Як Налаштувати Роутер Tenda Самостійно?

Вітаю, шановні читачі!

Сьогодні мені в руки потрапив WiFi роутер від ще одного китайського виробника, який офіційно у нас поки мало де продається, але який вже набув популярності завдяки китайським інтернет-магазинах за недорогу вартість своїх пристроїв, яка поєднується при цьому з осудною надійністю. Йтиметься про самостійному налаштуванні роутера Tenda N300 (купувався на Ali). Це роутер з розряду «дешево і сердито» - мінімум необхідних функцій за невеликі гроші. Але навіть якщо у вас інша модель (Tenda W308R або Tenda W316R - вони вже є в наших оффлайн магаз), то все, що написано нижче, ви можете застосувати і до них.

Підключення роутера Tenda N300

Дана інструкція з підключення та налаштування універсальна для будь-якого роутера Tenda.

Для того, щоб налаштувати роутер Tenda, необхідно підключити кабель від інтернет-провайдера до гнізда роутера, позначеному як «WAN». Після чого з'єднати Патчкорд з комплекту порт «LAN» з мережевою картою комп'ютера.

підключення tenda n300

А можна з цим не морочитися і підключитися до нього відразу по WiFi - благо, відразу після включення в електро-розетку роутер Tenda відразу почне роздавати незапароленную мережу з однойменною назвою « Tenda «.

tenda wifi

Але перед цим необхідно визначити установки для вашого мережевого підключення (кабельного або бездротового, в залежності від того, яким способом будете 1й раз до нього коннектіться) - зробити це можна в «Центрі управління мережами» - на зображенні нижче докладно показано, як туди потрапити.

настройка tenda

У «Властивості> Протокол Інтернету версії 4» найкраще поставити галочки на автоматичне отримання IP адреси, маски і шлюзу від роутера.

настройка роутера tenda

Зберігаємо ці настройки. Також на самому початку рекомендую скинути настройки маршрутизатора в заводські - робиться це тривалим (секунд 10) натисканням кнопки «WPS / Reset».

tenda w308r

Налаштування роутера Tenda N300

Після всього цього підключаємося до WiFi, або якщо ви з'єднали ПК з машрутізатором по кабелю, відразу відкриваємо браузер і заходимо в роутер Тенда за адресою //192.168.0.1 - це айпішник роутера за замовчуванням. Він зазначений на наклейці на нижній частині корпусу.

ip tenda

Логін для авторизації буде вже введений, пароль - «admin».

Потрапляємо в швидке налаштування маршрутизатора Тенда. Тут відразу пропонується вибрати з двох основних типів підключення до інтернету - його ви повинні дізнатися у провайдера. Він зазвичай вказаний в договорі, або зателефонуйте в його підтримку.

tenda w316r

Якщо ж вашого типу тут немає, то нам потрібен розділ «Основні настройки> Налагодження підключення WAN». Тут вже є можливість вибрати з усіх існуючих на сьогоднішній день - PPPoE, DHCP, L2TP і т.д. - вибираєте свій і вводите необхідні дані для конекту - все з договору.

як налаштувати tenda

Далі йдемо в меню «Бездротовий режим». Ставимо прапорець на «Включити WiFi» (якщо його не було), задаємо ім'я основної мережі та гостьової, якщо така потрібна - з неї не буде доступу до внутрішніх ресурсів вашою основною бездротової локальної мережі.

Бездротовий режим - ставимо на «Бездротова точка доступу».

настройка wifi tenda

У режимі «бездротового мосту» роутер буде працювати в якості повторювача, тобто приймати бездротовий сигнал від іншої точки доступу, і передавати його далі також по WiFi.

tenda ретрансляція

Якщо потрібен саме цей режим роботи, то при його активації випаде список доступних мереж, до яких можна підключитися.

tenda wds

Після цього переходимо до підрозділу «Захист бездротового режиму» і задаємо такі параметри:

  • SSID - назва мережі (основна або гостьова), для якої треба задати пароль
  • Тип шифрування - WPA2-PSK
  • Алгоритм - AES або TKIP - без різниці
  • Ключ безпеки - від 8 символів

Галочку WPS краще поставити на відключення - це функція автоматичного конекту до інших пристроїв і через неї можуть зламати всю мережу. Якщо знадобиться - краще включити відразу перед тим, як потрібно буде її використовувати.

Ось і все - тепер роутер Tenda N300 налаштований і можна користуватися WiFi і інтернетом.

Як поміняти пароль wifi на роутері Tenda і поставити свій?

Вельми популярним є питання зміни ключа безпеки сигналу, а простіше кажучи, пароля на wifi. Думаю, якщо ви читали весь текст вище, то ви вже знаєте на нього відповідь. Власне, змінити пароль вайфай можна там же, де і поставити свій - в рубриці «Захист бездротового сигналу».

захист wifi tenda

Зміна пароля бездротової мережі також доступна і для настройки роутера з телефону за допомогою мобільного додатку Tenda WiFi.

меню ім'я мережі і пароль tenda wifiнастройка wifi tenda з телефонурежим безпеки tenda wifi

Зміна пароля адміністратора роутера Тенда

Для кращого захисту локальної мережі рекомендується також змінити пароль адміністратора, встановлений з заводу за замовчуванням. Для цього треба зайти в «Системні налаштування»

системні настройки tenda

І відкрити «Ввести пароль». Тут потрібно буде вказати старий ключ і прописати новий

зміна пароля адміністратора tenda

Для зміни пароля від панелі управління зі смартфона необхідно в додатку Tenda WiFi відкрити розділ «Пароль облікового запису»

пароль облікового запису tendaзміна пароля облікового запису tenda