Як Налаштувати VPN на iPhone?

Налаштування VPN клієнта на iPhone може знадобитися в ряді випадків. Наприклад, для підключення до локальної мережі віддаленого роутера або для користування корпоративною поштою компанії. Але в більшості випадків при запиті «як налаштувати vpn на iphone» користувачі шукають спосіб обходу різних блокувань, що також можливо при використанні технології VPN.

Проблему обмеження інтернет-ресурсів я повністю відчув на собі під час поїздки в Китай, де повністю заблокований доступ до всіх звичним нам сайтів і сервісів, таким як ВКонтакте, YouTube, WhatsApp і так далі - вже з цього списку зрозуміло, що нашій людині, який сьогодні вже не відчуває себе поза цих ресурсів, доведеться туго. При використанні VPN всі ці обмеження знімаються і можна користуватися інтернетом, як зазвичай.

Підключення iPhone до VPN через додаток

Якщо метою використання VPN є обхід деяких блокувань в мережі, то найпростіше використовувати одне з безлічі безкоштовних додатків для iPhone. Я користуюся програмою VPN Master.

vpn master

Після запуску по дефолту буде активована настройка включення оптимального по розташуванню VPN сервера.

iphone vpn master

Але якщо клікнути по посиланню «Optimal Location», є можливість вибору країни походження сервака вручну - нас цікавить вкладка «Free», тобто безкоштовні VPN сервери. Колір піктограми сигналу підкаже, який з них найбільше підходить в даний момент

free vpn iphone

Робимо вибір, після чого програма почне працювати

iphone vpn client

Після вдалого підключення в верхньому треї з'явиться значок VPN.

iphone vpn

Підключення Айфона до VPN сервера вручну

Тепер розберемося з тим, як підключитися до сервера VPN вручну. Цей варіант може підходити як для використання публічного VPN сервера, дані для підключення до якого можна взяти з вільного доступу, так і до сервера, організованому на базі маршрутизатора для доступу в віддалену локальну мережу організації або в домашню.

Заходимо в «Настройки> Основні> VPN»

vpn з'єднання

Переходимо по посиланню «Додати конфігурацію VPN»

конфігурація vpn

На наступній сторінці перемикається на вкладку «PPPT» і вводимо наступні дані:

  • В поле «Опис» вводимо будь-яку назву для нашого з'єднання
  • «Сервер» - зареєстроване доменне ім'я VPN сервера або його білий IP адреса
  • «Логін» і «Пароль» - дані для доступу до VPN сервера, задані на віддаленому роутере
  • «Шифрування» - вибираємо «Auto»
  • «Для всіх даних» - Включено

настройка vnp на iphone

Після цього повертаємося в основне меню налаштувань. Під пунктом «Стільниковий зв'язок» з'явиться новий перемикач «VPN». Для включення сполуки переводимо повзунок в активне положення.

настройка vpn клієнта