Як Підключити USB Модем до роутера Tenda - 3G / 4G Інтернет

Багато з нас в літній період переміщаються на дачу. І перед цією поїздкою встає резонне питання - як забезпечити собі за містом стабільний вихід в інтернет? Якщо ви власник wifi роутера Tenda c USB портом, то цієї проблеми для вас не існує. Адже вони вміють працювати з мобільними 3G-4G модемами. А значить ви можете просто взяти з собою свій основний маршрутизатор Тенда з квартири і підключити до нього модем від будь-якого стільникового оператора.

Які модеми працюють з роутерами Tenda?

Для підключення 4G модему до маршрутизатора Тенда необхідно дотримати дві умови:

  • На роутере повинна бути встановлена ​​остання версія прошивки. У більш ранніх USB порт міг використовуватися тільки для створення файлового сервера.
  • Tenda повинен підтримувати вашу модель 3G або LTE модему

З першим все зрозуміло. На моєму Tenda AC10U з коробки стояла вже застаріле програмне забезпечення, в якому не було можливості працювати через стільниковий модем. Для активації цієї функції мені довелося прошити роутер вручну на оновлення V15.03.06.51_multi, після чого вона з'явилася.

підтримка 3g-4g модем tenda

З другим пунктом поки складніше, так як мені ніде в офіційних специфікаціях не вдалося знайти список підтримуваних моделей 3G / 4G модемів. Мабуть, ця функція настільки нова, що на момент написання статті розробники навіть не встигли його підготувати. Тому будемо діяти методом «наукового тику». У мене дуже популярний модем Huawei E8372, тому сподіваюся, що він запрацює з роутером Tenda AC10U.

Як підключити 3G-4G модем до маршрутизатора Tenda AC10U?

Для роботи з інтернетом через 4G необхідно підключити USB модем у відповідний роз'єм на роутері. Я буду показувати на прикладі Tenda AC10U, який використовую для демонстрації можливостей пристроїв цієї фірми.

роутер tenda

При цьому зовнішні антени з моєї моделі довелося прибрати, так як вони заважають установці модему в гніздо через близько розташованої антени самого маршрутизатора Тенда.

4g модем usb

Далі заходимо через браузер в панель управління роутера і відкриваємо меню «Налаштування інтернету». Тут в випадаючому списку «Тип підключення» вибираємо «4G»

настройка інтернету 4g

І натискаємо на кнопку «Підключити». При цьому нас попереджають, що при переході на 4G рутер Tenda перезавантажиться.

підключити 4g

І ще раз підтверджуємо свій намір

підтвердження 4g tenda

Після перезапуску маршрутизатор Tenda почне отримувати інтернет від мобільного 4G-LTE модему. Якщо ж вам потрібно буде користуватися мобільним інтернетом в дорозі, то взяти стаціонарний роутер ви не зможете. Доведеться підключати 4G модем безпосередньо до USB порту ноутбука. Про те, як це зробити правильно, у нас є спеціальна інструкція.