Огляд Mesh системи TP-Link Deco E4 - Відгук про роутер

У наших оглядах ви вже подивилися на досить велику кількість бездротових mesh систем, однак від нашої уваги постійно вислизала продукція найбільшого на ринку СНД бренду - TP-Link. І ось, з'явилася можливість залишити відгук на один з найпопулярніших наборів безшовного роумінгу wifi від даного бренду TP-Link Deco E4 (AC1200) 2 Pack, молодшу модифікацію популярної Deco M4.

Технічні характеристики TP-Link Deco E4

Mesh система роутерів TP-Link Deco E4 - це відносно бюджетна модель, якщо таке слово взагалі застосовне до подібного роду комплектах. По крайней мере, в роздрібних мережевих магазинах коштує вона в межах 6000 тис рублів, а це цілком адекватно за ті технічні характеристики і можливості, яка вона надає.

deco E4

  • Почнемо зі стандартною для mesh системи - це єдина мережа з безшовним роумінгом між пристроями. При втраті будь-яким смартфоном або ноутбуком зв'язку з wifi сигналом від одного роутера, він автоматично перепідключатися до найближчої до нього точки доступу без видимих ​​для користувача затримок. Це дуже важливо при відтворенні відео контенту або в онлайн іграх.
  • Друга перевага набору - це можливість розширення мережі за рахунок додаткових точок доступу з серії TP-Link Deco. Базовий комплект E4, що складається з двох пристроїв, покриває сигналом приміщення площею до 260 кв.м. Звичайно ж, вважати це відстань потрібно по прямої видимості без перегородок. Однак якщо докупити додатковий набір, то його також можна прив'язати до існуючої мережі і тим самим значно збільшити зону покриття.
  • Роутери TP-link Deco E4 (AC1200) є дводіапазонними і вміють створювати кілька мереж на різних частотах - 2.4 і 5 ГГц. Таким чином без wifi не залишаться ні сучасні, ні більш старі або недорогі девайси. Максимальна сумарна теоретична швидкість становить +1167 Мбіт / с за стандартом AC1200.
  • Кожен з маршрутизаторів має кілька режимів роботи і може працювати як в якості бездротової точки доступу, так і ретранслятора сигналу. При цьому будь-який з них можна підключити безпосередньо по кабелю до інтернету і комп'ютера одночасно. Причому, в мережі може одночасно працювати аж до 100 клієнтів. А це означає, що TP-Link Deco E4 здатний впоратися не тільки з домашніми завданнями, а й витримати роботу всередині сренднеразмерного офісу.
  • Програмні можливості також не поступаються будь-якому наворочені роутера. Це підтримка всіх типів підключень до інтернету, створення гостьової мережі, а також батьківського контролю з найширшим функціоналом по фільтру трафіку і розмежування прав доступу користувачів до інтернету.
  • Нарешті, підключення до інтернету та налаштування mesh системи максимально спрощена і проводиться з телефону за допомогою мобільного додатку. Крім того, управління всією мережею може здійснюватися по інтернету віддалено за допомогою хмарного сервісу TP-Link.

Огляд зовнішнього вигляду і комплектації TP-Link Deco AC1200 E4 2 Pack

Mesh система TP-Link Deco E4 продається у великій коробці в фірмових м'ятно-білих відтінках.

mesh система deco E4

На ній перераховані основні технічні особливості і зображена наочна схема роботи.

коробка tp link deco E4

У комплекті є два wifi роутера Deco E4, блок живлення, до них, один кабель Ethernet у вигляді «локшини» для підключення комп'ютера, який не має бездротового адаптера, і докладна інструкція на декількох мовах, в тому числі і російською.

комплектація tp link deco

Точки доступу мають форму витягнутого циліндра, підхоплюючи в деякому роді ідею дизайну у канув в лету роутера Apple Airport. Дивіться це і сьогодні цілком сучасно.

точка доступу tp link deco E4

Верхня кришка взагалі в деякому вигляді твір мистецтва. На ній зроблено своєрідний лабіринт з ліній, які перегукуються зі світловим індикатором у вигляді логотипу TP-Link, який розміщений в її центрі.

відгук tp link deco E4

Ззаду у роутера два мережевих порту, до яких можна підключити або інтернет кабель, або комп'ютер.

огляд tp link deco E4

А ось роз'єм живлення і кнопка скидання налаштувань заховані в нижній частині корпусу.

tp link deco E4 роутер

Якщо підвести підсумок, то зовні обидві точки доступу виглядають сучасно. Гладкі обводи корпусу впишуться в будь-який інтер'єр, а значить їх можна буде поставити на чільне місце, а не ховати десь в шафі.

Плюси і мінуси Підтримка 5 ГГц Можливість підключення додаткових точок Віддалене управління через додаток Сучасні wifi технології Гарний дизайн Висока ціна Відсутність веб-інтерфейсу

Відео огляд TP-Link Deco E4

Швидкість інтернету і зона покриття WiFi TP-Link Deco E4

Мене дуже вразили цифри на коробці, які обіцяли покрити бездротовим сигналом від двох точок доступу площа в цілих 260 квадратних метрів. Тому я вирішив обов'язково перевірити систему Deco E4 в роботі. Такого величезного приміщення у нас в розпорядженні, звичайно, немає. Однак навіть в рамках типової двох-трикімнатної квартири такий доробок був би дуже доречним. Оскільки як показує досвід наших попередніх тестів, не всі навіть сучасні wifi роутери справляються з «добиванням» сигналу до крайньої кімнати.

схема квартири

Швидкість по кабелю

Для початку ми вирішили підключити один з роутерів TP-Link Deco E4 до інтернету і до нього ж безпосередньо по кабелю комп'ютер, щоб поміряти швидкість в мережі в чистому вигляді без будь-яких просідань, викликаних особливостями бездротового сигналу. Отримали максимальну в моїх домашніх умовах швидкість - обмеження провайдера встановлено в 100 Мбіт / с

deco E4 кабель

Одна точка доступу Deco E4

Далі ми вирішили не задіяти всю систему цілком, а також залишити робочим тільки один з модулів Deco E4, щоб зрозуміти, на що він здатний. Заміри швидкості проводилися за допомогою iPhone 7.

deco 1

Як працює вся mesh система Deco E4

Після цього була підключена друга точка доступу, яка встановлюється у другій кімнаті, і таким чином mesh система TP-Link Deco E4 запрацювала на повну силу.

deco 2

Відгук про TP-Link Deco E4

Що ж, я реально був вражений. Навіть однієї задіяної в роботі точки доступу вдалося покрити сигналом всю квартиру. Інтернет з цілком осудною швидкістю ловився в найдальшої зоні вимірювання. При підключенні ж другого модуля якість прийому стало ідентичним, а швидкість близькою до максимально можливої ​​по всій квартирі. Ще цікавіше це виглядає, якщо врахувати той факт, що мережа можна ще більше розширити додатковими пристроями з серії Deco, які можна докупити окремо.

зона покриття deco E4

При цьому, мені не доводилося вибирати, в якому діапазоні частот краще працювати в першій, другій або третій кімнаті. Система ретранслює сигнал з один і тією ж назвою (SSID) як на 2.4, так і на 5 ГГц і самостійно визначає, до якого з них слід підключати ваш смартфон в той чи інший момент для найкращої якості прийому і без втрати швидкості.

Детальна інструкція по підключенню і налаштуванню - тут