2 Способу Оновити Прошивку Роутера Zyxel Keenetic

Сьогодні поговоримо про те, як прошити роутер Zyxel Keenetic. Для того, щоб маршрутизатор завжди стабільно працював і підтримував всі існуючі стандарти зв'язку пристроїв для підключення, необхідно регулярно оновлювати мікропрограму, або в англійському варіанті «firmware». Перепрошити на нові драйвера можна двома способами. Автоматично з офіційного сайту Зіксель Кинетик, або через веб-інтерфейс адмінки, вибравши файл прошивки вручну. Цей порядок установки свіжих драйверів актуальний для будь-якої моделі серії Zyxel Keenetic - Lite 2, Omni, 4G 2, Giga і так далі.

Покроковий план перепрошивки Zyxel Keenetic

  1. Дізнатися модель і версію ревізії свого роутера
  2. Скачати прошивку з офіційного сайту або файлового архіву сторонніх розробників
  3. Зайти в панель управління в розділ «Система - Конфігцрація (або Файли)»
  4. Запустити компонент «Firmware»
  5. Вибрати файл прошивки з комп'ютера і замінити їм стандартний
  6. Дочекатися перепрошивки Zyxel Keenetic і перезавантаження роутера

Як завантажити прошивку для роутера Zyxel Keenetic Lite 2, Omni, 4G 2, Giga, Ultra?

Для того, поставити нову прошивку, заходимо у налаштування роутера Zyxel за адресою 192.168.1.1. Тут на стартовій сторінці розташована зведена інформація про поточну роботу маршрутизатора.

Перед прошивкою роутера Zyxel Keenetic насамперед обов'язково підключіть його до комп'ютера через кабель. В іншому випадку при будь-якому непередбаченому збої у час перепрошивки роутер взагалі може припинити працювати. Крім того, рекомендується зробити резервну копію налаштувань.

Нас найбільше цікавить пункт «Оновлення» - при наявності свіжої версії прошивки буде написано «Доступно». Також зверніть увагу ще на один пункт, що знаходиться вище - «Версія NDMS». Це номер поточної прошивки Zyxel, він знадобиться в тому випадку, якщо потрібно буде завантажити файл вручну. У нових роутерах Keenetic версія позначається словом «ревізія» - Rev A, Rev B і так далі. Необхідно завантажувати саме той файл, який підходить для вашої ревізії моделі маршрутизатора Зіксель Кинетик. Це стосується і альтернативних прошивок від сторонніх розробників. Якщо встановити не свою версію, то можна запросто залишитися з неробочим пристроєм.

як прошити zyxel keenetic

Для прошивки Zyxel Keenetic в автоматичному режимі натискаємо на це посилання, щоб відкрити нову сторінку з встановленими компонентами прошивки. На ній з'явиться спливаюче віконце - залишаємо все, як є, і натискаємо на кнопку «Оновити»

прошивка zyxel keenetic

Перепрошивка почнеться сама, але іноді в автоматичному режимі з'являється помилка про неможливість завантажити файл прошивки через недостатню кількість пам'яті. В цьому випадку доведеться оновлюватися вручну.

Також вручну можна і відновити прошивку після збою в роботі системи маршрутизатора. Тому, як це правильно зробити, присвячена окрема стаття на нашому сайті.

Як прошити роутер Zyxel Keenetic вручну?

Для цього заходимо на сайт keenetic.net в розділ «Підтримка - Центр завантаження».

оновити прошивку zyxel keenetic

Тут буде два блоки посилань. Прошивки для нових моделей Keenetic лежать в розділі «Файли». Для старих, які випускалися під брендом Zyxel Keenetic, в «Архівних моделях»

центр завантаження прошивок zyxel keenetic

Оскільки я вирішив перепрошити старий Giga II, заходимо в архівні та натискаємо на кнопку «Показати всі статті»

прошити роутер zyxel keenetic

і знаходимо свій пристрій за моделлю - Keenetic Lite, 4G, Giga, Omni, Ultra, Viva і т.д.

оновити прошивку zyxel

І тут, на сторінці конкретної моделі роутера, шукаємо найостаннішу прошивку - у мене вона датована 2015-07-06 і має номер «NDMS v2.04 (BFW.2) C7».

скачати прошивку zyxel keenetic

Порівнюємо його з тим, що зазначено на головній сторінки веб-інтерфейсу панелі управління Zyxel Keenetic. Якщо файл прошивки новіший, то викачуємо його і разархивируем на комп'ютер.

Як оновити прошивку роутера Зіксель Кинетик?

Тепер справа за малим - залишилося оновити прошивку роутера Zyxel Keenetic. Для цього повертаємося знову в панель управління роутером, заходимо у вкладку «Система»

і далі - «Конфігурація»

Тут знаходимо посилання «Firmware» - натискаємо на неї, і вибираємо кнопкою «Вибір файлу» скачаний і розпакувати файл і запускаємо кнопкою «Замінити».

Нас ще раз запитають про правильність обраного дії - підтверджуємо кнопкою «ОК»

підтвердження прошивки zyxel

Чекаємо, поки завершиться апдейт, після чого роутер перезавантажиться.

Після чого нашій увазі постає нова прошивка Keenetic - офігенно свіжа і красива

нова прошивка keenetic

Оновлення прошивки в новій версії ОС Keenetic

В оновленій версії операційної системи сучасної лінійки маршрутизаторів Кинетик розділ перепрошивки знаходиться в меню «Налаштування». Тут дуже зручно інтегрована функція автоматичного пошуку свіжого ПО Keenetic OS і поновлення в один клік по кнопці або взагалі в автоматичному режимі.

оновлення прошивки keenetic

Для того, щоб завантажити оновлення прошивки вручну, як ми це робили в старій адмінки Zyxel Keenetic, потрібно прокрутити сторінку в даному меню вниз до блоку «Системні файли» і відкрити розділ «Firmware». Тут буде можливість зберегти поточну прошивку і також замінити її на нову.

прошивка keenetic

Альтернативні прошивки - драйвера OpenWRT і Від Олега

Як і для багатьох інших моделей роутерів, для Zyxel Keenetic існую і інші версії прошивок від сторонніх розробників. Найбільшою популярністю користуються OpenWRT і так звана «Від Олега». За ідеєю, в них реалізовано більше функцій, ніж у стандартній фірмовою. Однак, найбільш актуально їх використання було в той час, коли на Zyxel Keenetic ставили микропрограмму NDMS 1 і NDMS 2. Однак в сучасну операційну систему Keenetic OS впровадили багато з того, що було в кастомних версіях. Плюс інтерфейс панелі управління OpenWRT і «Від Олега» не так інтуїтивно зрозумілий, як в Keenetic OS. Тому використовувати їх я б радив тільки, якщо ви добре розбираєтеся у всіх тонкощах настройки роутера.

Відео, як прошити Zyxel Keenetic