Телефон на Android або iPhone Чи не Підключається До WiFi - Що Робити?

Кожен користувач смартфона колись стикався з такою проблемою, як нескінченне отримання IP адреси - телефон не вдається з'єднатися з WiFi і все тут! У цій статті я розповім, що робити, якщо Android або iPhone не бачить wifi, а замість цього постійно пише щось типу «помилка аутентифікації», «отримання IP» або «збережено». Але відразу обмовлюся, що мається на увазі, що по-перше, сам смартфон знаходиться в справному стані. А по-друге, WiFi мережу на роутері також налаштована вірно і на інших телефонах або комп'ютерах все працює.

Основні причини, що Android або iPhone не підключаються до wifi

Перерахую відразу найпопулярніші причини помилки:

  1. Невірний IP адреса
  2. радіоканал Wireless
  3. Тип шифрування
  4. Фільтрація по MAC адресу
  5. Китай ...

Щоб відразу відмести проблеми, коли телефон не бачить wifi, які можливо пов'язані з роутером, спробуйте його перезавантажити і переконатися, що на ньому включений DHCP-сервер. Тобто роутер автоматично роздає IP адреси підключаються до нього пристроїв.

отримання ip адреси не підключаються пристрої

Крім того, потрібно переконатися, що SSID мережі не приховано в параметрах бездротового зв'язку на маршрутизаторі. Часто для захисту підключення від «сторонніх очей», активують цю функцію, через яку телефон не бачить wifi мережу, хоча реально вона працює.

невидимий ssid zyxel

Причини, за якими телефон не вдається з'єднатися з WiFi - Android або iPhone

Тепер докладно про кожному пункті. Перше, що я відразу роблю в разі, якщо телефон не підключається до WiFi, - задаю на ньому статичний IP адреса.

Для Android і iPhone це робиться майже однаково - заходимо в «Налаштування> WiFi», бачимо наше активне підключення до мережі і натискаємо на стрілку (на Android) або на значок «i» на iPhone / iPad.

wifi на телефоні

Далі на iPhone перемикається на вкладку «Стат.» і вводимо вручну:

  • IP для телефону з діапазону адрес, заданих в роутері і доступних для застосування. Якщо адреса роутера 192.168.1.1, то для телефону можна призначити 192.168.1.45, наприклад.
  • Маску підмережі - 255.255.255.0
  • Маршрутизатор - це IP роутера. У більшості моделей за замовчуванням він має адресу або 192.168.1.1, або 192.168.0.1 - спробуйте їх, якщо не вийде, то зверніться до адміністратора мережі.
  • DNS - теж IP роутера, або можна використовувати один з гугловських публічних адрес - 8.8.8.8 або 8.8.4.4.

На телефонах Android потрібно буде розтринькати сторінку в самий низ до меню, що випадає «Налаштування IP» і змінити DHCP на «Призначені для користувача». Відкриється додаткові форми для введення тих же самих параметрів.

ip для wifi а телефоні

Що робити, якщо телефон не бачить WiFi?

І ще кілька способів вирішення проблеми, якщо мова йде про те, що телефон не підключається до WiFi.

Канал wifi

Можлива причина помилки аутентифікації може критися у виборі радіоканалу для вашого бездротового сигналу. Детально про нього я розповідав в статті про збільшення швидкості інтернету, тому довго пояснювати, як це налаштувати, не буду. А тут варто відзначити, що сучасні роутери підтримують роботу аж до 16 каналів, в той час як більш старий стандарт, якого дотримуються смартфони, мав всього 11 каналів.

канал wifi tp-link нова

Якщо ваш роутер налаштований в режим автоматичного вибору каналу, то він легко може переключитися на канали 12 або 13 (саме 13 каналів дозволено для використання по WiFi в Європі), і відповідно, телефон його просто не побачить. Так що якщо хочете постійну і стабільну зв'язок на всіх пристроях, налаштовуйте канал на роутері вручну від 1 до 11.

Тип шифрування

Якщо телефон на Android, про хочу вас трохи засмутити - ядро ​​Андроїда не завжди коректно працює з типом шифрування WPA2-TKIP, тому якщо у вас налаштований саме такий тип, то це може бути причиною проблем з інтернетом, і що телефон пише «підключення збережено» , «отримання ip» і іншу нісенітницю. Особливо це стосується дешевих китайський виробів.

wpa2 psk

Фільтрація по MAC адресу

Функція >> фільтрації пристроїв по MAC адресу присутній у всіх маршрутизаторів. Це одна з різновид батьківського контролю, яка реалізована для обмеження доступу в інтернет для «чужих» смартфонів або ноутбуків. Якщо це ваш випадок, то підключитися по wifi ні з Android, ні з iPhone не вийде. Перевірити роботу даної опції можливо також в панелі конфігурації роутера

контроль доступу по mac адресою netis

Тему Китаю не можна обійти і щодо самих роутерів - часто їх продукти мають не зовсім стандартні режими роботи - як по каналах, так і щодо шифрування і за іншими показниками, тому режими китайського роутера можуть не цілком розумітися «чистокровним» андроїдом. Вихід - міняти роутер на виробництво більш відомого бренду і модель класом вище.

Відео, чому смартфон на Андроїд або iOS не вдалося підключитися до Wi-Fi