WiFi Роутер Edimax EW-7208APC - Огляд та Відгук

Виробник мережевого устаткування Edimax з Тайваню поки не так у нас популярний, як інші, але тим не менше вони випускають повний спектр пристроїв для домашнього та офісного використання і по співвідношенню ціни і якості може сміливо конкурувати з аналогами від інших компаній, представлених на нашому ринку.

Ну а почнемо знайомство з Edimax з одним з найбільш просунутих в лінійці wifi роутерів, моделлю Edimax EW-7208APC, яка підтримує роботу в найсучаснішому стандарті АС. Хто не в курсі, це новітній стандарт бездротового зв'язку, який дозволяє забезпечити теоретичну швидкість в 3 рази вище, ніж стандарт N попереднього покоління.

edimax

Даний роутер нам на тест надав інтернет-магазин мережевого обладнання WMD.ru, за що скажемо їм велике спасибі!

Комплектація і зовнішній вигляд роутера Edimax EW-7208APC

Комплектація стандартна - у важкій картонній коробці ви знайдете:

 • роутер
 • кабель Ethernet
 • Адаптер живлення
 • 3 антени
 • Інструкція англійською мовою
 • CD з мануалом в PDF - теж на інгліш

На компакт-диску більше нічого немає - ні драйверів, ні фірмового додаток, як ми це бачили у інших виробників. Чи не багато, але за великим рахунком, крім самого роутера, нічого і не потрібно - сконнектіться з ним можна стандартними засобами операційної системи.

EW-7208APC комплектація

На роутере є наступні роз'єми і елементи управління:

 • 4 порту LAN (10 / 100M)
 • 1 порт інтернету (10 / 100M)
 • кнопка WPS / Reset
 • кнопка включення-виключення WiFi

edimax порти

Технічні характеристики Edimax EW-7208APC

За технічними характеристиками Edimax змагається з топовими роутерами інших виробників. По-перше, це здатність працювати одночасно в 2 частотних діапазонах - 2.4 GHz (N) і 5 GHz (AC). Якщо теоретична швидкість першого нікого не здивує - до 300 мб / сек, то на 5 гігагерцах за заявою виробника він може видати до 433!

 • Потужність передавача (через 3 зовнішні антени) - 18 dBM
 • ОЗУ - 64 МБ
 • ПЗУ - 4 МБ

edimax ew ac

При цьому два цих діапазону можуть використовуватися одночасно, наприклад, більш повільний для серфінгу по інтернету, а більш швидкий - для перегляду онлайн потокового відео. Можна один діапазон відключити і використовувати тільки другий. Для забезпечення стабільного прийому до роутера підключаються 3 антени - 2 на 2.4 ГГц, і одна на 5.

edimax антени

Також EW-7208APC має 5 різних режимів роботи, що стало вже стандартом для подібних пристроїв -

 • маршрутизатор,
 • точка доступу,
 • повторювач,
 • міст
 • і WISP

edimax 5 режимів в 1

З фірмових особливостей відзначимо два розумних помічника, які стануть у пригоді тим, хто тримає подібний пристрій в руках вперше. Це майстер iQ установки підключення у інтернету і налаштування WiFi, а також iQoS технологія, яка в зрозумілі вигляді дозволить налаштувати пріоритет інтернет-трафіку для тих чи інших додатків, які звертаються до інформацію з глобальної мережі. І те, і інше ми докладно показали в відео.

edimax iqos

Ще одна можливість роутера Edimax - створити до 8 SSID, або, по-російськи кажучи, до восьми окремих незв'язаних між собою локальних мереж. Це дуже зручно, коли у великому офісі необхідно відокремити одне від одного кілька різних відділів.

edimax 8 SSID

Також є функція створення гостьової мережі без доступу до внутрішніх ресурсів локальної мережі.

Вхід в панель налаштувань роутера Edimax відбуватися за фірмовим адресою //edimax.setup.

Нажаль, мені не вдалося знайти в інтернеті симулятора для роутера Edimax, за допомогою якого кожен бажаючий міг би подивитися вживу на панель адміністратора. Тим корисніше буде наша окрема інструкція, яка також вже викладена за посиланням вище.

Швидкість інтернету Edimax EW-7208APC

Зрозуміло, ми не зупинилися на простому ознайомленні з можливостями даного роутера, а й провели кілька тестів, щоб зрозуміти, наскільки теоретичні характеристики відповідають практиці. Спочатку перевіримо просто зараз приєднані до інтернету по WiFi через даний роутер.

 1. ПК підключений до роутера Edimax по кабелю Ethernet Edimax WAN
 2. На частоті 2.4 GHz роутер Edimax 24
 3. На частоті 5 GHz Edimax 5 ГГц

Головний висновок, який ми вже можемо зробити - швидкість інтернету по WiFi не втрачається в порівнянні з підключенням по кабелю, що вже «+». Але оскільки в цьому тесті багато умовностей, що залежать від провайдера, зробимо ще кілька більш об'єктивних.

Для того, щоб забезпечити максимальну швидкість, потрібно щоб всі інші пристрої локальної мережі також могли працювати за стандартом WiFi «АС» - адаптери, репітери і т.д.

Тому помічниками сьогоднішніх тестів будуть WiFi адаптер Edimax EW-7822UAC і TP-LINK Archer T4U, які повністю відповідають останнім стандартам WiFi. Для виміру швидкості по кабелю використовувалася мережева карта ASUS NX1101 з підтримкою роботи на швидкості до 1 Гбіт / сек - на жаль, на роутері порти в 100 Мб будуть обмежувачами швидкості.

Швидкість WiFi мережі Edimax EW-7208APC

Для вимірів швидкості між двома комп'ютерами всередині однієї мережі ми використовували програму AIDA32 Network Benchmark, встановлену на комп'ютері і ноутбуці.

 1. Комп'ютер по кабелю, ноутбук по WiFi на частоті 2.4 ГГц Edimax LAN 2.4
 2. Комп'ютер по кабелю, ноутбук по WiFi на частоті 5 ГГц Edimax LAN 5
 3. Обидва ПК по WiFi на частоті 2.4 ГГц Edimax wifi 2.4
 4. Обидва ПК по WiFi на частоті 5 ГГц Edimax wifi 5

З цих показників ми можемо зробити висновок, що використання діапазону 5 гігагерц повністю себе виправдовує в умовах, коли навколо багато пересічних бездротових мереж на 2.4 ГГц. Швидкість вельми стабільна і при цьому мало поступається режиму, коли один з комп'ютерів підключений по кабелю.

В цілому ж роутер відмінно поєднує в собі невисоку для подібного роду пристроїв ціну і значний обсяг функціоналу. До речі, у нього є брат-близнюк BR-6208AC, який більше заточений під індивідуальне використання і коштує ще дешевше. Тому можна сміливо його рекомендувати як для домашнього використання, так і в якості головного пристрою в мережі невеликого офісу.

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 7 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 7 Якість виконання 6 Ціна 8 Набір функцій 8 Зручність настройки 10 Стабільність 7 Разом 7.8 * на думку редакції WiFiKA.RU