Як Підключити Телефон Android до Телевізора по WiFi Для Перегляду Фільмів і Трансляції Відео на Samsung і LG?

Сьогодні я наочно покажу, як підключити телефон на Android до телевізора по WiFi, щоб транслювати зображення і передавати відео на великий монітор Смарт ТВ. Це зручно для перегляду фільмів, а також для ігор, так як планшет або смартфон перетворюється в подобу ігрової консолі, а ТВ використовується як екран. Дана інструкція підійде для підключення будь-якого телефону на Андроїд, в тому числі Самсунг, Хуавей, Хонор і Редмен, до телевізора Smart TV будь-якої марки - від Samsung і LG до Philips, Sony, Xiaomi, Dexp, Haier та інших.

Способи підключення телефону до телевізора

Як завжди, спочатку необхідно визначитися, для чого саме вам потрібно підключити смартфон до телевізора.

 1. Ви хочете відтворити файли, записані в пам'ять телефону (музику, фільми, фото) на екрані ТБ, або транслювати екран смартфона на телевізор, перетворюючи його тим самим в додатковий монітор?
 2. Друге, що необхідно зрозуміти, це яким чином буде проводитися з'єднання Андроїд телефону з ТБ (або Smart TV приставкою) - по кабелю або без проводів по WiFi?

Залежно від мети буде вибирати один із таких способів:

 • За допомогою кабелю USB - підходить на той випадок, якщо вам потрібно підключити телефон до ТБ в якості зовнішнього диска і бачити на моніторі всі файли, доступні для прочитання.
 • Через провід HDMI - використовується для другого варіанту, щоб дублювати екран смартфона на телевізор
 • За допомогою сервера DLNA - суть полягає в тому, що на смартфон встановлюється програма, яка перетворює його в медіа-сервер для роздачі файлів по WiFi. Після чого до нього можна підключитися з будь-якого пристрою з локальної мережі, в тому числі і телевізора.
 • За технологією MiraCast - універсальний бездротової спосіб, який підходить як для трансляції фільмів, так і клонування екрану на ТБ

Як дивитися фільми з телефону Android на телевізорі Smart TV по WiFi?

Далі в цій статті я буду детально розбирати саме бездротові способи підключення смартфона до телевізора або ТВ приставці для перегляду фільмів, відео або фото. По суті, у нас є два варіанти транслювати відео з телефону на телевізор - по DLNA або через MiraCast. Відмінність між ними в тому, що по DLNA можна тільки відтворювати файли, які записані на смартфоні - відео, фото або музику. За Miracast плюс до цього також є можливість дублювати екран смартфона на монітор телевізора. Давайте розглянемо кожну з цих технологій докладніше.

Для того, щоб передати з телефону Android і відтворити на телевізорі Смарт ТВ записані медіа файли, необхідно дотримати кілька умов:

 • Обидва пристрої повинні бути підключені до одного WiFi роутера
 • Телевізор з Смарт ТВ і телефон повинні підтримувати стандарт DLNA або Miracast (для Apple - AirPlay)

Підключення телефону до телевізора через WiFi адаптер Міракаст

Отже, перш за все нам потрібен ТВ з підтримкою міракаст.

 • Якщо у вас модель з Smart TV, то швидше за все він вже вбудована відразу «з коробки». Дізнатися про це можна з технічної інформації про вашому телевізорі
 • Якщо немає, то потрібно під'єднати до ТВ адаптер MiraScreen (Miracast, AnyCast, ChromeCast, AnyView, ScreenShare), який підтримується абсолютно будь-яким телевізором - Samsung, LG, Philips, Sony або будь-яким іншим. Детальніше про те, як це організувати я розповідав в статті, посилання на яку дана вище.
 • Якщо ви хочете програвати файли з iPhone / iPad без установки додаткових додатків (у тому числі відео, що відтворюється з браузера), то потрібно також, щоб цей адаптер також підтримував AirPlay - аналог DLNA від Apple.

адаптер для тв

Як тільки ви підключили miracast адаптер до TV, він перетворюється в точку доступу WiFi і починає транслювати бездротовий сигнал з назвою «MiraScreen_XXXX». Нам потрібно підключити до цієї мережі WiFi свій телефон, з якого буде йти відтворення відео з дисплея на телевізор.

мережу wifi mirascreen

У всіх сучасних смартфонах на Android і iOS вже є вбудована підтримка трансляції екрана по wifi. У Xiaomi вона так і називається - Бездротовий дисплей, знаходиться ця функція в «Додаткових налаштуваннях»

бездротової дисплей

Тут буде відображатися наш приймач - MiraScreen. Вибираємо його і починаємо трансляцію - зображення дисплея смартфона з'явиться на моніторі.

дисплей смарфтони на тв

До речі, про бездротової дисплей в MIUI я вже писав в іншій статті - там я підключав його до відео проектора.

Як підключити телевізор до смартфону на Android, щоб передавати картинку з екрану для перегляду відео на ТБ?

Якщо у вас на телефоні Андроїд версії нижче, ніж 4.2 (таке теж трапляється), то для трансляції відео або зображення дисплея на екран ТВ потрібно буде завантажити і встановити окремий додаток. Наприклад, до нашого адаптера пропонується встановити фірмову утиліту EZMira, через яку можна також більш детально налаштувати режими роботи адаптера, а також якість зображення.

додаток ezmira

Зробити це можна за прямим посиланням з Play Market і Apple Store, а також шляхом сканування QR коду, який відображається на екрані ТБ в програмі MiraScreen.

qr код додатка ezmira

 1. Тут ми також спочатку коннектимся до вай-фай мережі телевізора

  ezmira cast

 2. і потім в налаштуваннях вказуємо тип трансляції - MiracCast Standart.

  MiracCast Standart

 3. Ось і все - тепер дисплей телефону показується на моєму телевізорі LG

  дисплей смарфтони на тв

Якщо тепер запустити трансляцію відео з цього смартфона і розтягнути його на весь дисплей, то воно також заповнить собою екран телевізора, як ніби ви дивитеся його безпосередньо без телефону.

Підключення смартфона і передача відео на Смарт ТВ з вбудованим модулем Miracast

Тепер що стосується тих моделей телевізорів LG і Samsung, у яких підтримка Smart TV і бездротового дисплея йде з коробки.

Тут потрібно в меню зайти в розділ «Мережа» і вибрати розділ «Miracast / Intel WiDi». Залежно від версії прошивки, він також може називатися «WiFi Direct»

miracast lg

І включаємо цю функцію

miracast tv lg

Далі виявлення Smart TV на Андроїд відбувається за таким же сценарієм, як і з зовнішнім адаптером.

Відео, як підключити смартфон до ТВ по WiFi

Як підключити телефон до телевізора і дивитися відео, музику і фото на великому екрані?

Розберемо інший варіант підключення телевізора до телефону - через DLNA. Як я вже говорив в найпершій статті про DLNA, смартфон (або телефон, планшет) можна перетворити в медіа-сервер і дозволяти перегляд з нього фільмів на інших пристроях усередині локальної мережі, в тому числі на телевізорі або Смарт ТВ приставці.

Є такий додаток, як BubbleUPnP. C його допомогою ми зможемо транслювати зі смартфона на інші мережеві пристрої відео, музику і фотографії, а також зраджувати і приймати файли з них. Крім того, воно також дає можливість управляти програванням музики, відео, запуском додатків на комп'ютері або ТБ приставці прямо зі свого Андроїд-телефону.

Як випливає з назви, програма працює за технологією UPnP, тобто пристрої, її підтримують, самі без нашої участі з'єднуються один з одним без попередніх налаштувань імен, паролів, ip адрес і т.д.

Викачуємо програму з Google Play Market і встановлюємо на телефон.

Тепер перейдемо до нашого телевізору, на якому буде програватися фільм з Андроїд смартфона. На ТБ потрібно також встановити будь-який додаток, що дозволяє працювати з DLNA серверами. Я рекомендую використовувати універсальний Kodi XMBC Meida Center. Дана програма є безкоштовною і лежить у вільному доступі в магазині додатків Google для Android TV.

Після установки перевірте, щоб в настройках підключення були активовані пункти, що відповідають за автоматичну зв'язок UPnP. Це робиться в меню: «Система> Налаштування> Служби> UPnP»

як включити upnp

Природно, для трансляції фільму на екран телевізора і смартфон, і Смарт ТВ повинні бути підключені до однієї локальної мережі через кабель або по Wi-Fi.

Повертаємося до смартфону і з додатком Bubble UPnP. Нам потрібна вкладка «Devices» з нижнього навігаційного меню. Тут є 2 розділу зі списком пристроїв з встановленими DLNA-додатками.

 • Renderers - це ті пристрої, які будуть приймати файли
 • Libraries - ті, які будуть свої файли роздавати
 1. Якщо ми хочемо програвати на телевізорі файли з телефону або планшета, то в якості Renderers ми ставимо прапорець навпроти ТВ, як Libraries - навпаки гаджета, тобто Local Media Server.
 2. Якщо ж навпаки, хочемо дивитися на смартфоні відео з телевізора, то робимо все навпаки.

Нам потрібен перший випадок, тому виставляємо як на скріншоті:

Сервер upnp - джерело і приймач

Тепер переходимо у вкладку «Library» і вибираємо файл для відтворення з наявних на телефоні. Якби ми в якості джерела вибрали телевізор, то відкрилися б папки, додані в XBMC на ньому.

Вибираємо файл з upnp медіа сервера

Кількома по обраному кліпу і він починає програватися на телевізорі в програмі XBMC.

відтворення відео

Ось так легко і невимушено можна перетворити смартфон в повноцінний домашній медіа сервер і дивитися з нього відео на ТБ!