Огляд Браслети Xiaomi Mi Smart Band 5 - 10 Відмінностей Фітнес трекера

Протягом декількох останніх років ми щоліта чекаємо, коли вийде свіжа глобальна або хоча б китайська версія розумного браслета Xiaomi Mi Band. Незважаючи на всі обмеження, в цей раз китайці також вирішили нас порадувати своїми смарт годинами. І ось, сьогодні у нас є можливість познайомитися з черговим фітнес трекером - Xiaomi Mi Smart Band 5. Відгуки на 4pda та інших профільних форумів не читали, щоб скласти своє власне нескаламученої думку. Подивимося на його зовнішній вигляд, характеристики і проведемо порівняння доступних функцій з Mi Band 4.

Цього разу ми вирішили замовити на огляд глобальну версію (global version) без NFC класичного чорного кольору на АліЕкспресс, щоб бути в числі перших, хто його потіснить. Незважаючи на те, що з дати виходу фітнес браслета Mi Smart Band 5 пройшло не так багато часу, оригінал вже став продаватися офіційно в Росії. По крайней мере, в Москві я вже бачив трекер в офіційному магазині Xiaomi і ДНС.

фітнес браслет xiaomi mi band 5

Зовнішня відмінність фітнес трекера Xiaomi Mi Smart Band 5 від Mi Band 4

Багато хто проводить паралелі між Mi Band 5 і Honor Band 5. Але мені здається, більш доцільно порівняння з трекером від тих же Xiaomi, але минулій версії, Mi Band 4. Тому що Смарт годинник Хонор 5 йому явно не конкурент, а браслет наступний генерації ми тільки ще чекаємо.

сполучення honor band 5 з телефоном

Почнемо за традицією з зовнішнього вигляду і комплектації. Коли дістаєш Xiaomi Mi Smart Band 5 з коробки, на перший погляд різниця майже не відчутна. Але коли починаєш розглядати деталі, то стає зрозуміло, що це абсолютно інший пристрій.

зарядка

Приємні сюрпризи починаються вже з комплектації. Якщо пам'ятаєте, всі попередні покоління Mi Band - 1, 1s, 2, 3 і 4 - для харчування використовували спеціальний капсулу різної форми. Для поповнення енергії батареї потрібно було дістати фітнес браслет з ремінця і вставити в цю капсулу, після чого помістити назад в ремінець. Це було дико незручно, хоча доводилося робити не так часто, приблизно раз в 3 тижні.

відгук xiaomi mi band 4

Xiaomi Mi Band 5 доведеться заряджати частіше. Можливо, саме тому розробники нарешті вирішили піти назустріч здоровому глузду і зручності використання і впровадили в трекер магнітну зарядну станцію, яка вже давно використовується всіма конкурентами від Apple Watch до Honor Band.

зарядка xiaomi

Тепер не потрібно нічого витягати, просто прикладаємо зарядку до коннекторам і чекаємо поповнення енергією акумулятора.

дріт

Також значно збільшилася довжина проводу зарядки. Якщо раніше він був непристойно коротким, то зараз має вже більш-менш прийнятний розмір. Можна з комфортом розмістити майданчик на столі і дотягнутися кабелем до найближчої розетки з блоком живлення. До речі, в комплекті його як і раніше немає, потрібно використовувати зарядник від свого смартфона.

ремінець

Наш зразок браслета Mi Band 5 комплектувався класичним силіконовим ремінцем чорного кольору (black). Хоча при замовленні можна було вибрати один з декількох інших відтінків. Тип застібки і кріплення фітнес трекера посутньо не змінився. Однак змінився сам розмір капсули годин - вона стала трохи тонше і довше.

огляд трекера mi band 5

Через що силіконові вставити її в рідні ремінці від Xiaomi Mi Band 4 можна, але з натягом (в прямому сенсі цього слова). Однак якщо мова заходить про кастомниє браслети з металевим каркасом кріплення, то вони 100% для Mi Band 5 не підійдуть. Якщо ви набували собі щось подібне, то доведеться замовляти новий.

Відразу скажу про вбудований акумулятор. Батарейка стала менш ємною, а за умови того, що екран більше, тепер з однієї зарядки автономності браслета буде вистачати максимум на 10-12 днів. Порівняйте з 3 тижнями на Mi Band 4 - відмінність явно не на користь новачка.

фітнес трекер

Як я вже сказав, Xiaomi Smart Band 5 трохи збільшився в розмірах. Але це не найважливіше. Головне, що сенсорний екран тепер став більше і має розмір 1.1 'проти 0.9' у 4 версії. А значить, на нього поміститься більше інформації - від тексту повідомлень до головного робочого столу. А це важливо, тому що тепер його вигляд можна налаштовувати. Але про це пізніше.

повідомлення xiaomi mi band 5

Також зазнала змін і колірна палітра екрану. На жаль, не в кращу сторону. Якщо у Mi Band 4 дисплей міг передавати аж до 60 млн. Квітів, то в Smart Band 5 доступно для розпізнавання тільки 65 тисяч. Однак користувача зі звичайним зором цей факт ніяким чином не зачепить, так як на такому маленькому екрані таких тонкощів в відтінках взагалі не помітно.

Огляд характеристик і порівняння функцій смарт браслета Xiaomi Mi Band 5 і 4

За основним функціоналом Mi Band 5 - це старий добрий фітнес трекер Xiaomi. Однак в нову версію додали ряд дуже приємних фішок, які додали нових сценаріїв використання і зробили його більш універсальним.

Покращене відстеження сну

Може хтось не знав, але Mi Band 4 і старіших версій заміряв фази сну тільки в нічний час доби. Якщо ж ви вирішили на пару годинок задрімати після обіду, то цей відпочинок залишався для браслета непоміченим. Годинники Smart Band 5 стали розумнішими і тепер можуть відстежити ваш сон не тільки вночі, але і в будь який інший час - вранці, вдень або ввечері

теми оформлення

Тепер на екран Xiaomi Smart Band 5 можна через офіційний додаток Mi Fit встановити більш 100 нових циферблатів і тим оформлення. А не обмежуватися трьома основними, вбудованими в браслет з коробки. Причому, дозволити вибрати новий інтерфейс можуть собі не тільки власники смартфонів на Андроїд, але і iPhone. Версія додатка для iOS нічим не гірше, ніж для Android, як це було раніше. Але і це не все. Тепер також можна поставити на екран фонову картинку і налаштувати колір відображається на дисплеї текстової інформації

Віджети і меню

Ще одна відмінність - це можливість детально налаштовувати відображення інформації на браслеті. Екран має три місця для розміщення віджетів, в які можна помістити погоду, фітнес тренування, тиск, пульс і т.д. Все це налаштовується з меню самого трекера.

віджети xiaomi mi band 5

Також зміни торкнулися основного меню, яке викликається свайпамі по екрану вгору-вниз, і панелей швидкого доступу до функцій по свайпа вправо-вліво. Якщо раніше всі пункти були жорстко прив'язані, то тепер через додаток їх можна поміняти місцями або навіть приховати.

огляд xiaomi mi band 5

Те ж стосується і свайпа вправо або вліво. Налаштувати його на Mi Band минулих поколінь було не можна, там з'являлася панель управління музикою або оплатою за QR коду в китайській версії. Зараз же можна призначити доступ до кількох самим часто використовуваних функцій трекера

Нові види тренувань

В розділ з фітнесом додали кілька нових видів тренувань. А саме:

 • йога,
 • скакалка,
 • гребний тренажер,
 • велотрек,
 • орбитрек

Тобто Xiaomi Mi Band 5 став цікавіший для тих, хто займається щоденним фітнесом, а не тільки бігом і плаванням

тренування xiaomi mi band 5

В окреме меню розробники винесли дихальну гімнастику. Тепер легко, не піднімаючись з-за робочого столу, є можливість виконати прості вправи на нормалізацію дихання.

дихання

Відстеження стресу, тиску і активності

До звичайної функції вимірювання пульсу в розумному браслеті Mi Band 5 додалися такі параметри, як

 • стрес,
 • тиск,
 • індекс активності (PAI)

Останній - це загальна зведена інформація про вашу діяльність, наскільки активний спосіб життя ви ведете на підставі вашого віку, росту, ваги і всіх інших показників біологічних ритмів. У програмі Mi Fit можна виставити той рівень, до якого ви хочете наблизитися.

стрес

пульс

Крім того, на відміну від Xiaomi Mi Band 4, в Smart Band 5 в додаток можна провалитися при натисканні відразу з головного або допоміжних екранів. Також в кожному з розділів вимірювань пульсу, стресу і тиску зберігається детальна статистика на основі останніх отриманих відомостей. Раніше можна було отримати тільки поточний стан вашого здоров'я.

А ось заміряти рівень кисню в крові на смарт годиннику Mi Band 5 як і раніше не можна. Хоча у конкурентів ця фішка є

smart браслет mi band 5

відключення дисплея

в Xiaomi Mi Band 5 додали час відключення дисплея. В Mi Band 4 і раніше екран гаснув через кілька секунд після останнього торкання, тобто майже відразу. Тепер же можна вибрати проміжок часу, після якого він буде відключатися. Дуже зручно, щоб встигнути подивитися входить повідомлення з телефону

відключення дисплея

І ще одна фішка, пов'язана з екраном, це нічний режим відображення, при якому він стає не таким яскравим. Час активації цього налаштування виставляється через додаток. До цього регулювати яскравість підсвічування можна було тільки вручну, що робити постійно 2 рази на день не зручно.

Управління камерою смартфона

Цього ми чекали довго! Нарешті в 5 версії Xiaomi Mi Smart Band стало можливим дистанційно керувати спуском затвора камера телефону, з яким синхронізований фітнес браслет.

підключення xiaomi mi band 5

Хоча в тому ж Honor Band 5, не кажучи вже про Apple Watch, ця функція з'явилася давним-давно, в трекері Mi Band це стало доступно тільки зараз

камера

Жіноче здоров'я

Окремий розділ тепер відповідає за відстеженням жіночого здоров'я, за що дівчата напевно будуть вдячні Xiaomi Mi Band 5

Погода

За допомогою міні і додатку погоди тепер крім температури і хмарності відображається більш детальна інформація:

 • рівень вологості,
 • швидкість вітру,
 • рівень утрафіолетового випромінювання

погода

Годинники

Крім основного циферблата з часом в вашому регіоні, яке береться на підставі геоприв'язки вашого смартфона, з'явилося окреме меню, в якому можна подивитися на поточний час в інших часових поясах по всьому світу

світові годинник

Загальні характеристики Xiaomi Mi Smart Band 5 і 4

Тепер про те, що залишилося незмінним в Mi Band 5 в порівнянні з Xiaomi Smart Band 4.

 • Ступінь захисту від води - як і раніше 5 АТМ. У ньому можна спокійно ходити під дощем, приймати душ і плавати.
 • Повідомлення - так само тільки від деяких додатків. Але це питання вирішується за допомогою альтернативного додатки для телефону, у якому поговоримо окремо.
 • Браслет як і раніше не має GPS модуля, а значить не може відстежувати геолокацію. Також відсутня підтримка роботи з SIM-картою. Але якщо бігати з телефоном в кишені, то дані про місцезнаходження будуть братися з нього, і трек вашого маршруту буде відображатися на карті в додатку

Відмінність китайської від глобальної версії Mi Band 5

Якщо пам'ятаєте, минулого разу у нас була китайська версія браслета Xiaomi Mi Band. Але ніяких проблем це не створило, так як при першому підключенні до телефону він перепрошити на російську мову. На Mi Band 5 ситуація трохи інша. Якщо ви купуєте фітнес трекер на AliExpress для внутрішнього китайського ринку (CN), то російська мова через офіційний додаток для 5 версії доступний не буде. Але його можна буде поставити через іншу програму, але про це розповім іншим разом.

Чи працює NFC на Xiaomi Mi Band 5 чи ні?

Ще один нагальне питання стосується безконтактного модуля NFC. Кожна з версій фітнес браслета (chinese і global) Xiaomi Mi Band 5 існує в двох модифікаціях - з NFC і без NFC. Чим вони відрізняються і яку брати?

Взагалі, NFC в першу чергу призначений для безконтактної оплати в магазині або проходу в громадському транспорті. До додатком Mi Fit прив'язується банківська або транспортна карти, і його можна використовувати без телефону. Однак, працює це все тільки в Китаї. Підтримки міжнародних платіжних систем і російських проїзних немає. Можливо, з'явиться в майбутньому, але ми цього вже чекаємо, починаючи з Mi Band 4, а все ніяк.

Але є і побічні чинники, які можуть вас схилити до вибору на користь розумного браслета Mi Band 5 з NFC.

 1. По-перше, це наявність в даній версії мікрофона, якого немає в інший. Його можна використовувати для виклику голосового асистента і управляти командами своїм смартфоном. Але от невдача, користуватися цим асистентом можна теж тільки в Китаї.
 2. По-друге, на трекері з NFC присутній крім оптичного датчика ще і інфрачервоний (ІК). А це робить вимір пульсу, тиску і стресу більш точним

Якщо остання характеристики для вас істотна, то вибирайте глобальну версію з NFC. Але якщо бути відвертим, то великого приросту в точності датчиків чекати не слід

Відео огляд характеристик і функцій смарт годин Mi Band 5