Прошивка Роутера D-Link DIR - Оновлення За 5 Хвилин

Вітаю, шановні читачі!

Багато з тих, хто запитує, як відбувається прошивка роутера D-Link, мають на увазі модель DIR-300, що не дивно - вона дуже поширена у вітчизняних користувачів, а з виходом оновлення отримала друге життя. Крім того, цей маршрутизатор часто купувався «в навантаження» разом з тарифними пакетами Білайн або Дом.ру, тому при переході до іншого провайдера шкода викидати справне устаткування, краще поставити на нього офіційне програмне забезпечення та користуватися далі

Нещодавно я придбав собі в колекцію її більш просунутий аналог, wi-fi роутер D-Link Dir-620 спеціально для того, щоб детально розповісти Вам про роботу з маршрутизаторами даної фірми. Це універсальна модель, що підтримує роботу з модемами і накопичувачами, тому це керівництво підійде і для власників моделей D-Link DIR 320, 615, 2640U і інших. Ну а оновленню ПО власне маршрутизатора Д-Лінк DIR-300 присвячена остання глава статті.

Автоматичний пошук прошивки для роутера D-Link

Взагалі, багато роутери серії D-Link DIR вміють перевіряти наявність оновлень прошивки в автоматичному режимі, так що її навіть не доведеться завантажувати вручну. Якщо ви перший раз включили роутер, зайшли в його адмінку (за адресою //192.168.0.1, логін «admin», пароль самі задаєте), то досить перейти в розділ «Система - Оновлення ПО», щоб він сам запросив з сервера D- Link свіжу прошивку.

За замовчуванням в налаштуваннях активований пункт автоматичного оновлення, тому відбувається запит. Якщо ж він надіслано не було, то натискаємо на кнопку "Перевірити оновлення", щоб роутер зв'язався з сервером.

Після отримання інформації система попросить підтвердити ваші дії.

Погоджуємося і чекаємо близько 5 хвилин - в цей час маршрутизатор не можна вимикати і від'єднувати від нього кабель інтернету, інакше ризикуєте перетворити його в цегла.

Як завантажити прошивку на роутер D-Link DIR з офіційного сайту?

Якщо з якихось причин оновити роутер автоматично не вдалося, наприклад через недоступність віддаленого сервера, то скачати прошивку D-Link DIR-300 можна самостійно з офіційного сайту dlink.ru. Там є зручний швидкий пошук - зі списку вибираємо свою модель.

На сторінці опису нас цікавить пункт внутрішнього меню «Завантаження».

Відкриється список файлів прошивки з описом внесених змін, але не поспішайте завантажувати останню версію - для початку потрібно дізнатися апаратну версію свого роутера. Для цього беремо його і перевертаємо догори дном - на нижній частині корпусу є наклейка з даними про пристрій. Шукаємо тут значення H / W, тобто HardWare - версія начинки роутера. У мене вона називається A1, тобто мені потрібен файл апгрейда для роутера D-Link DIR-620 A1.

Вона як раз була не першою, а другий в списку

Завантажуємо її на свій комп'ютер

Тепер повертаємося в адмінку роутера (не дивуйтеся, якщо вам потрібно буде в ній знову авторизуватися), в розділ «Оновлення ПЗ». Тиснемо на кнопку «Огляд» і вибираємо на ПК файл, який тільки що зберегли.

І натискаємо на кнопку «Оновити» та чекаємо оновлення - після прошивки і перезавантаження wifi роутер D-Link запрацює на новій версії ПЗ.

Як прошити роутер D-Link Dir-300 від Білайн або Дом.ру

Завантажити останню офіційну версію прошивки для роутера D-Link DIR-300 можна з офіційного ftp сервера. Заходимо на нього, відкриється папка з назвами моделей роутерів.

router-d-link-proshivka

Обов'язково подивіться в інструкції або наклейці на корпусі роутера D-Link, яка саме ревізія у вашій моделі. Якщо скачати не свою, то пристрій перестане справно працювати.

Позначається вона буквами «H / W Ver .:». Наприклад, на наведеному нижче прикладі етикетці апаратна ревізія - «B7»

ревізія

Тепер знаходимо папку з назвою вашої моделі і номером ревізії. Заходимо в неї, потім в папку Firmware.

firmware

Знаходимо файл з номером вашої ревізії, тобто для мого прикладу це буде файл з розширенням .BIN, у якого в назві зустрічається «B7», наприклад 20130220_1810_DIR_300NRUB7_1.4.8_sdk-master.bin. До слова, у мене він лежав в ще одній теці, яка називалася B7.

У загальному підсумку шлях до мого файлу прошивки виглядав як //ftp.dlink.ru/pub/Router/DIR-300_NRU/Firmware/B7/20130220_1810_DIR_300NRUB7_1.4.8_sdk-master.bin

Далі справа залишилася за малим. Повертаємося в адмінку роутера, заходимо у верхній навігації в розділ «Maintance», зліва вибираємо «Firmware Update». У підрозділі «Firmaware Upgrade вибираємо файл прошивки» тиснемо «Upload» і чекаємо, поки вона застосується. При цьому бажано, щоб роутер був підключений до комп'ютера саме через каблеь.

Точно також трохи нижче можна оновити і мовної інтерфейс адмінки, попередньо скачавши його з їхнього ж сайту.

На цьому прошивка роутера D-Link закінчена - він більше не буде прив'язаний до одного оператора, типу Білайн або Дом.ру, і налаштувати його можна під будь-яке підключення. Удачі у використанні!