Як Дізнатися IP адреса Роутера - 2 Перевірених Способу для TP-Link, Asus, D-Link, Zyxel Keenetic, Tenda, Xiaomi

Часто бачу в інтернеті наступне питання - як дізнатися локальний IP адреса роутера в мережі, до якого в даний момент підключений по wifi або кабелю? Саме по IP адресою маршрутизатора здійснюється доступ до всіх параметрів локальної мережі та WiFi з'єднання, відповідно його необхідно знати, щоб при необхідності внести в них будь-які зміни. У різних моделей значення можуть відрізнятися. Наприклад, за замовчуванням IP адреса TP-Link, D-Link і Tenda виглядає як 192.168.0.1, у Asus і Zyxel Keenetic - 192.168.1.1, у Xiaomi - 192.168.31.1, у Upvel - 192.168.10.1. Але після настройки wifi в нього можуть бути внесені зміни. Дізнатися про них можна з установок системи Windows на комп'ютері.

Як дізнатися локальний адресу IP роутера?

Є два перевірених способи дізнатися IP роутера в локальній мережі, універсальних для будь-якого виробника.

  • По-перше, IP адреса роутера завжди вказано на наклейці під корпусом
  • По-друге, його можна дізнатися з даних, які маршрутизатор присвоїв комп'ютера, ноутбука або телефону

Як дізнатися IP адресу маршрутизатора TP-Link за замовчуванням?

Особливо актуальним є питання, який ip адресу у роутера TP-Link, так як в різних моделях використовуються відрізняються один від одного значення. На 99% пристроїв на їх днище є спеціальна наклейка з даними для авторизації в адміністративній частині. Це може бути або веб-адресу, або ip-адреса. Наприклад, ось так вона виглядає на роутері TP-Link

вхід в настройки роутера tp-link

Тут замовчуванням маємо значення 192.168.0.1. Але може траплятися й пристрій з 192.168.1.1

Asus

Який IP адреса у роутера Asus?

А ось наклейка даними для підключення до роутера і IP адресою ASUS - 192.168.1.1. Це єдиний загальноприйнятий ай-пі для всіх маршрутизаторів Асус незалежно від його моделі.

ip адреса роутера asus Zyxel, Keenetic

IP адреса маршрутизатора Zyxel Keenetic

Zyxel і Keenetic в своїх моделях використовують за замовчуванням 192.168.1.1

настройки zyxel keenetic Tenda

IP адреса маршрутизатора Tenda

Аналогічний ip-адреса і у маршрутизаторів Tenda:

ip tenda D-Link

IP адреса роутера D-Link

У D-Link IP адреса такої ж, як у TP-Link - 192.168.0.1

ip адреса d-link Upvel

IP адреса Upvel

А ось Upvel використовує нестандартний IP адреса - 192.168.10.1

upvel вхід в роутер Xiaomi

IP Address роутера Xiaomi

Також, як і Xiaomi, на роутерах яких IP адреса за замовчуванням 192.168.31.1

xiaomi router 3 nakleyka

На наклейці зазвичай вказаний IP роутера, а також логін і пароль для входу в адміністраторську панель. Однак ці відомості дійсні тільки в тому випадку, якщо в них при первинній налаштуванні, яка відбувалася до цього, вони не були змінені. У більшості випадків, звичайно, цього ніхто не робить, але ситуації бувають різні. Щоб повернути роутер до того стану і до тих значень, які у нього були з коробки, потрібно скинути настройки в заводські.

Відкрию один маленький секрет - 99% маршрутизаторів має ip адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1 - спробуйте використовувати їх для входу в настройки, швидше за все один з них підійде.

Крім IP адреси на етикетці на корпусі роутера також може бути вказаний «хостнейм». Це більш звичний нам веб-адреса, який на програмному рівні підміняє собою IP адреса роутера, і за яким також можна потрапити в систему адміністратора. Так, наприклад, у маршрутизаторів Zyxel Keenetic вказується тільки те, що для панелі управління потрібно набрати в браузері адресу «my.keenetic.net«, а у TP-Link - tplinkwifi.net, а не айпішник.

хостнейм zyxel keenetic

Але навіть в цьому випадку потрапити на роутер можливо по IP адресою. Як його дізнатися в тому випадку, якщо він не вказаний на корпусі? Читаємо далі ...

Як дізнатися IP роутера за адресою комп'ютера?

Другий спосіб трішки складніше, але для нас немає нічого неможливого ;-)Якщо ПК підключити до маршрутизатора, то він автоматично видасть комп'ютера ip адреса - його буде в більшості випадків досить, щоб дізнатися IP роутера. Підключаємо до нього комп'ютер за допомогою кручений пари Ethernet - через слот LAN на задній частині пристрою.

wan lan QWERTY

Якщо при включенні в розетку роутер відразу починає роздавати бездротову мережу, то можна підключитися до нього відразу по WiFi.

Далі йдемо в настройки мережевого підключення, як показано на скронях нижче: Пуск - Панель управління - Мережа та Інтернет - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера.

центр управління мережами

Після чого тиснемо правою кнопкою мишки по «Підключення по локальній мережі», або по «бездротового підключення», якщо ви сконнектілісь по WiFi. І відкриваємо розділ «Протокол інтернету версії 4»

настройка tp-link

Тут проставляем прапорці на автоматичне отримання IP і DNS. Зберігаємо і повертаємося до вікна з мережевими підключеннями. Тепер натискаємо лівою кнопкою миші по тому ж «Підключення по локальній мережі» (або «бездротового з'єднання») і заходимо до відомостей

Мережа wifi інтернет

Тут знаходимо значення «Шлюз» - це і є IP адреса роутера. Тепер можна ввести його в браузері, авторизуватися і зробити необхідні настройки.

ip адреса роутера nexx

Як дізнатися IP адресу маршрутизатора з телефону?

Нарешті, якщо можливість зайти зі стаціонарного ПК або ноута відсутня, то визначити ip роутера можна з телефону. На Xiaomi для цього треба зайти в «Налаштування - WiFi».

ip на телефоні

І натиснути на стрілку навпроти назви мережі, до якої підключені

ip адреса роутера на телефоні

Тут знаходимо значення «Шлюз» - саме це і є ай-пі адресу wifi роутера у вашій локальній мережі.

як дізнатися ip роутера з телефону

Відео, як дізнатися IP роутера TP-Link, Asus, D-Link, Zyxel Keenetic, Tenda, Xiaomi