Завантажувальна Флешка - Як Поміняти Оформлення, Меню і Додати Свої Програми

Сьогодні ми продовжимо тему створення USB-завантажувальної флешки. Після публікації першої статті на цю тему, мене кілька людей питали, яким чином можна поміняти фон в програмі, і як додати на неї свої додатки.

Редагування завантажувальної флешки Windows

Отже, як ви створили завантажувальний флешку за допомогою програми MultiBoot USB. Я показував це докладно, як туди додати Windows, щоб завантажуватися з Windows, як додати файли Windows, як додати різні програми, які входять безпосередньо в комплектацію цієї програми MultiBoot USB, основні програми для тестування комп'ютера - все це ми з вами бачили.

заміна фону

Тепер давайте подивимося, яким чином можна трохи відредагувати меню, додати якісь свої додатки, і поміняти, власне, фон. Давайте почнемо саме з нього. Спочатку нам потрібно буде завантажити архів, який називається GFX Ripper. Після скачування розпаковуємо архів в яку-небудь папку на комп'ютері.

Тепер ми вставляємо нашу завантажувальну флешку в USB-порт комп'ютера. Зміст її буде приблизно таким:

Серед усіх цих файлів вам необхідно знайти 1 файлик, який називається message - це архів, в якому запечатано все зовнішнє оформлення меню флешки. Він знаходиться або безпосередньо в кореневій директорії, або в папці boot.

Відкриваємо папку «GFX Ripper» і перетягуємо сюди файл «message».

Відкриємо папку «files» - вона поки порожня.

Тепер натискаємо на разобрать.cmd і цей файлик message розібрався у нас на окремі складові. Відкриваємо папку files і бачимо тут всі файли, які в нього входили.

Картинка back.jpg - це як раз фон мого меню. Розмір 1024х768 - у мене дозвіл на стандартний квадратний монітор. Ви можете сюди зберегти свою картинку під ім'ям back.jpg для того щоб додати свій фон.

Спочатку, нагадаю, в флешці ось така картинка стандартна від програми MultiBoot USB.

Саме цей фон і змінює даний файл back.

Ще тут можна відредагувати файлик gfxboot.cfg. CFG - це файл конфігурації, і він відкривається в стандартному Блокноті.

Відкриваємо і отримуємо доступ до деяких тонким налаштуванням завантаження нашої флешки.

Тут можна задати позиції меню - різні відступи, кількість пунктів меню, кольору і різні настройки відображення, ширину (дозвіл) екрана і т.д. Можна виставити таймаут для таймера перед завантаженням будь-якого пункту меню і т.д. З настройками можна пограти і це все виставити на свій смак відповідно до цього фоновим зображенням.

Після того як ми тут всі зберегли, повертаємося назад в корінь, видаляємо файл message, початковий, який у нас був, і далі, власне, запускаємо файл собрать.cmd.

З'явиться новий файл «message» вже з нашими параметрами, тими, які ми зберегли в файлі конфігурації і з нашим фоном.

І після цього повертаємо наш файл message в те місце, звідки ми його, власне, витягли з нашої USB-флешки. Замінюємо цим новоствореним файлом той, який був у нас до цього.

редагування меню

Для того щоб можна було придумати свою назву для цього файлу, і взагалі, для того щоб редагувати, наприклад, пункти меню, нам необхідно буде залізти в ще один файл, а називається він menu.lst. Він також лежить в кореневій папці флешки.

Відкривається також за допомогою Блокнота.

Перший рядок - таймаут (timeout). Це таймаут завантаження першого пункту меню.

Але нас цікавить тут другий пункт, і називається він gfxmenu. Тут якраз шлях до нашого файлу, який завантажує всю флешку.

Як ви бачите, прописаний він у мене в папці Boot, і там лежить файлик, який називається compohelp03ru.

У вас він називається message. Тобто, якщо ви хочете змінити назву цього файлу, то, відповідно, міняємо і в menu.list його назву, і міняємо шлях, якщо ви перекладаєте цей файл в якусь іншу папку. Тобто, від кореневої директорії прописуємо шлях до цього файлу.

Далі йде, власне, меню флешки. Тут у мене - установка Windows XP, установка Windows 7, завантаження Live CD в XP, і далі пункт меню утиліти.

Меню утиліти нас веде на файл menu_2.lst, тобто на іншу сторінку меню.

В принципі, ви можете просто ось це скопіювати - це найпростіше для переходу в інше меню: тайтл і назва пункту, і далі configfile і прописуємо шлях від кореневої папки в наше меню.

Якщо ми подивимося на файл menu_2.lst, то тут у нас, знову ж таки, спочатку йде завантажувач, і потім безпосередньо меню: «Повернення в головне меню» і посилання на початковий файл менюшки, і далі посилання на різні додатки.

Яким додати додаток на флешку?

Опишу тут найпростіший спосіб. Ми створюємо образ будь-якого диска в форматі .ISO - як це зробити за допомогою програми UltraISO я показував в першій частині статті. І просто закидаємо його в папку boot.

Наприклад, у мене є файл образу утиліти управління дисками Paragon Disk Manager, який називається Paragon12.iso. Я його помістив в папку boot, і далі ставимо посилання на цей файл Paragon в файлі меню «menu.lst». Виглядає вона таким чином:

Пишемо title - це заголовок нашого пункту меню, і далі в set-root прописуємо папку до нашого файлу з образом диска.

Чи можемо просто це скопіювати, потім поміняти свій заголовок і поміняти шлях до нашого файлу. Це найпростіше.

Сподіваюся, ви всі зрозуміли. Якщо немає, то подивіться ще відосік, нічого складного тут немає, потрібно просто зрозуміти сам принцип.