Як Підключити Роутер до Комп'ютера або Ноутбуку по Кабелю?

У цій невеликій покрокової інструкції «для чайників» я покажу, як підключити роутер до комп'ютера за допомогою мережевого кабелю. Якщо мова йде про ноутбук, то у нього обов'язково повинен бути Ethernet-порт. Якщо його немає, то можна зробити підключення через WiFi. Надалі існує два способи налаштувати маршрутизатор - через веб-інтерфейс панелі управління або з використанням утиліти на CD. Я буду розбирати підключення роутерів з мережевого проводу на прикладі TP-Link TL-WR740N і TL-WR741ND, але це керівництво підходить для будь-якої моделі.

Підключення роутера до комп'ютера з мережевого кабелю

Перший варіант підключити маршрутизатор до комп'ютера - за допомогою мережевого кабелю, який лежить в коробці в комплекті у будь-якого пристрою даного типу. Зазвичай у стаціонарного ПК немає бездротового модуля, тому доцільно з'єднувати його саме проводом.

При цьому потрібно строго дотримуватися призначення портів - тобто роз'ємів, розташованих на задній частині корпусу роутера.

  • WAN - використовується для підключення до нього кабелю від інтернет провайдера
  • LAN - для патчкорду від комп'ютера

Більш докладно про призначення портів WAN і LAN ми розповідаємо окремо.

Ми виймаємо інтернет-провід, який раніше був вставлений безпосередньо в комп'ютер, і підключаємо його в порт роутера, який позначений як WAN. Часто він має колір, що відрізняється від інших. Про те, що робити, якщо провід не визначається в маршрутизаторі, читайте окремо.

wan lan

Далі беремо з коробки роутера Ethernet-кабель з двома вільними кінцями. Однією стороною вставляємо до гнізда ПК - туди, куди раніше йшов провід від провайдера, який вам завели в квартиру при підключенні інтернету. Він розташований на задній панелі корпусу комп'ютера. На ноутбуці його потрібно шукати ззаду або збоку

підключення роутера до комп'ютера по кабелю

Інший кінець приєднуємо до будь-якого з декількох портів LAN на роутері. Вони позначені цифрами і також часто позначені якимось одним кольором.

tp-link tl-wr841n

Установка маршрутизатора TP-Link по кабелю

Далі потрібно зробити відповідні установки на комп'ютері, щоб він підключався до роутера. Для цього на Windows йдемо по «маршруту»

«Пуск - Панель Управління - Мережа та Інтернет - Центр управління мережами і загальним доступом - Управління мережевими підключеннями - Зміни параметрів адаптера». Тут бачимо «Підключення по локальній мережі». Кількома по ньому правою кнопкою миші, заходимо в «Властивості» і відкриваємо «Протокол інтернету версії 4«.

Якщо тут щось написано, то акуратно переписуємо собі на папір, після чого виставляємо галочки на «Отримати IP адреса» і «Отримати DNS-сервера» - АВТОМАТИЧНО

tcp ip 192.168.0.1

Зберігаємо всі параметри.

Як підключити роутер TP-Link до ноутбука по WiFi?

Найчастіше, підключити роутер до ноутбука по кабелю не виходить, так як у останнього відсутнє відповідний роз'єм на корпусі. Але це не проблема, так як у всіх сучасних маршрутизаторів TP-Link є можливість зробити це по WiFi. Як тільки ви його включите в мережу, вона почне роздавати бездротову мережу з ім'ям типу «TP-LINK_XXX», яка відкрита для конекту.

Рекомендую перед підключенням скинути роутера ТП-лінк, щоб всі налаштування повернулися до заданих за замовчуванням. Робиться це кнопкою «Ресет».

Але для початку потрібно також, як і в першому випадку, зайти в «Зміна параметрів адаптера», тільки на цей раз вибрати для редагування «Бездротове мережеве з'єднання»

І так само виставляємо прапорці на «автомат».

Після цього підключаємося до цієї бездротової мережі TP-Link. У новіших модифікаціях буває, що вона все ж захищена паролем (PIN) - якщо це так, то знайти його можна на наклейці на корпусі.

Як підключити роутер ТП-лінк на комп'ютері без диска?

Найпростіший варіант подальших дій - це відкрити браузер і ввести ip адресу, за якою розташована админка маршрутизатора. У TP-Link в більшості випадків це 192.168.0.1, але в деяких моделях буває і 192.168.1.1 - уточнити це можна на наклейці, яка знаходиться внизу пристрою. Там же розміщені і логін з паролем для входу.

наклейка archer c2

Після того, як потрапили в панель управління, досить запустити майстер швидко настройки і покроково пройти весь процес з'єднання з інтернетом:

  1. вибрати тип підключення
  2. ввести дані для авторизації
  3. налаштувати wifi мережу

pppoe

вибір робочої частоти

Більш докладно про установку роутера TP-Link без диска через браузер на комп'ютері або ноутбуці можна прочитати в статтях про

  • Налаштування маршрутизатора TP-Link
  • Підключення Tp-Link Archer С20
  • Налаштування роутера через утиліту для Windows