Швидкий Роумінг WiFi - Fast Roaming на Mesh Системі - TP-Link Deco і Tenda Nova

Поняття «Швидкий роумінг WiFi» тісно пов'язане з безшовним роумінгом, який ми вже розбирали в одній з минулих статей. Нагадаю, що ідея технології полягає в автоматичному перемиканні смартфона або ноутбука від однієї бездротової точки доступу або роутера до іншої без втрати з'єднання. По суті, швидкий роумінг (fast roaming) це і є безшовний роумінг, який чомусь саме так позначається в налаштуваннях mesh систем TP-Link Deco, Ubiquiti Unifi або Tenda Nova.

Чому не працює швидкий роумінг на mesh роутере?

Однак, якщо зайти в панель управління будь-який з mesh систем через мобільний додаток, то ми виявимо, що за замовчуванням швидкий роумінг вимкнений. Тобто по суті, після первинного підключення системи до інтернету і настройки роздачі wifi сигналу та сама «фішка», через яку і має сенс встановлювати mesh сітку, не працює.

У підсумку ви купуєте досить дорогу систему з кількох модулів, а працюють вони точно так само, як якщо б ви підключили до одного роутеру кілька wifi репитеров.

Тобто переплачуєте за комфорт, але не отримуєте всієї віддачі від тих можливостей, які закладені в технології mesh. Це пов'язано з тим, що виробники в базових конфігураціях намагаються охопити підтримкою підключення до бездротової мережі якомога більшу кількість пристроїв. У тому числі і старих, які не працюють з новими протоколами, властивими саме швидкому роумінгу.

Протоколи швидкого роумінгу WiFi - Fast Roaming

Для коректної роботи mesh системи, включаючи швидкий роумінг, використовуються наступні недавно розроблені спеціальні протоколи wifi.

802.11r

Протокол 802.11r служить для зберігання інформації про ключі шифрування при підключенні до wifi. При переміщенні пристрою від однієї точки до іншої немає необхідності повторно підключатися до мережі, а значить витрачати час і втрачати поточне з'єднання. Як ми знаємо, всі модулі з однієї лінійки, будь то Tenda Nova, TP-Link Deco, Zyxel Multy або Keenetic, підключаються один до одного автоматично. А значить використовують одні і ті ж правила для захищеної передачі даних між собою.

802.11v

Протокол 802.11v відповідає за автоматичне перемикання пристрою з одного діапазону wifi на інший залежно від того, який в даний момент для нього оптимальний для стабільного з'єднання і підтримки високої швидкості інтернету. Наприклад, сигнал на 5 ГГц поширюється не на таке далеке відстань, як 2.4. Якщо його вже не вистачає в сусідньому від роутера приміщенні, то mesh система автоматично перемкне ваш девайс на мережу 2.4 ГГц.

802.11k

Протокол 802.11k допомагає в пошуку сусідніх точок доступу в зоні нестабільного прийому wifi сигналу. Інформацію про всі модулях mesh системи надходить на гаджет в момент підключення до бездротової мережі. Знаючи це, в разі нестабільності зв'язку смартфон або ноутбук будуть автоматично намагатися знайти ближчий до них маршрутизатор з хорошим сигналом.

Підтримка протоколів 802.11k, 802.11v і 802.11r вашими пристроями необхідна для максимально комфортної роботи всередині бездротової мережі, створеної за допомогою mesh системи. Який з них в який саме момент буде задіяний вирішує сам телефон або ноутбук під час взаємодії всередині wifi мережі.

У разі відсутності підтримки хоча б одного з них з підключенням пристроїв до mesh сітці можуть виникнути проблеми, аж до неможливості роботи з бездротовим підключенням.

Як активувати швидкий wifi роумінг на mesh системі TP-Link Deco?

В докладної інструкція про настройку mesh системи TP-Link Deco я побіжно згадував про швидкий роумінг WiFi. У ній, до речі, ви зможете дізнатися, як її підключити до інтернету або іншому основному маршрутизатора.

точка доступу tp link deco m4

Функція «Швидкий роумінг» знаходиться в розділі налаштувань «Додатково», пункт меню «Швидкий роумінг»

меню панелі налаштувань tp link decoдодаткові налаштування

Досить пересунути повзунок в активне положення, після чого безшовний Fast Roaming буде включений.

Fast Roaming WiFi в mesh мережі Tenda Nova

На mesh системі Tenda Nova функція fast roaming точно так же відключена.

настрої? ка tenda nova mw5

Знаходиться функція швидкого роумінгу в розділі «Налаштування» основного меню

tenda nova mw3 админкабистриі?  роумінг

Для включення активуємо віртуальний тумблер