

Якщо з моделлю все ясно - на роутер однієї модифікації встановиться прошивка від іншого, або встане криво. А ось рівень редакції потрібно дивитися дуже уважно, тому що одні й ті ж моделі різних років випусків можуть відрізнятися.

Дізнатися ревізію, або як її ще називають, «апаратну версію», треба на наклейці на корпусі роутера - вона вказується поруч з найменуванням самої моделі і позначається як VER.Х.Х, де Х.Х її номер.

У нашому прикладі потрібно шукати прошивку на роутер TP-Link Archer C2 Ver.1.0, але для будь-якої іншої популярної моделі, наприклад TL-WR841N, WR740N або WR741ND, процес відбувається точно так само.

Йдемо на офіційний сайт tp-linkru.com і знаходимо в меню пункт «Підтримка»

Прокручуємо сторінку вниз і бачимо розділ «Завантаження»

У списку роутерів знаходимо свою модель

На сторінці завантажень для даної моделі TP-Link вибираємо в випадаючому списку апаратну версію - мені потрібна V1.

Прокручуємо вниз файли документації і знаходимо ще одне внутрішнє меню, де нам потрібен розділ «Вбудоване ПЗ»

Тут ми бачимо кілька таблиць з описами останніх оновлень - шукаємо найсвіжіше за датою (воно знаходиться вище за інших). В описі бачимо, скільки різних виправлень було внесено у цю версію прошивки роутера TP-Link - ще один голос за те, щоб робити оновлення регулярно, щоб підтримувати свій маршрутизатор в оптимальному стані.

Викачуємо файл за посиланням і зберігаємо в папку на комп'ютері.

прошивка роутера tp-link archer

Скачаний файл буде з себе представляти ZIP архів - його потрібно розпакувати, щоб вивудити з нього файл прошивки TP-Link. Для цього натискаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо «Видобути все»

збереження прошивки tp link

У новому вікні нічого не змінюємо і тиснемо на кнопку «Вилучити»

витягти файл прошивки tp-link

Відкриється нова папка, де буде лежати файл прошивки для роутера TP-Link - у нього буде назва щось типу «Archer_C2v1_0.9.1_5.0_up_boot (170515) _2017-05-15_11.06.07», в залежності від моделі.

папка з прошивкою роутера tp-link

Як прошити TP-Link зі старою версією панелі управління?

Тепер необхідно встановити оновлення прошивки на роутер TP-Link. Для цього перш за все виконуємо два обов'язкових пункту:

  1. Прошивати свій роутер підключивши його до комп'ютера по кабелю.
  2. Не вимикайте ні комп'ютер, ні роутер під час перепрошивки

Також потрібно врахувати, що після поновлення все конфігурації не обов'язково, але можуть злетіти, тому особисто я завжди «на всякий пожежний» роблю резервну копію, щоб потім можна було все легко відновити.

Якщо ви готові виконати умови, то авторізуемся в адмінці роутера, для чого через браузер заходимо на сторінку //192.168.0.1 або //tplinklogin.net і вводимо логін / пароль для доступу - за умовчанням вони виглядають як «admin / admin».

Далі в лівому меню відкриваємо розділ «Системні інструменти» і переходимо по посиланню «Оновлення вбудованого ПЗ».

Тут тиснемо на кнопку «Вибрати файл», вибираємо на комп'ютері скачаний файл - у TP-Link він має розширення .BIN, і тиснемо на кнопку «Відкрити».

перепрошивка маршрутизатора tp link

І далі на сторінці натискаємо на "Оновити"

Прошивка маршрутизатора TP-Link в новій версії панелі управління

Якщо у вас роутер TP-Link в новій прошивці з біло-блакитним інтерфейсом, то для оновлення ПЗ потрібно

  • Відкрити вкладку «Додаткові настройки»
  • Зайти в меню «Системні інструменти - Оновлення вбудованого ПЗ»

Тут можна перевірити оновлення автоматично, або також вибрати вручну файл прошивки.

прошивка tp-link нова

Порядок дій - той же самий

мікропрограма роутера tp-link

Після встановлення та оновлення прошивки роутера TP-Link необхідно його перезавантажити і продовжити роботу.

Прошивка роутера ТП Лінк зі смартфона

Власникам нових моделей, які підтримують мобільний додаток Tether пощастило ще більше. Їм не потрібно нічого завантажувати, а прошивка оновлюється буквально в два кліка. Так, мені вже при першому підключенні відразу прийшло повідомлення про наявність свіжої версії програмного забезпечення на сервері виробника.

швидке оновлення по tp link

Але я натиснув «Нагадати пізніше», щоб показати, як дістатися до функції прошивка через основне меню. Отже, заходимо у вкладку «Інструменти» і знаходимо тут розділ «Система». До речі, поруч з ним «горить» червона мітка, що нагадує про необхідність оновитися.

система tp link

І вибираємо тут «Оновлення вбудованого ПЗ»

оновлення вбудованого по tp link

Бачимо інформацію про нову версію - в принципі, тут читати нічого, просто тиснемо на «Оновити» та чекаємо, поки маршрутизатор завантажить файл і виконає перезавантаження.

оновити прошивку tp link

Відео, як оновити прошивку роутера TP-Link