Mesh Мережа Своїми Руками - Як Налаштувати WiFi Систему Tenda Nova з роутера MW3, MW5 і MW6 - Підключення та Роздача Інтернету

У нас на огляді вже було відразу кілька комплектів обладнання mesh систем від компанії Тенда. Тому виникла ідея написати одну універсальну для всіх інструкцію з підключення до Tenda Nova по wifi і налаштування інтернету. Якщо хочете створити mesh мережу своїми руками, то читайте статтю до кінця.

Підключення mesh-системи Tenda Nova

Для того, щоб налаштувати набір mesh роутерів Tenda Nova, необхідно спочатку підключити їх до Інтернету. Перш за все, це можна зробити безпосередньо, вставивши кабель провайдера в порт WAN. Заводська прошивка відразу підтримує всі існуючі типи з'єднань, крім мобільних через відсутність USB роз'єму для модема.

tenda mesh wifi

Інший спосіб - підключити Патчкорд до LAN роз'єму іншого роутера - тоді всі параметри інтернет-з'єднання будуть автоматично отримані від нього.

підключення tenda nova

Для подальшої зміни необхідно завантажити на будь-який смартфон додаток Tenda WiFi, яке є як в Google Market, так і в App Store. Також завантажити його можна через сканування QR коду на упаковці. Нажаль, веб-інтерфейсу немає, хоча сьогодні вже ним користується все менше і менше.

tenda wifi mw3

Далі включаємо Тенді в розетку і шукаємо на своєму телефоні серед доступних підключень мережу NOVA_XXX - пароль для конекту вказано на корпусі пристрою.

tenda nova mw3

Після підключення відкриваємо програму Тенда Вай-Фай і тиснемо на кнопку «Налаштування»

настрої? ки tenda mesh

Далі вибираємо свій тип з'єднання з інтернетом, який вказаний в договорі на надання послуг. Якщо ви підключали через маршрутизатор, як я, то залишаємо DHCP.

підключення до інтернету tenda mw3

Програма нам повідомляє, що додаткових налаштувань для конекту до інтернету вводити не потрібно. Якщо ж у вас PPTP, L2TP, PPPoE або Статичний IP, то відкриється відповідно форма для введення необхідних даних.

tenda mesh mw3 dhcp

Після чого необхідно змінити налаштування WiFi мережі, а саме поставити нове ім'я (SSID) і пароль. Зверніть увагу, що і те, і інше призначається один раз, хоча по факту Tenda Mesh працює одночасно і на 2.4, і на 5 ГГц. Тобто телефон або інше підключається пристрій буде всунути тільки одну мережу, а підключитися зможе в будь-якому діапазоні в залежності від своїх технічних здібностей.

настрої? ки wifi tenda mesh

І підтверджуємо настройки

підтвердження налаштувань tenda mesh mw3

Далі прокрутити кілька сторінок з інструкціями з підключення інших елементів Mesh AC системи Tenda Nova MW3

інструкція tenda mesh mw3

Після чого нам запропонують авторизуватися в системі, використовуючи обліковий запис однієї з популярних соцмереж, для того, щоб мати можливість керувати своєю mesh сіткою через інтернет через хмарний сервіс.

вхід в tenda nova через інтернет

Рекомендую використовувати цю функцію для доступу до Mesh системі з будь-якої точки світу, де є інтернет, що дозволить управляти локальною мережею через Tenda Nova так, ніби ви знаходитесь вдома.

помилка входу tenda nova

В цьому випадку дуже до речі буде хмарна технологія управління.

хмарне управління tenda

Нарешті, потрапляємо в головне вікно управління. Тут відображаються активні точки доступу, кількість підключених користувачів і поточна швидкість інтернету.

tenda nova mw3 админка

В даний момент до wifi приєднався тільки мій смартфон, з якого виконується конфігурація системи.

підключений смартфон до tenda nova

Налаштування mesh роутерів Tenda Nova

Якщо ж перейти у вкладку меню «Налаштування», то отримуємо доступ до детальних параметрам мережі:

функції tenda nova mw3

 • Гостьова мережу - окреме wifi з'єднання без можливості перегляду локальних ресурсів - расшаренних папок, принтерів, медіа-серверів і т.д. Зручно, що відразу з програми можна поділитися SSID і паролем з друзями і колегами.гостьова мережа
 • Батьківський контроль - тут є можливість створити окремі групи пристроїв з різним рівнем доступу в інтернет Батьківський? контрольконтроль доступу Тенда нова
 • QoS - при включенні даного режиму пріоритет трафіку буде віддавати ігор і перегляду веб-сторінок QOS tenda
 • Швидкий роумінг - це автоматичний вибір блоку (сателіта) з кращою якістю сигналу без необхідності повторного підключення. бистриі? роумінг
 • Інтелектуальний помічник - примусове підключення смартфона до 2.4 ГГц для виявлення пристроїв, що не підтримують сучасні стандарти зв'язку, таких як принтерів, камер, датчиків розумного будинку і т.д. інтеллектуальниі? помічник
 • перенаправлення портів перенаправлення портів tenda
 • UPnP - автоматическо відкриття портів для програм, які сумісні з даним протоколом, наприклад, онлайн ігор
 • Налаштування DHCP сервера
 • DNS-сервера
 • оновлення прошивки
 • Розклад техобслуговування - дні і час, в яке буде проводитися перезапуск системи. розклад
 • Авторизація облікового запису - додавання нового користувача в додаток з правами модератора авторизація tenda nova

Як бачите, не дивлячись на те, що управління здійснюється тільки через мобільний додаток зі смартфона, функцонал тут цілком собі дорослий і ніяк не обмежений.

Відео з налаштування mesh системи Тенда Нова

FAQ

Питання експерту Чи можна налаштувати Tenda Nova з комп'ютера? ОлександрНі, тільки через мобільний додаток Скільки пристроїв можна підключити до Tenda Nova одночасно? ОлександрВ теорії до 100. Але на практиці стабільно працюватиме до 30 клієнтів одночасно може mesh система Tenda Nova працювати як wifi повторювач від іншого роутера? ОлександрНі, тільки в якості основної мережі. А до неї вже можна підключити інші пристрої в режимі репитера Чи може Тенда Нова автоматично встановити зв'язок з mesh системами інших брендів? ОлександрНі, підтримуються тільки додаткові модулі з серії Nova Чи можливо поміняти SSID на одній окремій точці? ОлександрНі, ім'я мережі задається для всієї системи одночасно Який з трьох модулів є основним?ОлександрНіякої, всі вони рівнозначні. Виробляти настройку можна, підключивши будь-який з них до інтернету можна використовувати один компонент системи окремо від інших? ОлександрТак. Потрібно спочатку видалити в мобільному додатку одну з точок доступу. Після чого підключити її до інтернету і налаштувати з телефону як окремий роутер Скільки користувачів може модерувати mesh систему? ОлександрЛокально без прив'язки до аккаунту Tenda - хоч греблю гати. Якщо ж прив'язати Tenda Nova до зареєстрованому користувачу для віддаленого управління, то після цього модерувати систему зможе тільки ця людина є можливість поміняти вручну тип шифрування або канал WiFi? ОлександрНі, для стабільної роботи цих значень жорстко зафіксовані в прошивці