Чому Комп'ютер Виключається Сам По Собі?

Буквально на днях мене попросили подивитися один проблемний клієнтський комп. Проблема в тому, що комп'ютер на операційній системі Windows 10 вимикається сам по собі при запуску або перезавантажується через деякий час після включення, причому в самий невідповідний момент - в робочі години невеликої кафешки. А на ньому зав'язана вся локальна сітка + каса для продажу фастфуду.

Як показує практика, явище, коли комп'ютер перезавантажується при включенні або навіть повністю вимикається через кілька хвилин після запуску, не рідкість, тому вирішив докладно розібрати в цій статті, у чому можуть бути причини самовільного вимкнення комп'ютера під час гри або роботи і що робити якщо перезавантажується Windows 10, а також 7 або 8?

Отже, давайте підійдемо до проблеми поетапно і розділимо наші пошуки на дві частини - софтную і залізну. Однак вже зараз можу зробити одне узагальнення - комп'ютер найчастіше вимикається або перезавантажується сам по собі при завантаженні - в іграх, або при роботі над складною графікою і обробці великого обсягу даних.

Комп'ютер сам перезавантажує Windows 10 через програмних помилок

 1. У тому випадку, якщо Windows 10 мимовільно перезавантажується через деякий час після включення, перш за все я рекомендую перевірити його на наявність вірусів, так як в більшості випадків, пов'язаних з роботою програм, винні в цьому саме вони. Якщо на вашому ПК встановлено антивірус, то запустіть його і перевірте все, що він може просканувати - так, нехай це довго, зате ефективно. Якщо ж антивіруса немає, то рекомендую скористатися безкоштовними утилітами Dr.Web Cure It або аналогами від лабораторії Касперського - Kaspersky Virus Removal Tool і Kaspersky Security Scan. А ще краще всіма цими прогами по черзі. Зробити це легко - просто скачайте по посиланнями дані безкоштовні утиліти і запустіть на комп'ютері. Вони перевірять його на наявність вірусів, використовуючи найостанніші бази.CureIt від Dr. Web якщо комп'ютер перезавантажується сам по собі

  Якщо комп'ютер взагалі не хоче працювати і вимикається сам по собі відразу після включення, то скачайте програми Kaspersky Rescue Disk або Dr.Web Live CD. Запишіть їх на CD болванки і налаштуйте в BIOS комп'ютер на запуск не з диска «C:» або «D:», а з приводу CD-ROM. Це також дозволить перевірити комп'ютер не запускаючи заражений Windows. Потрапити в BIOS можна багаторазовим натисканням клавіші «Del» при перших секундах запуску Windows.

  Чому комп'ютер вимикається сам по собі

  Включити комп'ютер з CD

  Як завантажити Windows з диска

 2. Інша ймовірна причина - установка нового драйвера або програми, яка несумісна з залізом вашого комп'ютера, або яка внесла якісь системні помилки в роботу операційної системи. Так часто великі програми, у яких системні вимоги вище, ніж можливості вашого ПК, можуть завантажувати процесор до значень близьких до 100% його продуктивності, в результаті чого він перегрівається і система реагує на це виключенням комп'ютера. В цьому випадку згадайте, які програми ви останнім часом встановлювали і видаліть їх. Як правильно видаляти проги з комп'ютера я докладно описав здесь.Также може допомогти варіант завантаження Windows в режимі «Завантаження останньої вдалої конфігурації (з працездатними параметрами)». Для запуску цього режимі на самому початку запуску комп'ютера тисніть багато разів клавішу «F8»,після чого з'явиться вибір варіанта завантаження.

  Чому вимикається комп'ютер під час гри

  Ще один спосіб - відновити систему з збереженої раніше резервної копії (якщо, звичайно, ви її робили), наприклад за допомогою програми Acronis True Image. В ідеалі, звичайно, робити бекап системи на знімний носій або зовнішній жорсткий диск перед установкою кожної нової програми.

  Крім акроніс є можливість скористатися вбудованою в Windows утилітою по відновленню. Викликається вона по ланцюжку «Пуск - Панель управління - Система і безпека». Вибираємо в меню «Відновлення попереднього стану комп'ютера»

  Панель управління відновленням системи

  І тиснемо кнопку «Запуск відновлення системи»

  Запуск відновлення системи

  Тут відобразиться список автоматичних або створених вручну резервних копій, до яких ви можете відкотитися.

  точка відновлення windows

 3. Нарешті, ще один досить поширений варіант причини, чому комп'ютер сам по собі перезавантажується, це коли ви самостійно встановили Windows 7, але не активували його, або ввели не свій ліцензійний ключ. В такому випадку спрацьовує захист від дубліката ключів, яка і не дає вам нормально працювати. Для вирішення проблеми потрібно деактивувати Windows і потім знову активувати з іншим ключем. Для того, щоб це зробити, є окремі програми, однак рекламувати їх я не буду, так як, як мені це видається, цей спосіб не цілком легальний - пошукайте в інтернеті самі.

Windows 10 на комп'ютері перезавантажується або вимикається через кілька хвилин з-за неполадок з залізом

Якщо всі перераховані вище способи не спрацювали, значить швидше за все причина в залозі, тобто начинці, обладнанні комп'ютера. Найчастіше мимовільна перезавантаження відбувається через перегрів процесора або відеокарти. Наприклад, можу з упевненістю 70% сказати, що це «воно саме», коли регулярно комп'ютер вимикається під час гри (30% залишу на несумісність блоку живлення з вашої видюхой). Для перевірки скачайте програму Everest або вже розглянуту в одному з попередніх уроків Speccy. Ці утиліти крім того, що визначають інформацію про все обладнання, з якого складається ваш комп'ютер, показують поточну температуру кожного з них.

Що робити якщо комп'ютер вимикається мимовільно

Для нормальної роботи температура процесора (CPU) не повинна бути вище 60 градусів за Цельсієм. Якщо у вас вище, значить треба шукати причини надмірного нагріву. Найпоширеніший випадок - запилення. Комп'ютера регулярно, хоча б раз на рік, необхідно проходити ТО - чистити від пилу продуванием пилососом і змащувати термопастой стик процесора і радіатора охолодження.

чому постійно перезавантажується windows

Також причиною перегріву може служити що вийшов з ладу один з вентиляторів - зовнішній і внутрішній. Перевірте їх роботу і при необхідності замініть. Іншими причинами перегріву можуть бути:

 • Недостатньо стійке кріплення радіатора на процесорі (наприклад, відскочила одна з засувок)
 • Несправна материнська плата
 • Неправильні установки в BIOS, які можна виправити скиданням його в початковий стан

Всі найпоширеніші випадку ми розглянули, тому якщо проблема все одно залишилася, то рідко, але несправність буває в наступному:

 1. Найбанальніші, знову ж пов'язані з поганою профілактикою, - залипання або несправність кнопки Reset або забруднення плати під радіатором біля процесора.
 2. Також причина може критися в недостатньому контакті з електромережею - перевірте підключення вилок всіх шнурів - або шлейфів в корпусі комп'ютера, через які підключаються різні його агрегати - також перевірте щільність усіх з'єднань під кришкою.
 3. Постійні перезавантаження Windows 7, 8 або 10 на комп'ютері можуть бути пов'язані зі стрибками напруги в електромережі - в нашій чудовій країні, коли гризуни в підвалі запросто можуть перегризти якісь кабелі, рекомендую використовувати джерело безперебійного живлення (ІПБ) для уникнення подібних казусів, які до того ж можуть взагалі зламати ваше обладнання.ИПБ
 4. Ще одним випадком, який особливо часто відбувається у любителів всякого роду апгрейда - це коли блок живлення не відповідає енергії, споживаної комп'ютером. Наприклад, придбали нову потужну відеокарту, комп став споживати більше енергії, а стандартний БП вже з нею не справляється. Також це може статися, якщо ваш БП зламався або його взагалі не було, і ви купили новий, але невідповідний для вашого комп'ютера. В цьому випадку краще всього йти в магазин зі старим зламаним блоком - на його корпусі написані всі характеристики, відповідно до яких потрібно придбати новий.Блок живлення

Інші можливі причини перезавантаження комп'ютера через деякий час

 • Несправність відеокарти, коли вона споживає занадто великий струм і тим самим садить блок живлення. перевіряється установкою робочої карти.
 • несправність
 • блоку живлення
 • - перевіряється підключенням робочого БП.
 • Несправний модуль оперативної пам'яті. Якщо на вашому комп'ютері або ноутбуці встановлено кілька модулів оперативної пам'яті, то знайти несправний можна просто виймаючи їх по черзі і перевіряючи працездатність без кожного з них. Також можна протестувати пам'ять однієї з програм - Memtest86, Memcheck, Sandra.
 • Несправність материнської плати - наприклад, через електролітичних конденсаторів фільтрів харчування.

  Виявити цю неполадку також можна самостійно. Відкрийте кришку комп'ютера і знайдіть біля радіатора на процесорі радіоелементи циліндричної форми, які звернені до вас днищем. Tслі у них здулося дно, значить вони не придатні до роботи.

 • Збій роботи BIOS - або поміняти батарейку, або обнулити настройки за допомогою спеціальної перемички (див. Інфтрукцію до своєї моделі системної плати)
 • Несправність процесора - діагностується установкою робочого процесора
 • Несправність жорсткого диска - при поломці система може дуже довго вантажиться, а жорсткий диск видавати характерні клацали звуки.

Ось ми і розглянули всі найбільш часто зустрічаються причини, чому комп'ютер з ОС Windows вимикається сам або перезавантажується під час гри або роботи з документами, і що робити в цьому випадку. Сподіваюся, дані поради вам допоможуть!

Наостанок рекомендую подивитися хороші огляди типових поломок з даними симптомом від професійних майстрів по ремонту комп'ютера.