USB Wi-Fi адаптер на 5 ГГц - Edimax EW-7822UA

Сьогодні у мене на столі лежить USB адаптер, або як його ще називають у народі «WiFi свисток», від компанії Edimax. Фірма не дуже у нас відома, хоча пристрої робить вельми непогані, з російською локалізацією і по осудним цінами. У них є кілька моделей, ми ж подивимося на найстаршу в лінійці - Edimax EW-7822UAC (купити можна тут). Основне питання, яким задаються користувачі, - де скачати на нього драйвер? Розберемося сьогодні з усіма цими проблемами.

Характеристики Edimax EW-7822UAC

Головна особливість бездротового адаптера Edimax EW-7822UAC - підтримка новітнього стандарту WiFi 802.11AC і як наслідок два діапазони роботи (2.4 і 5 ГГц). Крім того, цей адаптер підключається в роз'єм USB 3.0, що максимально збільшує швидкість його взаємодії з комп'ютером.

edimax wifi адаптер

Таке поєднання характеристик дає відмінні можливості для впевненого використання сервісів в інтернеті, які вимагають високої швидкості - наприклад, перегляд потокового відео в HD якості або гра в «важкі» онлайн-ігри.

usb адаптер edimax

Також звертає на себе увагу наявність окремої відкидається від корпусу антени, положення якої можна налаштувати на оптимальний прийом сигналу. Ще одна з «фішок» цього свистка wifi - повноцінна підтримка не тільки Windows, але і Mac OS.

Зовнішній вигляд і комплектація Edimax EW-7822UAC

З коробки я дістав всього 3 речі:

  • сам адаптер,
  • паперове керівництво,
  • компакт-диск з електронним PDF варіантом керівництва і програмою для установки.

комплектація адаптера edimax

Порадувало те, що на корпусі пристрою є кнопка «WPS» - з її допомогою можна швидко без всяких ручних конфігурацій підключитися до роутера, якщо останній також оснащений цією функцією.

edimax wps

Установка драйверів на USB свисток WiFi

Тепер подивимося на CD, який йшов з ним в комплекті. Меню англійською мовою, але все настільки інтуїтивно зрозуміло, що установка драйверів відбувається за лічені секунди.

установка ПО edimax

Тести на швидкість

Як завжди, все, що нам потрапляє в руки, піддається декільком швидкісним тестів на підключення до інтернету і роботу всередині локальної мережі. Не минув цієї долі і wi-fi адаптер Edimax EW-7822UA. Cначала було вироблено два виміру через сервіс SpeedTest - відразу відзначимо, що він неповноцінний і залежить не тільки від устаткування, але і від тарифу і налаштувань провайдера. До речі, в якості точки доступу WiFi виступав роутер тієї ж фірми (EW-7208APC), який повністю відповідає за характеристиками нашому адаптера.

  1. На частоті 2.4 GHz адаптер Edimax 24
  2. На частоті 5 GHz Edimax 5 ГГц

Після цього ми виключили з ланцюга провайдера інтернету, але задіяли другий комп, на якому працював аналогічний за можливостями двохдіапазонний адаптер Archer T4U від TP-LINK. На обох ПК встановлена ​​Windows 7 64 bit, використовувалася програма AIDA32 Network Benchmark для виміру швидкості між двома пристроями в локальній мережі. Маємо наступне:

  1. 1 ПК до роутера по кабелю, 2 - по Wi-Fi на 2.4 GHz Edimax LAN 2.4
  2. 1 ПК по кабелю, 2 - на 5 ГГц Edimax LAN 5
  3. Два ПК бездротовим способом на 2.4 ГГц Edimax wifi 2.4
  4. Два ПК бездротовим способом на 5 ГГц Edimax wifi 5
Плюси і мінуси 5 ГГц Зовнішня антена Кнопка автонастройки Зручне додаток Ціна Питання з оновленням ПЗ

Відео огляд Edimax EW-7822UAC