TP-Link Archer MR200 v4 (AC750) - Огляд WiFi Роутера з SIM-картою 4G-LTE Для Інтернету

Давно хотів зробити огляд на wifi роутер з SIM-картою, але до сих пір не було змоги. І ось мені в руки потрапила одна цікава модель, маршрутизатор-модем TP-Link Archer MR200 v4 з підтримкою СІМ-карт 4G від будь-яких стільникових операторів зв'язку - МТС, Білайн, Теле2, Мегафон і інших. Один з відмінних варіантів для того, щоб провести інтернет на дачу, що сьогодні особливо актуально. У чому особливість даного пристрою і які можуть бути сценарії його використання? Про все це в даному відкликання про wifi роутера (LTE модемі) Archer MR200 від ТП-лінк.

Переваги вай-фай роутера з SIM-картою

Основним призначенням TP-Link Archer MR200 є роздача по бездротовій мережі мобільного інтернету. При цьому модель також має допоміжний режим отримання інтернету від провайдера по кабелю через порт WAN. Не випадково модель називається як wifi роутером, так і модемом, оскільки тут дві ці функції суміщені. В результаті чого TP-Link Archer MR200 можна використовувати як на дачі, де немає проводового інтернету, так і вдома в квартирі.

4g wifi роутер TP-Link Archer MR200

Переваг використання wifi роутера з підтримкою СІМ-карт перед маршрутизатором з USB портом з підтримкою 4G-LTE модемів кілька.

 1. Головним з є відсутність необхідності перевірки на сумісність роутера і модема. Не всі моделі можуть працювати один з одним
 2. Інший безперечний плюс в тому, що не потрібно купувати відразу два пристрої - wifi роутер і модем. Все буде поєднано в одному гаджеті
 3. Нарешті, при з'єднанні з модемом через USB порт неминучі втрати в швидкості, яких вдається уникнути при прямому підключенні Симко у відповідний роз'єм на самому роутері

Технічні характеристики TP-Link Archer MR200

 • WiFi - 2.4 ГГц до 300 Мбіт / с, 5 ГГц до 433 Мбіт / с
 • Інтернет - 3G / 4G + кабельний (DHCP, Static IP, PPPoE, PPTP, L2TP)
 • 2 антени 4G
 • Порти - 3 LAN + 1 LAN / WAN
 • Стандарт СІМ карт - micro SIM
 • Налаштування через мобільний додаток TP-Link Tether
 • Додатково - 2 гостьових мережі, батьківський контроль, DDNS, VPN, IPv6, QoS

Відгук про зовнішній вигляд і комплектацію TP-Link Archer MR200 (AC750)

Коробку розглядати довго не будемо - вона стандартна для всіх сучасних мережевих пристроїв TP-Link. На обкладинці красується зображення самого пристрою

wifi роутер з цим картою

На звороті в наочних схемах наведені основні можливості Archer MR200

характеристики TP-Link Archer MR200

Усередині роутер лежить в перфорованому картонному пеналі

упаковка TP-Link Archer MR200

У комплект входить все найнеобхідніше для підключення та налаштування роутера:

 • Дві зовнішніх антени, які лежать окремо від маршрутизатора
 • Шнур Ethernet для підключення до комп'ютера
 • Блок живлення
 • Перехідник з microSIM на nanoSIM карти
 • Інструкція російською мовою
 • Гарантійний талон

комплектація TP-Link Archer MR200

Зовні TP-Link Archer MR200 виглядає сучасно, але не так ефектно, як багато моделей інших брендів. Самим спірним моментом є лицьова кришка з нанесеним на неї логотипом. Гладкий глянсовий чорний пластик притягує до себе пил відразу після зняття захисної плівки.

wifi роутер TP-Link Archer MR200

Також в процесі експлуатації на ній неминуче будуть з'являтися відбитки пальців і подряпини, які дуже складно прибрати. Красиво, але не практично, хоча на кінцеві споживчі якості зовнішній вигляд, зрозуміло, не впливає.

відгук TP-Link Archer MR200

У нижній частині передньої панелі пластик напівпрозорий - під ним ховаються світлодіодні індикатори режимів роботи роутера.

Антени вкручуються окремо, і це ще один маленький бонус для майбутнього власника роутера TP-Link Archer MR200 v4. Хоч штатні wifi антени мають коефіцієнт посилення 5 dBi і показали себе на практиці цілком добре, є можливість відкрутити їх і замінити на більш потужні. До речі, у минулому ревізії даної моделі (MR200 v3) антени не знімалися, хоча в v1 і v2 вони також були окремими. Мабуть, розробники вирішили повернути можливість хоч невеликого, але апгрейда системи. Працюють вони в двох діапазонах частот - 2.4 GHz і 5 GHz. Максимальна швидкість при цьому в теорії досягає 300 і 750 Мбіт / c в кожному з них відповідно.

огляд TP-Link Archer MR200

На задній частині корпусу розміщені мережеві порти і величезна кількість всіляких кнопок для управління тими чи іншими функціями. З роз'ємів доступні 4 LAN порту, один з яких при переклади в класичний режим кабельного wifi роутера можна задіяти в якості WAN для підключення шнура інтернету. На жаль, в TP-Link Archer MR200 все порти підтримують швидкість тільки до 100 Мбіт / c. Цього цілком достатньо сьогодні для комфортної роботи в інтернеті, з урахуванням основного призначення даного роутера у вигляді роботи в якості 4G-LTE модему. Але може стати обмеженням при необхідності підвищити продуктивності локальної мережі.

порти TP-Link Archer MR200

Тут же є кнопка включення роутера і окрема клавіша для деактивації бездротової мережі wifi. Також є кнопка скидання налаштувань, яка традиційно поєднана з функцією швидкого конекту з іншими девайсами WPS.

роз'єми TP-Link Archer MR200

І звичайно ж на окрему увагу заслуговує слот під SIM-карту стандарту micro SIM. Хоч зараз все стільникові оператори надають універсальні сімки, які адаптуються під будь-який розмір роз'єму, в набір TP-Link Archer MR200 поклали окремий перехідник, щоб користувачеві не довелося шукати його серед канцелярських дрібничок в своєму письмовому столі.

sim карти TP-Link Archer MR200

Огляд панелі управління TP-Link Archer MR200 v4

Для входу в систему управління роутера використовується адреса, який більше характерний для 3G / 4G модемів - tplinkmodem.net. Детальну інформацію про >> підключенні TP-Link Archer MR200 ви знайдете в інший нашій статті.

Всередині нас зустрічає вже звична по інших мережевих пристроїв даного бренду админка. Єдине, тут все англійською мовою - в офіційній прошивці поки що немає російського, так що чекаємо локалізації.

admin mr200

До речі, оновлення онлайн прилетіло відразу ж після входу в інтернет. І в ньому містився важливий компонент, що дозволяє вбудувати Archer MR200 в mesh-систему між пристроями TP-Link.

status mr200

onemesh

У меню присутні всі стандартні настройки мережі, які ми звикли бачити в будь-якому роутере. Наприклад, батьківський контроль

parental control

Управління світловими індикаторами

led

файрволл

firewall

Налаштування WiFi мережі і Smart Connect

wifi mr200

smart connect

та інші…

Однак цікавіше подивитися на ті розділи, які притаманні тільки функцій вбудованого модему. Перш за все це стосується конфігурації інтернет-підключення. Визначення оператора і установка для нього необхідних значень відбувається автоматично. Можна лише вибрати пріоритетну зв'язок - 3G або 4G.

internet mr200

З панелі керування можна прочитати або відправити SMS. Це зручно для відстеження того ж балансу коштів на мобільному рахунку

sms

Окремий розділ створено для перемикання wifi роутера з режиму 4G модему в класичний бездротовий маршрутизатор

operation mode mr200

Тестування сигналу wifi

Оскільки в роутері TP-Link Archer MR200 є функція Band Steering, ми вирішили протестувати швидкість інтернету саме в цьому режимі. Зрештою, для користувача не важливо, на якій частоті працюють пристрої. Головне, щоб був стабільний сигнал і хороша швидкість. Заодно і подивимося, як цей маршрутизатор вибирає оптимальний діапазон.

kvartira

 1. У першій кімнаті поруч з джерелом wifi рівень прийому в обох діапазонах частот приблизно однаковий. Для роботи смартфона роутер прогнозовано вибрав 5 GHz 1 кімната 5 ГГц5 ГГц 2.4 ГГц2.4 ГГц
 2. У другій точці незважаючи на відмінну якість сигналу 5 ГГц маршрутизатор вибирає більш засмічений канал на 2.4 ГГц 2 кімната2 кімната 5 ГГц5 ГГц 2.4 ГГц2.4 ГГц
 3. З третьої взагалі все не так однозначно. Роутер ніяк не міг визначитися, який же діапазон віддати перевагу і постійно метався, перекидаючи телефон то на 2.4, то на 5 ГГц. Швидкість при цьому і там і там була низькою, але достатньою для нескладної роботи в інтернеті. При цьому варто відзначити, що якість прийому сигналу 5 GHz залишалося на досить високому рівні. 3 кімната (5 ГГц)3 кімната (5 ГГц) 3 кімната (2.4 ГГц)3 кімната (2.4 ГГц) 5 ГГц5 ГГц 2.4 ГГц2.4 ГГц

Відгук про роутере TP-Link Archer MR200 v4 (AC750)

Який я зробив для себе висновок про TP-Link Archer MR200 v4? Роутер вийшов дуже цікавим, особливо для використання за містом завдяки нативной підтримки зв'язку 3G / 4G-LTE через СІМ-карту. Однак через деякі обмежень, він скоріше підходить для використання на дачі, ніж в приватному будинку для постійного проживання. Що я маю на увазі. У даного маршрутизатора немає USB роз'ємів, а значить ви не зможете створити повноцінну локальну мережу з підключенням до неї принтера і файлового сховища. Якщо вам це все не потрібно, а потрібно тільки роздавати мобільний інтернет по WiFi - питань немає. Якщо все-таки потрібно, то потрібно дивитися в бік більш дорогих моделей.

І ще один нюанс. Оскільки SIM-карта вставляється безпосередньо в корпус, у вас в будинку повинен бути якісний прийом того чи іншого стільникового оператора, яким ви будете користуватися. Або ж потрібно заздалегідь продумати місце, де буде розміщений роутер, де хороший сигнал. При це воно може бути не оптимальним для роздачі wifi. Якщо використовувати класичний 4G модем з підключенням до маршрутизатора за USB, то два цих пристрої можна рознести по різних кімнатах або поверхах і встановити в тих місцях, де вони повинні бути. Модем підвісити вище біля вікна або закріпити на стіні будівлі, якщо мова йде про зовнішній. А роутер по центру будинку, щоб рівномірно забезпечити зв'язком все приміщення. У нашому ж випадку доведеться шукати компромісні варіанти.

При виборі роутера TP-Link Archer MR200 для дачі необхідно врахувати ці моменти.

Відео огляд wifi 4G роутера TP-Link Archer MR200

Плюси і мінуси Два діапазону частот Зручна настройка Потужні антени Підтримка SIM карт Відсутність USB порту Сумнівна робота функції Band Steering Мазкий корпус Загальний рейтинг Комплектація 9 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 9 Якість виконання 10 Ціна 7 Набір функцій 8 Зручність настройки 10 Стабільність 9 Разом 8.7 * на думку редакції WiFiKA.RU