Що Таке WiFi Репитер і Як Вибрати Повторювач бездротового Сигналу для Посилення WiFi Мережі?

Багато хто запитує, що таке репитер wifi сигналу і для чого він потрібен. Цей пристрій часто також можна зустріти під назвою підсилювача бездротового зв'язку, а також ретранслятора або повторювача вай-фай. Таке різноманіття найменувань не дивно. Моделей на ринку величезна кількість, тому що репітери бездротового сигналу випускають ті ж фірми, що і решта мережеве обладнання - TP-Link, Asus, Zyxel, Keenetic, Tenda, D-Link і інші. У цій статті розберемося, що таке повторювач wifi, для чого він потрібен і як вибрати ретрансляція сигналу для роутера.

Що таке Wi-Fi репитер?

WiFi репітер - це один з пристроїв, яке забезпечує більш стабільну роботу wifi на далеких дистанціях. Слово походить від англійського «repeater», що в перекладі означає «повторювач», «ретранслятор» або «підсилювач» вай фай сигналу.

Для чого потрібен WiFi повторювач - ретрансляція сигналу?

Сама ідея бездротової мережі полягає в тому, що інтернет не повинен обмежуватися однією кімнатою, а поширюватися по всій квартирі, офісу або навіть присадибній ділянці. Але чим більше відстань від джерела бездротової роздачі, тим гірше його швидкість.

mercusys mw300re

Для того, щоб посилити існуючих сигнал, що йде від точки доступу, придумали wifi ретрансляція, який ще називають повторювачем, ретранслятором або просто підсилювачем. Він «підхоплює» основну мережу і поширює її далі, тим самим покращуючи якість зв'язку і збільшуючи радіус дії wifi.

Ніяких інших функцій ретранслятор wifi не несе. Тому, мабуть, він знаходиться в тіні більш відомого бездротового пристрою - роутера. Останній, до речі, теж може працювати в режимі підсилювача. Але для функції продовження зони прийому він просто незамінний, як для будинку, так і в умовах офісу.

Коли може знадобитися підключити підсилювач wifi сигналу?

Ситуації, при яких може знадобитися установка WiFi репитера, зустрічаються дуже часто.

wifi ретрансляція tp-link

Найпоширеніша - при неправильній початкової установці основного роутера. Наприклад, вам пощастило і від бабусі залишилася велика п'ятикімнатна квартира в сталінській висотці. Ви вирішили організувати в ній бездротову мережу, але встановили маршрутизатор не по «географічним» центру квартири. А припустимо, своїй кімнаті зі стаціонарним комп'ютером (бо, він підключений по кабелю, а тягнути його через всю квартиру не охота). Або в передпокої відразу над вхідними дверима, як це люблять сьогодні робити провайдери інтернету. Тоді виходить, що до далекої кімнати wifi бракує і вийти в інтернет з ноутбука або смартфона не представляється можливим.

Інший варіант - коли ви організовуєте wifi в приватному будинку. Тут вгадати оптимальне місце установки маршрутизатора ще складніше - відстань, товсті стіни і мало чи ще що. У мене був випадок, що дачну ділянку знаходився поруч з якимось військовим об'єктом, так там антени від нього глушили перешкодами все, що тільки можна і не можна. Тому використовувати ретранслятор вай-фай сам Бог велів.

Як вибрати ретрансляція wifi сигналу для роутера?

На фото нижче зображена модель репитера TP-Link TL-WA850RE, яку люб'язно надала нам компанія. Вона працює з усіма роутерами незалежно від бренду.

wifi ретрансляція

Більшість моделей wifi репитеров різних виробників виглядає дуже схоже на даний TP-Link. Це невелика «коробочка», яка має на своєму корпусі вилку для прямого підключення до розетки. Часто займана таким чином електроточки компенсується наявністю на самому ретрансляторі розетки для підключення будь-якого іншого пристрою.

tplink repeater

А ось що підсилюють антен може бути кілька. Вони бувають як приховані в корпусі, як у >> WavLink

wifi ретрансляція wavlink

так і зовнішні, наприклад як у Mercusys MW300RE

огляд Mercusys MW300RE

Також відрізняються і технічні характеристики. Головне, на що треба звертати увагу при виборі - підтримувані діапазони частот. Якщо ви хочете розширити wifi мережу 5 ГГц, то і ретрансляція повинен вміти працювати в даному діапазоні.

5ghz 802.11ac

Тестування швидкості інтернету через WiFi репітер

Оскільки в ланцюжку отримання інтернет від провайдера на комп'ютер з'явилося нове ланка у вигляді WiFi повторювача, вкрай цікаво перевірити, чи не ріже він швидкість. Іншими словами, наскільки відрізняється швидкість передачі інформації між комп'ютерами, підключеними через даний ретрансляція, від швидкості при підключенні безпосередньо до роутера.

Для тесту ми зробили три виміри з використанням репитера TP-Link TL-WA850RE всередині локальної мережі між комп'ютером і ноутбуком за допомогою утиліти AIDA32 Network Benchmark.

Наведу основні технічні характеристики даної моделі:

  • Швидкість до 300 Мбіт / с
  • 1 порт Ethernet 10/100 Мбіт / с (RJ45)
  • 2 вбудовані WiFi антени
  • Частота 2,4 - 2,4835 ГГц
  • Два одночасних режиму - повторювач і клієнт

Пряме підключення до інтернету

Перший тест - це буде відправна точка в нашому експерименті - така «лакмусовий папірець». Заміри швидкість всередині локальної мережі без підсилювача бездротового сигналу - комп'ютер підключений до маршрутизатора по кручений парі, ноутбук до нього ж, але по WiFi. При цьому для чистоти результату поруч з передавачем не було ніякої радіоактивності, на кшталт мобільника, ТВ або чогось ще, а ноут розташовувався в безпосередній близькості до джерела сигналу.

з'єднання через кабель і wifi

Ось що отримали.

aida завмер швидкості wifi

Відзначаємо - є невелика амплітуда коливання швидкості, в середньому вона була на рівні 2200 КВ / c (17 Мбіт / с).

Швидкість інтернету через wifi ретрансляція

Другий тест - комп'ютер залишається підключеним до роутера по кабелю, а ноутбук - по WiFi дорепітери, якому ми зробили свій власний SSID мережі, тому переплутати його сигналом від основного джерела неможливо. При цьому підсилювач і ноутбук знаходилися на тому ж самому місці, тобто поруч один з одним.

з'єднання через репитер по wifi і кабелю

результат:

pc - до роутера, ноутбук - до extender

Швидкість просіла незначно - в середньому до 1600 КВ / с (12.5 Мбіт / c). Також особливо не відрізняється і розкид між мінімальними і максимальними значеннями, що теж дуже добре.

Швидкість при підключенні по кабелю

Третій тест - ноутбук залишили підключеним по WiFi до роутера, а ПК - через підсилювач, але з'єднавши їх Патчкорд. Тим самим ми задіємо другу можливість цієї моделі - виступити в ролі WiFi адаптера.

з'єднання через повторювач і маршрутизатор

отримуємо:

pc дорепітери через ethernet

Коливання між мінімальними і максимальними значення також несуттєві, тобто зв'язок досить стабільна, але загальна швидкість стала ще трохи нижче, до 1100 КВ / с, або 8.5 Мбіт / с.

Швидкість через wifi повторювач

І нарешті, четвертий тест - і ПК, і ноутбук підключаємо дорепітери, але станціонарні комп кабелем, а ноут бездротовим способом.

з'єднуємо через повторювач кабелем

маємо:

ретрансляція через виту пару

Нестабільна швидкість з великими коливаннями, середня висока - на рівні 4800 КБ / с = 37.5 Мбіт / с.

Висновки про роботу wifi репитера

Підведемо підсумок. Як бачимо, наявність ще однієї ланки всередині локальної мережі між двома комп'ютерами в відео wifi репитера все-таки знижує загальну швидкість, що не було для нас сюрпризом, так як наявність будь-якого додаткового пристрою, будь то повторювач, powerline або який-небудь ще адаптер, буде на неї впливати. Найцікавіше було подивитися, в якому саме режимі ці втрати будуть найменшими.

Як виявилося, найвища середня швидкість була при тій схемі (№4), коли комп'ютери були з'єднані між собою через повторювач, минаючи роутер - 4800 Кб / сек в порівнянні з 2200, які дав WiFi без репитера. Це цілком логічно, так як між ними не було того самого зайвого «коліна» в ланцюжку, у вигляді маршрутизатора, роль якого в цьому випадку зіграв сьогоднішній герой. Хоча розкид між найбільшими і найменшими значеннями трохи напряг - з'єднання стабільністю не відрізняється.

Але найбільше з цього тесту питань виникло до мого роутера ASUS RT-N10U - чому ж він видає всього 2 мб в секунду ?? Виходить, що в моїй мережі саме він є найслабшою ланкою - варто задуматися над тим, щоб, як в одній відомій передачі, сказати йому «прощайте» і доглянути іншу модель.

Друге місце за швидкістю отримала схема №2, при якій один з комп'ютерів був пов'язаний з маршрутизатором за допомогою патчкорду, а наш репитер роздавав сигнал на ноутбук. Хоча, як ми з'ясували, тут погану службу нам зіграв роутер, але на загальну картину це ніяк не впливає, так як після цього ми спробували задіяти TP-LINK якості адаптера (№3), приймаючи бездротової сигнал і расшарівая його на ПК - з цим він впорався найгірше.

Дальність дії wifi підсилювача

Що стосується відстані, на яке дана модель повторювача розширила сигнал від основного джерела і посилила WiFi. Я підключив його в дальній від точки доступу кімнаті в звичайній «брежнєвської» трійці - вийшло, що безпосередньо він проходив через 3 гіпсокартонні стіни на відстань близько 10 метрів. У цій кімнаті інтернет не ловив навіть iPad Air, до бездротового модулю якого немає ніяких претензій - він бачить wifi навіть там, де його вже немає на інших смартфонах. Зловив його і наш Extender від TP-LINK (дві антени дають про себе знати). І без проблем став його продовжувати аж на сходову клітку. Згоден, спочатку розташування Точки не надто вдале, але для нашого досвіду воно як раз як не можна до речі.

підсилювач wifi сигналу

У числовому вигляді це виражається наступним чином. Коли репитера не було, в дальньому кутку квартири швидкість інтернету від роутера була такою:

без підсилювача

Коли ми підключили підсилювач, то по зоні сигналу wifi отримали ось що:

З репитером

Зрозуміло, ці результати є актуальними тільки для моєї мережі - на них вплинули і характеристика мережевої карти ПК, і бездротового модуля ноутбука, і залізо роутера, і навіть радіомагнітні обстановка в кімнаті, яку ми максимально наблизили до спокійно-повсякденному. Але загальну картину вони безумовно представляють, так що можна сміливо користуватися цими висновками у вашій практиці при проектуванні своїх мереж.

TP-LINK TL-WA850RE

Ну а TL-WA850RE впорався на відмінно зі своїм завданням, і я можу рекомендувати його своїм передплатникам як дієвого способу розширити зону прийому вашого WiFi.

Відео, що таке wifi ретрансляція і як працює підсилювач сигналу