Як Підключити Флешку до роутера Tenda - Загальний Доступ до Файлам через FTP або Samba Сервер

Якщо бачите USB порт на роутері - значить до нього можна підключити зовнішній флеш накопичувач або жорсткий диск. Це правило працює в тому числі і з маршрутизаторами Tenda. У багатьох моделей цієї фірми є USB порт - AC9, AC10U, AC15, AC18 і інші. У цій статті поговоримо про те, як підключити флешку до роутера Тенда і відкрити загальний доступ до розміщених на ній файлів. Як для комп'ютерів всередині локальної мережі по WiFi, так і надати віддалений доступ через інтернет.

Підключення флешки або зовнішнього жорсткого диска до USB порту роутера Tenda

Для того, щоб організувати в своїй локальній мережі файловий сервер через маршрутизатор Tenda, необхідно підключити флеш-карту або жорсткий диск до USB порту. Як заявляє виробник, Tenda AC10U, на прикладі якого я пишу цю інструкцію, підтримує накопичувачі об'ємом до 2 Тб.

tenda ac10u

Далі в браузері авторізуемся під обліковим записом адміністратора за адресою 191.168.0.1 і бачимо на головній сторінці, що до порту USB підключено пристрій.

статус підключення

Якщо клікнути по ньому, то відкриється вікно, в якому можна виконати безпечне вилучення диска. Також відображається вільний і заповнене місце на накопичувачі.

usb додаток

Тут же якщо натиснути на кнопку «Центр USB-додатків», потрапимо в настройки.

Загальний доступ до файлів на флешці через маршрутизатор Tenda

Зайти в розділ управління USB диском можна також з меню - «USB додаток». І далі натиснути на іконку «Загальний доступ до файлів»

загальний доступ до файлу

Потрапляємо в детальні настройки. Роздавати файли по мережі можна двома способами - через FTP сервер або Samba. Функції DLNA в поточній прошивці поки не передбачено.

FTP-сервер на роутері Tenda

Для настройки FTP потрібно вказати тип кодування і порт, по якому буде доступний сервер. За великим рахунком, тут нічого міняти не потрібно, так як за замовчуванням виставлені оптимальні стандартні значення.

 • Кодування - UTF-8
 • Порт - 21

ftp сервер tenda

Також є окремий перемикач для того, щоб відкрити доступ до файлів з інтернету. Але для цього необхідними умовами є наявність білого зовнішнього IP або використання технології DDNS.

Для підключення до FTP-сервера досить просто ввести в адресний рядок браузера адресу - ftp://192.158.0.1:21. Відкриється вікно для введення логіна і пароля. За замовчуванням в їх якості використовується пара «admin-admin».

вхід по ftp

Але таким способом ми зможемо тільки відтворити файли. Щоб туди їх завантажити, потрібно завантажити окремий додаток. Наприклад Filezilla.

filezilla

Більш докладно про те, як в нього зайти, я писав в спеціальній статті про доступ до FTP-сервера зі смартфона або ноутбука / ПК.

Samba сервер на маршрутизаторі Тенда

Відмінність Samba в тому, що можна працювати вбудованими засобами операційної системи через звичайний провідник. Або навіть зробити цей диск мережевим. Тут налаштовувати взагалі нічого не потрібно - адреси для доступу до USB флешці будуть вказані окремо для різних операційних систем:

 • Windows - \\ 192.168.0.1
 • MacOS - smb: //192.168.0.1
 • samba сервер

  Оскільки у мене MacBook, вводжу в браузері другий адресу і потім вказую дані для авторизації.

  вхід в samba

  Відкриється вікно провідника з усіма папками і файлами на диску.

  файли на роутері tenda

  Ролі доступу до файлів на сервері

  Останній блок налаштувань доступу до файлів на USB накопичувачі відповідає за рівні. Спочатку є обліковий запис «Адміністратор». Тут-то якраз і змінюється до нього пароль. У неї є дозвіл як на читання, так і на запис нових документів. Але ми можемо створити ще кілька користувачів і дати їм обмежені права - тільки на читання.

  права доступу до файлів

  Для застосування змін в настройках тиснемо на кнопку «Зберегти»

  зберегти настройки доступу

  Управління USB через додаток Tenda WiFi

  Керувати налаштуваннями USB накопичувача можна також і з мобільного телефону через додаток Tenda WiFi. Для цього підключаємося до мережі роутера і заходимо в цей додаток, використовуючи пароль адміністратора. І всередині нього перемикається на вкладку «Сховище» (або «Storage» в англійській версії.

  сховище usb

  І побачимо список знаходяться на ній папок і файлів.

  список документів

  Їх можна прямо звідси відтворити на своєму смартфоні. Якщо ж тапнуть за назвою флешки, то відкриється інформація про залишився обсязі місця на диску і кнопка для його безпечного вилучення

  місце на флешці