Що Таке WiFi 6 Покоління (802.11ax) і Яка Діяльність на 5 ГГц - Роутер, Адаптер, Смартфон з Модулем

Сьогодні хочу поговорити про новий стандарт WiFi 6 покоління 802.11ax. Що це таке, яка дальність, швидкість і сумісність? Сьогодні WiFi 6 тільки входить в наше життя, проте вже почав впроваджуватися на топових роутерах і mesh системах таких фірм як Asus, TP-Link, Zyxel, Keenetic, Netgear, Tenda і т.д. І хоч Windows 10 вже готова до переходу на новий рівень, для роботи з ним на комп'ютері потрібно вбудований в чіпсет Intel 200AX або зовнішній адаптер з підтримкою WiFi 6 в діапазоні 2.4 і 5 ГГц (5G). Точно так само і смартфон повинен мати у себе модуль WiFi 6 для швидкісного бездротового підключення до інтернету. Xiaomi, Samsung, Huawei, Apple - всі провідні гравці ринку Росії вже впровадили його в свої телефони останніх поколінь.

Що таке WiFi 6 (802.11AX)?

WiFi 6 (802.11AX) - це найсучасніший стандарт бездротової передачі даних. Головним досягненням WiFi 6 є значний приріст пропускної здатності мережі, а також збільшення максимальної швидкості - до 11 Гбіт / с.

Зростаючі з кожним роком вимоги до швидкості бездротового з'єднання, а також кількість що користуються їм клієнтів, поставило питання про значне збільшення швидкості WiFi і розширенню його пропускної здатності. Як підсумок, розробниками мережевого обладнання був прийнятий новий стандарт WiFi 6 покоління, який отримав індекс 802.11AX, який прийшов на зміну 802.11AC.

wifi 6

Для уникнення плутанини в термінології було також прийнято перейменувати всі старі стандарти. Побачивши на коробці з обладнанням потрібне число, користувач відразу буде розуміти, який покоління бездротового зв'язку воно підтримує.

  • 802.11n - став Wi-Fi 4
  • 802.11ac - Wi-Fi 5
  • 802.11ax - Wi-Fi 6

Від чого залежить швидкість WiFi 6?

Висока швидкість WiFi 6, рівна 11 Гбіт / с, досягається завдяки більш просунутим алгоритмам стиснення переданих даних і виділених каналів для кожного клієнта. В результаті чого навіть при множині підключенні до однієї точки доступу інтернет однаково швидко і добре заробив на всіх пристроях.

роутер wifi 6

Якщо пам'ятаєте, то раніше при одночасній роботі великої кількості комп'ютерів або смартфонів швидкість могла значно просідати. Для уникнення цього були придумані різні настройки пріоритету трафіку або планувальники пакетів на маршрутизаторі для розподілу навантаження. Але в WiFi 802.11ax про них можна буде забути.

При цьому стандарт WiFi 6 (802.11AX) працює як на каналах частот 5 ГГц, так і 2.4 ГГц. Причому при збереженні дальності сигналу WiFi 6 піднімає швидкості в діапазоні 2.4 GHz до рівня 5 GHz попереднього покоління.

Яка дальність WiFi 6?

Дальність WiFi 6 не сильно відрізняється від попереднього стандарту 802.11ac. У 802.11ax упор більше на стабільність і швидкість, ніж на відстань зону покриття, які як і раніше залежать від потужності передавача і антен.

Target Wake Time (TWT)

Ще одне нововведення WiFi 6 - так звана технологія Target Wake Time, скорочено TWT. Вона дозволяє йти в сплячий режим пристроїв, які підключені до сигналу WiFi 6, але в даний момент не користуються мережею. В результаті TWT не тільки скорочує витрату батареї девайсів, але і додатково звільняє і без того сильно завантажений бездротової радіо ефір.

Це особливо актуально сьогодні з повсюдним поширенням систем розумного будинку, коли до одного маршрутизатора може бути одночасно підключено до кількох десятків пристроїв.

Підтримка WiFi 6 - PCI адаптер Intel AX200 для комп'ютера на Windows 10

Для роботи з 802.11AX не тільки роутер, але і всі пристрої також повинні мати адаптер з підтримкою нового покоління WiFi 6. Одними з перших «в гру» включилася компанія Intel, яка випустила свій адаптер AX200. Це картка, яка вставляється в слот PCI на материнській платі комп'ютера, після чого в Windows 10 на неї встановлюється драйвер.

модуль wifi 6

Сьогодні вже кожен охочий володар настільного ПК може придбати собі цей або ідентичний йому адаптер wifi 6 від іншого бренду і в повній мірі насолодитися новим стандартом швидкості.

WiFi 6 на смартфоні Android

Зрозуміло, для підключення до мережі WiFi 6 смартфона на Android або iPhone, він також повинен бути за замовчуванням обладнаний вбудованим модулем 802.11AX. З останніх моделей, що працюють з новим покоління бездротового з'єднання, варто відзначити флагманські телефони Apple iPhone 11, 11 Pro і 11 Pro Max, Samsung Galaxy S10 і S10e, Samsung Galaxy Note 10. На момент написання статті немає жодної моделі смартфона Xiaomi або Redmi, проте впевнений, що вони вже розробляють подібну конкурентну модель.

Кращі роутери з WiFi 6 від Asus

З лінійки роутерів Asus з підтримкою стандарту WiFi 6 слід виділити найцікавіші на сьогоднішній день моделі:

  • RT-AX58U - двохдіапазонний маршрутизатор стандарту AX3000 з максимальною швидкістю до 574 Мбіт / с в діапазоні 2.4 GHz і 2402 Мбіт / с на 5 GHz
  • RT-AX88U - більш просунута модель, яка підтримує роботу на сумарній швидкості до 6000 Мбіт / с в двох діапазонах (AX6000)
  • GT-AX11000 - найпотужніший роутер в лінійці Asus c максималкою до 11000 Мбіт / с. Найкраще, що може надати компанія на сьогоднішній день.

Кращі роутери TP-Link з WiFi 6

  • Archer AX10 - найдоступніший wifi роутер на ринку з підтримкою wifi 6 (802.11ax). Швидкість до 1200 Мбіт / с на 5 ГГц і до 300 на 2.4 ГГц
  • Archer AX6000 - потужний двохдіапазонний ігровий роутер, який на 100% вирішить більшість поставлених перед ним завдань. Розумне співвідношення ціни і якості серед роутерів з wifi 6 в модельному поруч даного бренду. При наявності інтернет-порту 2,5 Гбіт / с і 8 гігабітних портів для підключення пристроїв, а також USB-C і USB 3.0 майже не поступається найдорожчої моделі.
  • Archer AX11000 - топовий маршрутизатор в лінійці ТП-лінк Швидкість в 3 діапазонах - 4804 Мбіт / с + 4804 Мбіт / с + 1148 Мбіт / с. Порт WAN до 2,5 Гбіт / с + 8 гігабітних портів, а також роз'єми USB-C і USB 3.0 дозволяють зробити цей роутер центром складної бездротової системи

Відео про те, що таке WiFi 6 в роутері