Як Підключити WiFi Приймач TP-LINK Archer T4U За 5 Хвилин через USB?

Фірма TP-Link сьогодні є лідером з розповсюдження мережевих USB WiFi приймачів на нашому ринку. Чи не кожен другий комп'ютер або ноутбук оснащений однією з їх моделей бездротових адаптерів - TL WN725N, WN823N, WN722N і іншими. Деякі з них також підтримують частоту 5 ГГц, хоча двохдіапазонний wifi адаптер TP-Link для комп'ютера вже нікого не здивує - більшість топових пристроїв провідних виробників мережевого устаткування вміють працювати як на частоті 2.4 ГГц, так і підтримують новітній стандарт бездротового зв'язку 802.11 АС з частотою 5 гігагерц. Однак вартість їх часом дорівнює або навіть вище багатьох більш складних в технічному плані роутерів.

Технічні характеристики USB приймача TP-Link Archer T4U

Коли я поставив собі за мету відновити свій «парк» обладнання для проведення тестів, яке б працювало з усіма новітніми бездротовими технологіями, то постало питання вибору нового WiFi адаптера. Зрозуміло хотілося, щоб було все і за недорого - я вибирав не по виробнику, а за співвідношенням технічних характеристик і вартості. Оптимальний варіантом виявився топовий WiFi приймач TP-Link Archer T4U з підключенням по USB. Саме його ми сьогодні уважно вивчимо і Потестіруєм.

WiFi адаптер TP-Link Archer T4U є невеликий пристрій, трохи крупніше звичайної флешки і дуже на неї схожий, оскільки підключається до комп'ютера або ноутбука через порт USB. Корпус чорний глянсовий без особливої ​​вишуканості. Під прозорим склом ховається світлодіод, що сигналізує про підключення до мережі.

wifi приймач archer

Виробник обіцяє швидкість 802.11ac до 867 Мбіт / с на частоті 5 ГГц і до 300 Мбіт / с на частоті 2,4 ГГц по бездротовому з'єднанню. Крім того, для збільшення швидкодії він оснащений портом USB 3.0, що також підвищує якість зв'язку в порівнянні з 2.0. Як і більшість wifi приймачів TP-Link, Archer T4U має також режим роботи в якості точки доступу і може роздавати з комп'ютера інтернет, підключений на той же ПК по кабелю, або отримується на нього також по WiFi.

tp-link wifi приймач archer t4u

Огляд комплектації та дизайну WiFi приймача TP-Link Archer T4U

З коробки ми дістанемо:

 • Сам WiFi приймач
 • Інструкцію російською та гарантійний талон
 • CD диск з драйверами і фірмовим ПО для настройки
 • Додатковий USB кабель 1м для установки приймача в тому місці, де найкращий прийом сигналу.

tp-link archer t4u

На корпусі також є кнопка WPS для швидкого підключення до роутера без вашої участі.

archer wps

Налаштування wifi приймача TP-Link Archer T4U на комп'ютері

Для підключення вашого ПК до WiFi інтернету необхідно вставити адаптер в порт USB 3.0 - підійде і 2.0, але швидкість буде нижче - наскільки, перевіримо далі. Запускаємо з додавався CD утиліту і встановлюємо драйвери і додаток TP-Link на комп'ютер.

archer t4u установка

Після установки і запуску програми TP-LINK відкриється вікно з вибором бездротових мереж для підключення - знаходимо свою і коннектимся, ввівши від неї пароль.

acher t4u підключення

До речі, TP-Link Archer T4U має можливість працювати в режимі точки доступу - про це розказано в іншому пості.

Якщо ж адаптер вам дістався не новим і диск від нього втрачений, то скачати свіжу версію програми і драйверів можна з офіційного сайту. Заходимо на tp-link.com і вводимо в пошук назву своєї моделі

завантажити утиліту archer

Далі відкриваємо посилання «Підтримка»

драйвер archer t4u

І зі списку вибираємо апаратну версію свого адаптера - її можна уточнити на наклейці на корпусі

завантажити для tp-link archer t4u

Переходимо у вкладку «Утиліта» і викачуємо останню версію для своєї операційної системи - macOS або Windows

завантажити утиліту archer t4u

Тести на швидкість wi-fi приймача TP-Link Archer T4U на 2.4 і 5 ГГц 802.11ac

При вимірах швидкості Archer T4U відверто порадував. В якості партнера виступив його колега, гігабітний роутер Archer C2, тому результати тесту близькі до максимально можливим в реальних умовах

 1. Інтернет від провайдера безпосередньо до комп'ютера по кабелю (PPPoE, тариф до 100 Мбіт / с)

  інтернет sevensky

 2. Інтернет через роутер, коли ПК підключений через кабель

  archer c2 internet wan lan

 3. Інтернет по WiFi з використанням USB приймача TP-Link Archer T4U на частоті 2.4 ГГц

  archer c2 internet wan 2.4

 4. Те ж саме, але на 5 ГГц

  wan 5 ГГц

 5. Замір в локальній мережі між 2 комп'ютерами. 1 ПК підключений до роутера по кабелю, 2 - по WiFi через Archer T4U на 2.4 GHz

  lan 24

 6. Локальна мережа. 1 ПК по кабелю, 2 - по WiFi на 5 GHz

  lan 5 GHz

Плюси і мінуси Підтримка 5 ГГц USB 3.0 Зручне додаток Є кнопка WPS Чи не поширюється безкоштовно

Відео