Огляд Mesh систеиой WiFi роутер Tenda Nova MW5 x3 Pack

Tenda Nova MW5 x3 є продовженням лінійки mesh систем роутерів даного виробника. Ми вже бачили з вами в справі і залишали відгук на MW3 і MW6. Набір, який представлений в даному огляді, займає проміжну ланку між ними. Це відбивається перш за все в площі покриття приміщення бездротовою мережею WiFi. Однак у MW5 також є і свої особливості, завдяки яким можливо потенційний покупець віддасть перевагу саме її, а не інші моделі.

Технічні характеристики Tenda Nova MW5-3

 • Швидкість Wi-Fi - 300 Мбіт / с + до 900 Мбіт / с (AC1200)
 • Площа - до 300 кв. м
 • Максимальна кількість блоків - 6
 • Максимальна кількість підключених пристроїв - 60
 • Віддалене управління через інтернет
 • Технології - MU-MIMO, Beamforming, MRC, безшовний роумінг

Офіційна сторінка моделі на сайті розробника

Огляд mesh роутерів Tenda Nova MW5-3

Упакований набір в картонну коробку з красивою чорно-помаранчевої супер-обкладинкою.

огляд tenda nova mw5-3

Крім перерахування головних особливостей mesh системи, на ній зображена зручна порівняльна таблиця між Nova MW5-3 і двома іншими моделями Tenda. З неї можна відразу скласти уявлення, наскільки велика відстань покриється тим чи іншим комплектом. А також, наскільки сильно можна буде в подальшому розширити зону прийому сигналу WiFi.

відгук tenda nova mw5 3 pack

Наш комплект дозволить створити мережу в межах 300 кв. метрів в зоні прямої видимості. Працювати вона буде одночасно в двох діапазонах 2.4 і 5 ГГц за стандартом WiFi AC1200. При цьому до якої саме частоті слід приєднати в даний момент конкретний пристрій mesh система визначатиме автоматично для найкращого прийому.

mesh tenda nova mw5

Ну і зрозуміло, мережа wifi буде безшовної, тобто при перепідключенні від одного адаптера до іншого зв'язок обриватися не буде, і взагалі весь процес буде абсолютно непомітним на смартфоні, ноутбуці або планшеті, яким в даний момент ви користуєтеся.

зона mesh мережі tenda nova

Всередині знаходимо стандартний комплект з трьох WiFi модулів, блоків живлення до них, одного кабелю Ethernet і інструкції по швидкому настроюванню.

комплектація tenda nova mw5

До речі, керівництво російською мовою і дуже докладний. Так що навіть у новачка не повинно виникнути проблем з її налаштуванням.

tenda nova mw5 інструкція

Вже при першому погляді на самі роутери стає зрозуміло, чому Tenda Nova MW5 відрізняється від інших. Якщо в двох інших моделях всі модулі системи виглядають однаково і взаємозамінні, то тут яскраво виражений основний блок, до якого підключається кабель від інтернет-провайдера або основного маршрутизатора в локальній мережі. Два інших є додатковими і по суті являють собою повторювачі вай-фай сигналу.

mesh роутери tenda nova mw5

Їх конструктивна особливість така, що вони безпосередньо підключаються в електророзетку, а не через провід, як основний блок. І в цьому полягає перевага даної моделі перед іншими, оскільки набір Tenda Nova MW5-3 більш універсальний. Адже ці адаптери можна без проблем вставити в будь-яку розетку в будинку. Наприклад, в коридорі або на кухні поруч з блоком вимикачів освітлення. І при цьому не потрібно думати, куди поставити сам пристрій і як заховати дроти від блоку живлення.

настройка tenda nova mw5

На корпусі кожного з блоків mesh системи є кнопки скидання, а також 100-мегабітні LAN порти на той випадок, якщо ви захочете підключити до них будь-якої гаджет за допомогою мережевого шнура.

роутер tenda nova mw5

На головній точці доступу також присутній ще один роз'єм WAN для кабелю від провайдера, або патч-корду, яким її необхідно приєднати до основного роутера. Але він вже гігабітний, тобто обмежень по швидкості інтернету за сьогоднішніми мірками майже немає.

підключення tenda nova mw5

З технічних переваг також слід відзначити підтримку нового алгоритму оптимізації радіо-частотного каналу Maximal Radio Combing (MRC). Полягає він в автоматичному розпізнаванні перешкод на шляху WiFi сигналу і посилення його в даному напрямку, що сприяє додатковому розширенню зони покриття.

mrc технологія

Плюс до цього потужність сигналу в напрямку підключених пристроїв збільшується завдяки використовуваної технології Beamforming. Все це робить прийом wifi оптимальним саме в тій точці приміщення, де знаходиться безпосередньо користувач зі своїм девайсом.

Кількість пристроїв Скільки максимально пристроїв можна підключити до даної системи mesh роутерів? Tenda Nova MW5-3 підтримує одночасну роботу з 60 клієнтами. Забезпечення їх всіх однаково високою швидкістю з'єднання здійснюється за рахунок технології MU-MIMO.

Підключення і настройка mesh-роутерів системи Tenda Nova MW5-3

Виявлення та підключення всіх модулів комплекту Tenda Nova MW5-3 відбувається в автоматичному режимі. Однак на випадок будь-яких помилок на кожному з них присутній також інформація для конекту вручну. Вона є і в текстовому форматі, і у вигляді QR коду, на який можна навести смартфон з додатком і автоматично додати його в загальну систему.

tenda nova mw5-3

На основному модулі також ми знайдемо інформацію для першого підключення та налаштування mesh систему Tenda Nova MW5 (x3). Це SSID мережі та пароль для авторизації по WiFi.

інформація tenda nova mw5

Для настройки використовується мобільний додаток «Tenda», яке є для установки на будь-яку операційну систему - iOS (iPhone) або Android. Її необхідно завантажити на свій смартфон. Подальші кроки докладно описані в нашій інструкції, яка універсальна для будь-якої моделі mesh-систем із серії Nova.

До речі, після конфігурації мережі керувати нею можна зі свого телефону віддалено через інтернет.

Відгук про швидкість інтернету через Тенда Нова MW5

Щоб протестувати швидкість інтернету, одержуваного при підключенні через mesh систему Tenda Nova MW5-3, ми вирішили зробити два типу вимірів. Насамперед встановили тільки один основний wifi передавач в точці №1, який безпосередньо з'єднали з кабелем від провайдера. І подивилися швидкість скачування і вивантаження через iPhone 7 поруч з роутером, а також в двох сусідніх кімнатах стандартної квартири.

схема квартири

Зазначу, що швидкість інтернету від провайдера в нашому приміщенні обмежена 100 Мбіт / с, тому зазначені результати актуальні тільки для даного конкретного випадку.

Як бачимо з скріншотів нижче, швидкість прогнозовано падає на віддалі від модуля, проходячи перешкоду в дві стіни.

 1. mw5-1-1
 2. mw5-1-2
 3. mw5-1-3

Після цього підключили інші дві точки доступу і затестіть швидкість в кімнатах №№ 2 і 3, щоб порівняти з попередніми показниками.

 1. mw5-1-1
 2. mw5-3-2
 3. mw5-3-3

В результаті, ми вирівняли якість прийому і швидкість інтернету в усій квартирі, наблизивши їх до максимальних показників, які доступні в безпосередній близькості від головного джерела wifi.

При цьому те, на якій саме частоті в даний момент на телефон подається бездротової сигнал, відомо не було. У кожному разі адаптери автоматично на основі своїх розумних алгоритмів визначали, до якого саме діапазону (2.4 або 5 GHz) оптимально подконнектіться.

Плюси і мінуси Підтримка 5 ГГц Можливість підключення додаткових точок Віддалене управління через додаток Сучасні wifi технології Висока ціна Відсутність веб-інтерфейсу Спірний форм-фактор

Tenda Nova MW5 - відео