Як Підключитися до FTP-сервера На роутер з Комп'ютера або Телефону?

Одним з переваг wifi роутерів, оснащених роз'ємом USB з підтримкою зовнішніх накопичувачів є можливість запустити на ньому повноцінний FTP сервер, щоб обмінюватися файлами між комп'ютерами, телефонами. ТВ, приставками і будь-якими іншими пристроями всередині локальної мережі. Я не знаю, який саме у вас маршрутизатор - на нашому сайті є керівництва по створенню сховищ на D-Link, Asus і TP-Link. Дана стаття буде універсальна, як зайти на файловий сервер маршрутизатора від будь-якого виробника.

Як підключитися до FTP-сервера з комп'ютера?

Давайте ж підключимося на FTP-сервер, створений на будь-якому з роутерів, перевірити, як він працює, і завантажити на нього файли. Для цього запускаємо програму FTP-клієнт (я використовую безкоштовний FileZilla) і вводимо дані для доступу:

  • хост
  • Логін
  • пароль
  • порт

В якості хоста вказуємо IP адреса роутера - у D-Link, TP-Link і Tenda це за замовчуванням 192.168.0.1, у Asus і Zyxel Keenetic - 192.168.1.1. Хоча, якщо ви його колись міняли, то він може мати і інший вид, наприклад 192.168.43.1. Більш точно дізнатися можна з відомостей про підключення на комп'ютері або в панелі управління самого роутера.

Логін і пароль - ті, які ми придумали і записали в USB-користувачів в налаштуваннях роутера. Порт - 21.

Після установки з'єднання можна закинути через програму файли на флешку, або завантажити їх.

До речі, описані тут способи підходять для підключення до будь-якого FTP-сервера, в тому числі і находящему в інтернеті

Поскльку то, як працює FTP-клієнт Filezilla ми вже подивилися, покажу, як зайти на сервер вбудованими засобами Windows. Открйте будь-яку папку - з лівого боку у вас буде колонка провідника, в якому треба знайти пункт «Мережа»

мережу windows

Натискаємо на стрілочку поряд з цим написом, щоб розгорнути гілку мережевих пристроїв. Там бачимо свій комп'ютер з його папками, Розшарені для загального доступу, а також назва роутера - а в ньому вкладені папки FTP-сервера. Заходимо в них і бачимо файли з флешки.

підключення до ftp сервера з windows

Якщо на роутері ви спочатку дозволили гостьовий доступ без авторизації, то без авторизації простим перетягуванням ми можемо помістити будь-які документи з папки комп'ютера на флешку.

копіювання файлів на ftp сервер

Як підключитися до FTP-сервера на маршрутизаторі з телефону?

На ftp-сервер можна заходити не тільки з комп'ютерів, а й з портативних пристроїв на Андроїд - телефонів і ТБ приставок. Є 4 способи подключітсья:

  1. З комп'ютера через Windows
  2. З компа через ftp-клієнт
  3. З телефону або планшета на Andoroid або iOS
  4. З Smart TV або ТВ приставки

Для роботи з файлами по мережі я користуюся програмою ES провідник. Запускаємо програму і натискаємо на іконку «Меню»

es провідник

Відкриваємо пункт «Мережа - FTP»

es провідник мережу ftp

Натискаємо на кнопку «Сканувати» і заходимо в знайдений FTP сервер, розгорнутий на роутері

сканування ftp серверів

Всередині знаходимо папки і файли, дозволені для перегляду - їх можна відтворити на своєму телефоні Android

файли на сервері asus