Як Налаштувати Батьківський Контроль На роутер Netis?

Батьківський контроль на роутерах від різних фірм реалізований по-різному - десь вже є шаблонні профілі з настройками, в які додаються кілька пристроїв, десь потрібно всі параметри вводити вручну окремо для кожного підключився клієнта. Іноді є можливість настройки за розкладом. Батьківський контроль на роутері Netis безпосередньо цим поняттям не позначений, але за своїм призначенням він присутній і знаходиться в розділі «Контроль доступу». При цьому налаштування одні з найбільш гнучких з усіх маршрутизаторів, з якими мені доводилося стикатися.

Контроль доступу на роутері Netis

Тут є два типи фільтрації:

  • За IP адресою
  • За MAC адресою
  • по домену

Першим пунктом йде фільтрація по MAC адресу. Тут все просто - у будь-якого пристрою, що має мережевий модуль (LAN або бездротової), є фізична адреса - MAC. Він ніколи ніде не повторюється, тому в даному блоці ми можемо призначити розклад для виходу в інтернет для кожного окремо взятого клієнта, підключеного до WiFi або по кабелю.

контроль доступу по mac адресою netis

В контролі доступу по IP налаштування більш гнучкі - якщо по MAC можна задати розклад і правила відвідування для всього комп'ютера відразу, то по IP також є можливість вказати вузли, протокол і порт, тобто заборонити доступ не в інтернет в цілому, а тільки на використання конкретного додатка, наприклад Skype, Торрент і т.д.

контроль доступу по ip адресою netis

Фільтрація по домену ж дає можливість заборонити того чи іншого комп'ютера або телефону відвідувати певні сайти в інтернеті.

фільтр доменів netis

В цілому, функціонал батьківського контролю доступу до інтернету на маршрутизаторі Нетіс реалізований дуже повно і дозволяє говорити про те, що його можна ефективно використовувати не тільки вдома, але і при організації бездротової локальної мережі в офісі компанії.