Як Виправити Помилку Мережевий Кабель Чи не Підключений?

Однією з частих помилок, що виникають при підключенні комп'ютера до інтернету, є поява повідомлення про помилку, що мережевий кабель не підключений і інтернет при цьому відсутня, хоча насправді він підключений і можливо навіть деякий час назад працював. Більш того, доступ в інтернет навіть може бути, а помилка залишається. Що робити в цій ситуації і як відновити зв'язок?

причини помилки

мережевий кабель не підключений

Причин може бути багато - я пропоную розділити їх на дві групи

 • Пов'язані з проблемами поза комп'ютера
 • Або з самим ПК або настройками Windows

Мережевий кабель не підключений - що перевірити в першу чергу?

 • Перше, що спадає на думку - а може він дійсно не підключений? Перевірте, чи надійно він закріплений в роз'ємі мережевої карти - з часом пластиковий фіксатор коннектора міг розбовтатися, через що відсутня контакт.
 • Різновид цієї проблеми, коли кабель пошкоджений - подивіться, чи немає на ньому явних заломів або порушень оболонки. Для 100% впевненості в справності найкраще скористатися спеціальним приладом, що вимірює цілісність контактів.

  помилка Невизначена мережа

 • Рідше справа може бути в неправильному обтиску конекторів - якщо ваш кабель не заводський, а невідомого походження, то має сенс спробувати взяти інший, або скористатися нашою інструкцією і зробити це самостійно.
 • У разі, якщо раніше інтернет працював, а потім раптом стала з'являтися помилка, що мережевий кабель не підключений, імовірна поломка на стороні провайдера - зателефонуйте в техпідтримку і запитайте, чи не ведуться якісь технічні роботи.

Проблеми в роутері

Окремої розмови потребує розгляд можливих помилок при налаштуванні wifi роутера, якщо комп'ютер підключений до інтернету не безпосередньо, а через нього. Тема ця велика, ми її вже неодноразово торкалися на блозі. Зокрема, проблему, коли маршрутизатор не зберігаються настройки, не бачить інтернет-кабелю або не роздає wifi сигнал. Але в рамках даної статті можу тільки дати кілька загальних порад:

 1. Перш за все спробуйте вставити кабель від провайдера до комп'ютера безпосередньо і налаштувати на ньому підключення до інтернету. Якщо справа була в роутері, то в такому вигляді все запрацює.
 2. По-друге перезавантажте маршрутизатор - в будь-якій техніці через довгої безперервної роботи можуть бути збої.
 3. Часта помилка новачків - коли вони вставляють кабель від інтернету не в порт WAN, а в порт LAN на роутері - перевірте, чи правильно підключено.

  домашня мережа wifi

 4. Також спробуйте підключити кабель через інший порт LAN на роутері, якщо їх декілька
 5. Перевірте коннект з інтернетом на іншому компі - просто вийміть кабель зі свого ПК і вставте, наприклад, в ноутбук. Якщо несправність усунеться (за умови правильних мережевих налаштувань на ноут), значить справа все-таки в першому комп'ютері.

Мережевий кабель не підключений або Невизначена мережа на комп'ютері

Перш ніж розібратися в можливих причинах і способах їх виправлення, пов'язаних з настройками системи, зазначу, що повідомлення про помилку також може виглядати як «Невизначена мережа» або «Без доступу до Інтернету».

помилка без доступу до інтернету

Давайте пройдемося по основним способам, які на 99% виправлять нашу ситуацію, якщо справа все-таки в зв'язку встановленого на комп'ютері устаткування в поєднанні з настройками Windows - залишимо за дужками можливу банальну поломку мережевої карти.

 1. Диспетчер пристроїв

  Я буду показувати на Windows 10 - для початку спробуємо зайти в «Пуск (правою кнопкою миші) - Диспетчер пристроїв»

  без доступу до інтернету

  Відкриваємо гілку «Мережеві адаптери» і знаходимо рядок «Realtek PCIe GBE Family Controller».

  помилка мережевий кабель не підключений

  Кількома по ній правою кнопкою миші і в новому віконці вибираємо «Видалити пристрій»

  помилки підключення мережі

  Після чого перезавантажуємо комп'ютер - при завантаженні операційної системи він знову виявиться в системі.

  Якщо після цього інтернет не запрацює, то пробуємо таким же чином зайти в «Властивості»

  властивості мережевого адаптера

  Тут переходимо у вкладку «Додатково» - перед очима побачимо довгий список різних значень, серед яких потрібно знайти «Speed ​​& Duplex». Тут в правому випадаючому списку має стояти значення «Auto Negotiation».

  виправлення помилки підключення

  Якщо у вас так і є, а інтернет не працює, спробуйте пограти з вибором інших значень

  властивості адаптера

 2. Нарешті, останнє, що може бути причиною помилки «Мережевий кабель не підключений» - порушення в роботі драйверів.

  Взагалі, рекомендується завжди мати останню версію драйверів на всі комплектуючі ПК. Скачайте з офіційного сайту виробника і обновіть «дрова» для своєї мережевої карти. Ще простіше - скористатися готовим комплектом - про це я докладно розповідав в цій статті.