Жорсткі Диски Western Digital - Яку Модель Вибрати?

Напевно кожен з вас, хто зберігає цінну інформацію на комп'ютері, хоч раз замислювався про те, наскільки надійний ваш жорсткий диск, і наскільки велика збереження ваших цінних даних, таких як фотографії, колекцій фільмів або музики, або зовсім важливі дані по роботі.

Жорсткі диски Western Digital

Як відомо, жорсткі диски корпоративного сегмента вважаються більш надійними в порівнянні зі звичайними десктопними моделями, оскільки в організаціях або великих компаніях завжди дуже важлива стабільність і надійність, а навантаження на дискові системи завжди набагато вище, ніж при домашньому використанні, оскільки диски практично завжди працюють в режимі 24х7, в той час як звичайні моделі не призначені для цілодобової роботи, і в середньому сценарій їх використання - це 8 годину 5 днів в тиждень. Тому проектуються і створюються диски корпоративного сегмента з урахуванням підвищених вимог до надійності і зносостійкості.

Сьогодні у мене в огляді якраз два таких диска. Це Western Digital Red (WD Red) і Western Digital SE (WD SE), обидва на 2 Tb.

У багатьох моїх роликах з комп'ютерними збірками ви напевно помічали один з цих дисків. Це WD Red, і як раз з сьогоднішнього відео ви дізнаєтеся, чому я так часто рекомендував цей диск і що в ньому такого особливого. WD SE для нас же новинка, і тому ми з ним ближче познайомимося якраз в цьому ролику.

Отже, обидві моделі оснащені інтерфейсом SATA, пропускною спроможністю 6 Гб / с. Швидкість обертання шпинделя для моделі SE становить 7200 об / хв, модель Red володіє змінною швидкістю обертання, яка варіюється в залежності від навантаження на сам жорсткий диск. Обсяг буфера у обох моделей однаковий і становить 64 Мб. Час напрацювання на відмову для моделі Red складає 1000000 годин, для моделі SE - це 1200000 годин.

Ну а тепер те, що стосується специфіки, області застосування і використовуваних технологій.

Жорсткий диск Western Digital Red

WD Red оптимізований і розроблений спеціально для роботи в складі NAS систем. Якщо хто не знає, що таке NAS, коротко розкажу. Це такі мережеві сховища, в яких встановлено кілька дисків в залежності від кількості інформації, що зберігається, і які дають можливість обміну даними через мережу, наприклад, всередині компанії або всередині домашньої мережі. Так, наприклад, маючи таке сховище, співробітники однієї компанії можуть отримувати доступ до багатотерабайтних інформації, всього лише зайшовши в локальну мережу.

Накопичувачі WD Red спеціально оптимізовані для роботи в невеликих сховищах обсягом до 8 відсіків. Нещодавно анонсували лінійку WD Red Pro, які оптимізовані і налаштовані під роботу в більших системах NAS з кількістю відсіків від 8 до 16. Як я вже говорив, такі диски спроектовані з розрахунком на використання в форматі 24х7.

Також для безвідмовної роботи при підвищених навантаженнях в дисках цієї серії були застосовані додаткові технології, наприклад, такі як контроль усунення помилок.

Десктопні моделі зазвичай не призначені для роботи в RAID-масивах, і при появі битого сектора вони довго намагаються його вважати. Згодом це може призвести до випадання диска з RAID-масиву.

Накопичувачі серії Red вміють усувати помилки набагато швидше. При виявленні пошкодженого сектора вони не зациклюються на ньому, і їм потрібно набагато менше часу для того, щоб відзначити його і назавжди перестати використовувати, надаючи, тим самим, надійну і стабільну роботу системи.

Ще однією особливістю серії WD Red є технологія NASware 3.0, що поліпшує сумісність дисків і, згідно із заявами компанії, вона скорочує ризик втрати даних при аварійному відключенні харчування.

Ще одна цікава технологія - це 3D Active Balance Plus, яка обіцяє підвищити швидкість і надійність шляхом поліпшеної балансування дискових пластин в двох площинах, зменшуючи, таким чином, рівень шуму і вібрації.

Всі ці технології як раз і забезпечують перевагу над звичайними моделями при використанні в NAS-системах і в RAID-масивах.

Плюсом даного диска також можна назвати те, що він сертифікований під більшість відомих на сьогодні NAS-систем.

Жорсткий диск Western Digital SE

Ну, а тепер давайте ближче познайомимося з WD SE. Він відноситься до корпоративної лінійці дисків WD і всередині цієї лінійки є 4 моделі: RE, RE +, SE, і наймолодша AE.

WD SE покликана зробити корпоративний клас більш доступним, при цьому, природно, пожертвувавши деякими характеристиками в порівнянні з більш дорогими RE і RE +, які розраховані на значно більш високі навантаження і більш екстремальні умови використання.

Область застосування дисків цієї серії - це центри обробки даних, або, скорочено, ЦОД, хмарні сховища, сервери початкового рівня і системи резервного копіювання. Заявлена ​​робоче навантаження становить 180 Tb в рік, в той час як, наприклад, у старшої моделі, RE +, це 550 Tb в рік.

В рамках лінійки SE доступні накопичувачі об'ємом від 1 до 6 Tb. Диски цієї серії також розраховані на цілодобову роботу 24х7, і також можуть використовуватися для NAS-систем, оскільки оснащені такими ж технологіями, як і в WD Red.

Наприклад, технологія TLER, яка дозволяє максимально швидко справлятися з помилками, тим самим, зберігаючи надійність. Але при цьому диски серії SE володіють вищою швидкістю, ніж Red, а також використовують ряд технологій, властивих серверним рішенням, наприклад, такі як RAFF і StableTrac, які покликані усувати сторонні вібрації за рахунок вбудованих датчиків і електроніки, і за рахунок закріплення електродвигуна з обох кінців, підвищуючи, рем самим, надійність.

Також тут використовується динамічне управління висотою польоту головок, щоб вони не пошкодилися під час читання або запису від непередбаченої струсу диска, наприклад.

Ще однією цікавою особливістю є технологія парковки голівок No Touch, згідно з якою зчитувальні головки ні за яких обставин не будуть стикатися з поверхнею диска.

У моделі SE також можна виділити двухпріводную систему позиціонування головок і наявність двох вбудованих процесорів для збільшення швидкодії і прискорення доступу до даних.

Але найсумніше полягає в тому, що як би красиво все це не звучало в теорії, на практиці ж перевірити ефективність і якість роботи цих технологій дуже проблематично. Також на тестах практично неможливо відобразити рівень надійності диска, тому більш-менш оцінити цей показник можна тільки по терміну гарантії, яку дає виробник. Для WD Red - це 3 роки, для WD лінійки Enterprise - це 5 років гарантії на всі моделі, за винятком наймолодшої, AE серії, на неї дають 3 роки.

Незважаючи на те, що WD Red і WD SE - це жорсткі диски, націлені на корпоративні сегменти, я думаю, використання їх в домашньому комп'ютері для досягнення ще більшої надійності теж в якійсь мірі виправдано. І в моєму випадку виробляти тестування дисків я буду саме на домашньому комп'ютері.

бенчмарки

Для початку давайте перейдемо до тестування продуктивності в програмі CrystalDiskMark. Дуже дивно, але чомусь саме в цьому тесті швидкість запису тут виявилася швидше, ніж швидкість читання, навіть, незважаючи на те, що було встановлено цілих три прогону і повтору тесту.

Отже, модель WD Red показала нам 120 Мб / с на читання і 136 Мб / с на запис.

Модель SE числиться як швидкісна в лінійці Enterprise жорстких дисків SE, і тому досить очікувано вона видає досить високі результати: 165 Мб / с на читання і 162 Мб / с на запис.

Ну, і для наочності та повноти картини приведу показники мого старенького жорсткого диска WD Blue. Диск практично повністю заповнений, тому показання злегка занижені, але в новому стані показання швидкості знаходяться десь приблизно на рівні WD Red.

нагреваемость

Тепер пару слів про температурах. Найхолоднішим тут, знову ж таки, очікувано, виявився WD Red, оскільки він використовує технологію, яка знижує обороти в режимі простою. WD Red набрав 29 ° C при кімнатній температурі, а ті ж WD Blue і WD SE прогрівалися до 33 ° C. Це при тому, що вони обдувається великим 230мм вентилятором.

Жорсткі диски підвищеної надійності корпоративного сегмента останнім часом отримали великий поштовх вперед, як по зростанню максимального обсягу, так і в плані технологій.

У нас на огляді сьогодні було 2 таких диска - це WD Red, націлений і оптимізований для невеликих NAS-систем і для роботи в складі RAID-масивів, а також WD SE для центрів обробки даних і для серверів початкового рівня. Останній відрізняється розширеним набором технологій по забезпеченню надійності і стабільності, більш високою швидкістю, зносостійкість і, відповідно, більшою ціною. На момент написання огляду різниця між моделями становила в середньому 1000 рублів.

З переваг WD Red можна відзначити дуже низький рівень шуму, енергоспоживання і нагрівання, сертифікацію під більшість відомих NAS-систем, порівняно невисоку вартість.

З переваг WD SE можна відзначити високу швидкість роботи, значний набір технологій, які, хочеться сподіватися, дійсно, відчутно збільшать термін служби диска.

Тут, я думаю, потрібно відзначити, що весь потенціал і всі технології цих моделей зможуть повністю розкритися тільки при використанні в пристроях корпоративного рівня.

З огляду на специфіку застосування, на мій погляд, недоліків у моделей практично немає. Сюди можна було б віднести не найвищу швидкість роботи у WD Red, але диск створений спеціально для NAS-систем, а там часто використовується стомегабітний або, максимум, гігабітний канал, тому швидкості WD Red там з головою вистачить. У недоліки WD SE можна було б записати злегка більший рівень шуму при роботі в порівнянні з тим же WD Blue, наприклад, але, в принципі, на те він і корпоративний жорсткий диск, щоб видавати максимум продуктивності і максимум стабільності, не звертаючи уваги на такі характеристики, як шум і рівень нагріву.

Що ж, друзі, на цьому у мене сьогодні все. Сподіваюся, сьогоднішній огляд для вас був цікавим і корисним.