Телевізор Smart TV Чи не Бачить Флешку або Жорсткий Диск в UBS роз'єми - Що Робити?

Нещодавно відразу кілька читачів звернулися до мене з питанням, так як зіткнулися з однією і тією ж проблемою. Телевізор Smart TV не бачить підключену до його USB порту флешку, в той час як комп'ютер її бачить, зчитує і записує файли. Причин виникнення цих труднощів кілька. Тому немає і єдиного варіанту вирішення питання, щоб ТВ знову побачив флеш-карту через USB роз'єм. Постараємося виявити всі можливості.

Основні причини, чому телевізор не бачить флеш-карту або жорсткий диск по USB

Основні причини, за якими USB флешка не визначається в Смарт ТВ, такі:

  • некоректна файлова система флеш-карти
  • USB порт не підтримує підключення зовнішніх носіїв
  • обсяг пам'яті занадто великий для читання на телевізорі

Як форматувати флешку для телевізора Смарт ТВ?

Файлова система на флешці не підтримує телевізором або приставкою. Для коректної роботи з ТБ зовнішній накопичувач повинен бути відформатований в форматі NTFS або FAT32. При цьому останній не дозволяє закачувати на диск документи більше 4 ГБ. Тому рекомендується використовувати NTFS.

УВАГА! Перед форматуванням необхідно зберегти всі записані файли на інший диск, так як вони будуть стерті

Для цього виймаємо флешку з ТВ і вставляємо її в комп'ютер. Після чого запускаємо провідник «Мій комп'ютер» і натискаємо правою кнопкою миші по даному накопичувачу і вибираємо в меню «Форматувати»

форматування флешки windows

Далі встановлюємо формат NTFS, даємо назву томи і тиснемо «ПОЧАТИ»

флешка ntfs

Після чого переносимо назад на флешку необхідні для перегляду на телевізорі файли і користуємося.

Призначення порту USB на телевізорі - не для підключення флешок або жорстких дисків

Не раз стикався з такою ситуацією, коли на телевізорі був USB порт, однак він не був призначений для підключення флеш-карта, а служив лише для сервісного обслуговування ТВ. Наприклад, перепрошивки. Або для харчування інших пристроїв, підключених через інтерфейс HDMI. Навпаки такого роз'єму є напис «USB SERVICE ONLY»

usb service only

Для підключення флешки для перегляду фільмів або будь-яких інших файлів на екрані ТБ необхідно шукати на корпусі телевізора порт з назвою «USB IN».

usb in

Якщо такий відсутній, то вихід з положення - установка приставки Smart TV.

Обсяг пам'яті флешки, підключеної по USB до Смарт ТВ

Також прочитайте специфікації вашої моделі Android Smart TV на максимально допустимий обсяг підключається зовнішнього накопичувача. Деякі моделі мають обмеження в 4 або 8 ГБ. Якщо підключити до такої флешку розміром 16 ГБ, вона не буде видна з ТВ приставки.

Телевізор не бачить флешку через USB хаб або перехідник для дисків

Також проблема, коли ТБ не визначає флеш-карту або жорсткий диск, може виникати, якщо ви вставляєте накопичувач не безпосередньо в USB роз'єм телевізора або приставки, а через хаб (розгалужувач). В цьому випадку потужності харчування може не вистачати на все одночасно підключені пристрої для коректної роботи.

флешка usb тв приставка

Це основні і найпоширеніші причини, за якими телевізор може не бачити вашу флешку в USB роз'ємі. Якщо ви стикалися з іншими, то діліться їх рішенням в коментарях!