WiFi Роутер Ріже Швидкість Інтернету по WiFi - ЯК ЗБІЛЬШИТИ по Кабелю або 4G ??

Як збільшити швидкість інтернету по wifi, якщо роутер її ріже - питання, яке виникає майже у кожного, хто зробив у себе домашню бездротову мережу за допомогою TP-Link, Asus, D-Link, Zyxel, Keenetic, Tenda, Netis, Netgear, Xiaomi , Ростелеком, Білайн, МГТС і т.д. Причому маленької швидкість з'єднання на комп'ютері або ноутбуці стає як при підключенні маршрутизатора через кабель WAN, так і 4G модем. Найчастіше по wifi на 2.4 ГГц (802.11n) або навіть 5 ГГц (802.11ac) інтернет падає набагато нижче, ніж зазначено в тарифному плані. Але що вважати для Windows нормальною швидкістю, а що низькою? Чому на коробці маршрутизатора, точки доступу або адаптера зазначена підтримка максимальної швидкості 100, 300 або навіть 900 Мегабіт в секунду, але в реальності по WiFi вона значно менше? Від чого залежить її розгін? Давайте розбиратися,чому роутер ріже швидкість вай-фай, як її підвищити і прискорити інтернет!

низька швидкість мережі

Як вимірюється швидкість WiFi?

Швидкість wifi з'єднання, як і інтернету взагалі, вимірюється в кілобітах або мегабіта на секунду. Позначаються наступними скороченнями: Кбіт / с, Кб / с, Kb / s, Kbps, Мбіт / с, Мб / с, Мb / s, Мbps. Не плутайте їх з іншою величиною вимірювання швидкості - кілобайт і мегабайт в секунду - це не швидкість інтернету, а швидкість передачі даних програмою. Найчастіше вона відображається в таких утиліти, як клієнти ftp або torrent. Він позначаються дуже схоже, але буква «Б» ( «B») тут велика: КБ / с, КБ / с, KB / s, KBp, МБайт / с, МБ / с, МB / s або Мbps. Співвідношення у них наступне:

1 байт = 8 біт

Відповідно, якщо в ftp клієнті відображається швидкість передачі даних 5 мегабайт в секунду, то множимо це число на 8 і отримуємо швидкість інтернету в 40 мегабіт в секунду.

Тепер давайте визначимося, що ми розуміємо під поняттям «швидкість роутера». Насправді є дві характеристики:

 1. Швидкість роботи з інтернетом, тобто з порту WAN на порт LAN.
 2. Швидкість роботи між двома пристроями всередині однієї локальної мережі, тобто WLAN-WLAN

Далі будемо вивчати саме ці дві різні швидкості на роутері.

Як виміряти швидкість wifi роутера при роботі з Інтернетом (WAN або 4G)?

Для вимірювання швидкості інтернету по wifi не обов'язково запускати програми і робити математичні операції. Існують онлайн сервіси, які допоможуть це зробити автоматично як для кабельного підключення через порт WAN, так і через 4G. Ми скористаємося найпопулярнішим сайтом SpeedTest.net

 швидкість інтернету wifi

Тиснемо на кнопку «Begin Test» і чекаємо, поки система протестує. Ось результат:

Швидкість wifi з'єднання

Виходить, що у мене вхідна швидкість 33, 56 Мбіт / с, а вхідного - 49, 49 Мбіт / с. Це завмер саме швидкість wifi з'єднання з інтернетом, а не швидкість з'єднання wifi роутера по кабелю. Тепер відключаємося від wifi, підключити ПК до роутера по кабелю і виробляємо ті ж самі виміри. Якщо вийшло, що швидкість по кабелю вище, ніж швидкість wifi з'єднання, то читаємо статтю далі.

Перевіряємо, чи дійсно роутер ріже швидкість інтернету по WiFi

Теорія-теорією, а давайте на практиці оцінимо, наскільки відрізняються швидкісні свідчення з прийому-віддачі даний при різних типах підключення. Для цього виміряємо реальну швидкість інтернету за допомогою бездротової технології по wifi.

Підключаємо комп'ютер до інтернету безпосередньо по кабелю провайдера. Цей вимір зробимо для того, щоб визначити швидкість в чистому вигляді, яку нам дає постачальник послуг на ПК.

швидкість інтернету через кабель

Тепер вставимо в ланцюжок ланка у вигляді маршрутизатора, при цьому залишивши кабельне підключення до нього комп'ютера - кабель провайдера підключений до роутера. Комп'ютер підключений до роутера Патчкорд.

Швидкість інтернету через роутер

Тепер приберемо кабель і підключимо ПК по WiFi за допомогою адаптера, який має такі ж заявлені виробником швидкісні характеристики, як і роутер - до 300 Мбіт / с Кабель провайдера підключений до роутера, комп'ютер з'єднуємо з ним по wifi.

швидкість по wifi через роутер

 1. Як ми бачимо, найвища швидкість виходить, коли кабель підключений безпосередньо до комп'ютера - 41 Мбіт / с на прийом.
 2. Трохи менше - коли інтернет йде по кабелю, але за посередництвом роутера - 33 Мбіт / c на прийом
 3. І ще менше - по wifi: 26 Мбіт / с

З цього можна зробити висновок - роутер дійсно ріже швидкість з об'єктивних причин, в яких зараз розберемося.

Причини, чому роутер ріже швидкість по wifi

Отже, якщо у вас низька швидкість wifi, значить роутер ріже швидкість. По-науковому це називається пропускна здатність або швидкість маршрутизації WAN-LAN, в тому числі і якщо підключення інтернету йде через 4G. За даний параметр відповідає начинка пристрою, параметри якої зазвичай вказані на наклейці на днище і позначається як HW - HardWare. Якщо вони не відповідають вашим тарифним планом, значить треба міняти апарат на більш потужний з більшою пропускною здатністю.

Також швидкість інтернету через wifi залежить від типу підключення до провайдера. У порядку зменшення вони виглядають так: DHCP і Static IP - VPN - PPTP.

Виходить, що якщо на коробці пристрої вказана швидкість передачі даних по Wi-Fi до 300 Мбіт / с, а параметр WAN-LAN для даної моделі в поєднанні з типом і протоколом підключення до провайдера дорівнює 24 Мбіт / с, то і швидкість підключення до інтернету не може перевищити 24, а в реалі швидше за все буде менше.

Низька швидкість wifi з'єднання

Але причина може бути не тільки в роутері - залізо і ПО wifi адаптера на приймаючому сигнал комп'ютері теж повинен мати відповідні параметри.

Також потрібно врахувати, що зазначені в інструкції і на наклейках технічні характеристики розраховані для ідеальних умов роботи - з мінімальним відстанню від роутера до пристрою, за відсутності сторонніх перешкод, що поглинають сигнал матеріалів і при мінімальному завантаженні мережі. Тобто якщо у Вас поруч з будинком знаходиться пункт зв'язку ВМФ, роутер стоїть в сусідній кімнаті за залізобетонною стіною і при цьому сестра качає всі серії «Інтернів» по ​​торренту, то цілком логічно припустити, що ваша швидкість інтернету wifi буде набагато нижче, ніж вказано на коробці і в тарифному плані і Вам насолодитися грою в Counter Strike не вийде. На практиці реальна швидкість wifi з'єднання рази в два-три менше, ніж зазначено в специфікації.

Яка швидкість WiFi через роутер вважається нормальною для 802.11?

У «природі» існує кілька стандартів технології бездротової передачі даних по wifi. Наведу нижче таблицю, в якій співвіднесені теоретичні та практичні швидкості:

стандартШвидкість в теорії в Мбіт / сШвидкість на практиці в Мбіт / с
IEEE 802.11a, bдо 54до 24
IEEE 802.11gдо 54до 24
IEEE 802.11nДо 150 *до 50
IEEE 802.11nДо 450 **до 100
IEEE 802.11acДо 1200 ***до 900
IEEE 802.11axБільше 3000 ***до 1500

* - для пристроїв, що працюють на частоті 40 МГц в 1 потік

** - для пристроїв, що працюють на частоті 40 МГц в 2 потоку

*** - для пристроїв, що працюють на частоті 40 МГц в кілька потоків, сумарна швидкість в 2 діапазонах (2.4 і 5 ГГц)

Швидкість WiFi при роботі всередині локальної мережі роутера (WLAN-WLAN)

Багато користувачів також можуть відзначити той факт, що роутер ріже швидкість не тільки при виході в інтернет, але і виключно при обміні даними всередині локальної мережі.

Весь прикол полягає в тому, що при реальній роботі декількох пристроїв одночасно, насправді роутер працює з кожним з них по черзі. Виходить своєрідна чергу, через що і ріжеться швидкість - вона стає в рази менше, ніж при роботі роутера тільки з одним клієнтом. А при обміні даними між двома пристроями, наприклад, коли ви по локалке перекидаєте файли з одного комп'ютера на інший, вона буде ще в 2-3 рази менше, ніж загальна реальна швидкість по мережі.

Розберемо приклад - передаємо дані між 2 комп'ютерами - один з адаптером стандарту 802.11g (до 54 Мбіт / c), інший - 802.11n (до 300 Мбіт / c). У роутера - теж 802.11n (до 300 Мбіт / c)

роутер ріже швидкість по wifi

Незалежно від того, який у вас наворочений роутер, в теорії максимальна швидкість всередині мережі навіть в теорії не буде більше 54 Мбіт / с - за максимальними даними самого повільного адаптера. На практиці, виходячи з нашої таблиці, це буде не більше 24 Мбіт / с. Як ми з'ясували, при одночасній роботі з декількома клієнтами роутер буде з ними взаємодіяти по черзі, тобто реально швидкість буде 12 Мбіт в секунду. При видаленні ж від точки доступу на деяку відстань вона буде ще більше падати.

При цьому на те компі, у якого адаптер стандарту «N», як глузування, утиліти для виміру швидкості можуть показувати теоретичні дані в 150 Мбіт / c, які реально максимально можливі для нашого роутера.

Як виміряти швидкість WiFi з'єднання з роутером?

Багато користувачів ПК при визначенні швидкості з'єднання з wifi орієнтуються на показники, що відображаються у відомостях про підключення до роутера

швидкість підключення

Це в корені не вірно, так як тут в графі «Швидкість» відображається теоретична, підтримувана адаптером. Для реальних вимірів ми будемо використовувати програму AIDA32, в якій є бенчмарк для тестування швидкості між двома пристроями в мережі.

 1. Два комп'ютери підключені до роутера через Ethernet-кабелі

  швидкість локальної мережі через кабелі

 2. Один комп'ютер підключений до маршрутизатора по кабелю, інший - по WiFi (TP-LINK)

  швидкість мережі інтернет

 3. Обидва комп'ютери підключені до роутера по WiFi. Один через TP-LINK, інший - через Comfast.

  вимір швидкості мережі по wifi

Отримуємо наступне:

 • по кабелях - 11217 Кілобайтів в сек.
 • кабель + WiFi - 9166 КБ / с
 • чисто WiFi - 4303 КБ / с

Тут одиниці виміру трохи інші - в першій частині вони обчислювалися в мегабіта на секунду, а в другій у кілобайт в секунду. Щоб перевести дані з другої частини в Мбіт / c скористаємося онлайн конвертером. Отримуємо 10.9, 8.9 і 4.2 відповідно.

Як бачимо, з підключенням одного, а тим більше двох адаптерів швидкість значно знижується, а також збільшується амплітуда між найвищою і низькою швидкістю в тесті, тобто стабільність передачі даних падає.

Хто з вас самий наглядова напевно зміг зробити одне спостереження - незважаючи на те, що в кількох вимірах ми використовували пристрої, максимальна швидкість яких повинна бути до 300 Мегабіт в секунду, у всіх тестах швидкість жодного разу не перевищила 100 мб / c.

Це відбувається через те, що реальна швидкість підключення до Інтернету залежить від технічних характеристик:

 • обладнання провайдера
 • Кабелю, протягненого до вашого комп'ютера або роутера
 • WAN порту роутера
 • WiFi адаптера або мережевої карти компа
 • Тарифного плану інтернету

Як максимально прискорити інтернет по WiFi з'єднання з маршрутизатором?

Виходить, що для того, щоб домогтися максимальних показників роботи всієї системи, необхідно, щоб кожен її компонент підтримував заявлену швидкість. У тому випадку, якщо ви підключіться до тарифу з максималкою понад 100 Мбіт в секунду, то і мережева карта або бездротової адаптер, і маршрутизатор, і кабелі, якими ви підключаєте свій ПК до роутера повинні підтримувати цю швидкість, інакше вона буде впиратися в стелю, позначений найповільнішим ланкою.

Наприклад, якщо мережева карта ПК і роутер підтримують швидкість 1Гбіт / с, а з'єднання йде через простенький патчкорд, який лежить на полиці будь-якого магазину, то до швидкості 1000 Мбіт в сек. вам буде дуже-дуже далеко.

У більшості випадків ми користуємося кабелями стандарту «Fast Ethernet» (5 категорія), швидкість яких обмежена 100 мегабіт в секунду - при підключенні до тарифу від провайдера, який підтримує роботу на такій швидкості. Саме такий кабель протягнуть у мене - ось чому якісний адаптер на 150 Мбіт / с показав себе так само добре, як і більш просунутий на 300.

Тобто, завдання максимум для будь-якого бездротового обладнання - це наблизитися до еталонної швидкості, яка забезпечується кабельним або мобільним підключенням через 4G. Яке в свою чергу обмежена можливостями тарифу, а також портів USB і WAN роутера і комп'ютера.

По суті, купівля обладнання, в якому швидкість роботи вказана вище 150, має сенс, якщо ваш провайдер надає вам тарифні плани на гігабітний інтернет (кабелі категорій 5е та 6). Але ви в курсі, скільки це коштує? Подивимося на тарифну сітку мого провайдера:

тарифи провайдера в залежності від швидкості інтернету

За теоретичну швидкість вище 100 - 1200 рублів на місяць - не кволо так, чи не так? Ви готові віддавати таку суму? Я - ні.

Так що в практичних реаліях питання вибору роутера і адаптера полягає в тому, щоб обладнання максимально відповідало заявленим виробником характеристикам і наближало нас до максимальної швидкості, на яку розрахований тарифний план вашого інтернет-провайдера.

При цьому слід звертати увагу не тільки на яскраві привабливі швидкісні характеристики, зазначені на упаковці обладнання, а й на специфікації, написані дрібним шрифтом в інструкції. Наприклад, при заявленій високій швидкості дуже часто в інструкції зазначено, що порт WAN роутера підтримує роботу тільки на швидкості до 100 Мбіт / с. А це означає, що якою б крутий тариф ми не оплатили, вище цього значення нам нічого не добитися.

характеристики маршрутизатора

До честі розглянутим сьогодні нами пристроїв, вони відмінно показали свою якість і в умовах, наближених до ідеальних, нітрохи не поступилися в своїй роботі підключенню до мережі інтернет через кабелі відповідно до їх заявленими параметрами.

Ще фактори, що впливають на низьку швидкість WiFi через роутер

Як відомо, wi-fi - це технологія передачі даних по радіоканалах. Тому робота інших пристроїв може чинити сильний вплив і створювати перешкоди.

Перш за все побутові прилади, а також інші мережі wi-fi, що знаходяться навколо вас і працюють в тому ж частотному діапазоні. Зараз в природі існує два діапазони - 2,4 і 5 ГГц (гігагерц). Бездротові мережі стандарту 802.11b / g працюють в діапазоні 2.4 ГГц, мережі стандарту 802.11a - 5 ГГц, а мережі стандарту 802.11n - можуть працювати в обох.

5ГГц (GHz) - стандарт відносно новий, тому якщо використовувати його, то більше шансів на те, що він не буде завантажений іншими пристроями.

Планувати швидкість вашої майбутньої WiFi мережі потрібно ще до покупки пристроїв, які будуть в ній працювати!

Якщо ви придбаєте роутер, який підтримує частоту 5GHz і останній стандарт з передачею даних до 300 Мб / c, але при цьому на комп'ютері буде встановлений адаптер, що підтримує тільки 2.4 GHz і швидкість до 54 мб / c, то працювати ця зв'язка буде саме за максимальними характеристикам адаптера. Як то кажуть, швидкість ескадри дорівнює швидкості самого повільного корабля. Плюс враховуйте також, що ці значення максимальні в ідеальних уcловіях - в реальності все буде повільніше.

Нарешті, ще кілька джерел перешкод - Bluetooth, печі СВЧ й радіо няньки. Вони працюють також на частоті 2.4 ГГц, тому одночасно користуватися голубозубой гарнітурою, гріти суп і підключатися до wifi не рекомендується.

Висновок - як збільшити швидкість wifi інтернету?

Якщо уважно подивитися на технічні характеристики маршрутизатора, то можна помітити, що у багатьох моделей швидкість роботи порту LAN також не перевищують 100 Мбіт / c, тому навіть якщо по WiFi у них заявлено 300, то при підключенні одного з пристроїв по кабелю швидкість не перевищить 100 .

Якщо ж говорити про чисто бездротовому з'єднанні, то тут крім заявлених параметрів пристроїв на підтримувану швидкість wifi, в гру вступає таке поняття, як «двобічний» режим роботи роутера. Тобто, кажучи по-російськи, запит по WiFi від кожного з клієнтів він обробляє по черзі, через що утворюється своєрідна черга з запитів, і швидкість падає як мінімум в 2-3 рази по відношенню до тієї, яка могла б бути при роботі тільки з 1 комп'ютером. І це при ідеальних умовах - в разі перешкод, віддаленості від точки доступу і впливу інших зовнішніх факторів вона буде ще нижче.

З усього сказаного можна зробити висновок: як би ми не старалися, в ідеальних умовах прийому і при наявності роутера і адаптера, що підтримують однакові стандарти зв'язку, в більшості випадків добитися швидкості більше 100 Мбіт / с у нас не вийде - що і показали наочно наші тести . Купувати ж високошвидкісне устаткування має сенс тільки в комплексі (роутер + кабель + адаптер + мережева карта) для ВСІХ пристроїв в мережі і при підключенні до гігабітного тарифу.

Для того, щоб збільшити швидкість wifi з'єднання потрібно:

 1. Вибирати провайдера з підключенням по протоколу DHCP (Динамічний IP)
 2. Використовувати роутер і адаптер з максимальною пропускною здатністю, що підтримують стандарт IEEE 802.11 N або AC (діапазон 5 ГГц)
 3. Використовувати роутер і адаптер однієї фірми
 4. Встановити роутер в такому місці в квартирі, щоб він не був закритий товстими перекриттями і був розташований далеко від джерел радіовипромінювання, але максимально близько до місця розташування ваших пристроїв. Якщо ж спочатку джерело сигналу встановлено неправильно, то на допомогу вам стаття про збільшення радіусу і розширення зони дії сигналу.
 5. Мати на увазі, що при великому навантаженні домашньої мережі час відкриття сторінок в браузері збільшиться. Для поліпшення характеристик можна розширити канал з 20 до 40 MHz.

Дотримуючись цих правил, у вас в будинку завжди буде висока швидкість інтернету wifi. Бажаю удачі, а на закуску цікаве відео, по збільшенню швидкості wifi і радіусу за допомогою банки пива!

Ще кілька онлайн сервісів для перевірки швидкості wifi з'єднання з інтернетом:

2ip.ru

SpeedTest.net

Pr-Cy.com